Kryogenika

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Kryogenika též kryjogenyka, zamražování, nanuking apod... není, jak by se na první pohled mohlo zdát, moderním vědeckým oborem, ale starověkým odvětvím, které napomohlo rozvoji současné vědy.

Prvni kryogenik

První průkopník kryogeniky na starém kontinentě

[editovat] Počátky

Už od doby ledové jsou známé důkazy, že neandrtálci a jiná podobná neinteligentní havěť zamrazovali květiny, maso či kameny, aby si později mohli vychutnat chuť mražených bílkovin. A také víme, že už v té době se snažili starověké kultury zamražovat lidská těla. Vůbec prvním průkopníkem v této oblasti byl Ötzi, který se samozmrazil v oblasti Alpské pahorkatiny. Z Ötziho mladšího bratra Inuky, který v mládí před čtyřmi tisíci lety často chodil za praškolu, však v jižním Grónsku zbyl jen chomáč tmavých vlasů na hřebeni z velrybí kosti.

[editovat] Vývin

Po Ötzim, který byl podle doložených důkazů prvním, se začali vyskytovat nové a nové případy. Velmi razantní byla vlna kryogeniky v Egyptě v období starověku. Tenkrát si moudří (haha, nebyli) Egypťané mysleli, že skrze pyramidy dokáží dekoncentrovat teplo a vytvořit teplotu podobnou absolutní nule (-273 °C, není to prvočíslo, ale je to tak). Bohužel se tito moudří mužové mýlili a tak namísto ke zamražení došlo v pyramidě spíše k zapaření.

To bylo ještě znásobeno zábalem z obvazu a chladivé masti, který měl nebožtíka dovést k nebeské bráně ve vší svěžesti (sice bez vnitřních orgánů, které profesionální kryogenici odstranili jehlou skrze nos a poté vystříkali dutiny stavební pěnou, nicméně většina panovníku v Egyptě na tom byla po smrti inteligenčně stejně jako před ní). Trojice „mrazících“ jehlanů se v Egyptě dodnes vyskytuje a pokud se vědcům podaří vytvořit speciální chladící zařízení ne nepodobné Loupači brambor typu 3x, je dosti možné, že se tyto monumentální stavby opět dostanou do provozu.

[editovat] Současnost

V současné době se kryogenice moc lidí nevěnuje a když už, tak jsou to jen slepé výkřiky do tmy lidí, kteří se ve skupině dohodnou, zabalí si věci do velikých batohů a jdou umrznout do Himalájí. Z českých politiků to je například známý primátor, který kryogenice ve velkém holduje, bohužel pro nás se mu ještě nikdy nezadařilo tak, že by někde svůj výzkum pozastavil na delší dobu a sám se vystavil vlivům blahodárného mrazu, takže mu tímto držíme palce, jen do toho známý primátore!

[editovat] Budoucnost

Budoucnost tohoto odvětví je velice nejasná ostatně jako celá filozofie kryogeniky. Poslední dobou totiž zájemců o umrznutí výrazně ubývá. Ti co chtěli to zažili a ti co to nezkusili jsou už za zenitem, i když kryogenika není výzkum u kterého se bere ohled na věk. Je dosti možné, že se tak z trhu pohřebních služeb vytratí kremace a nastoupí krymace, která neprodukuje tolik splodin do ovzduší.

uncyclopedia