FANDOM


Pavucina

Tento článek je opuštěný.
Prosíme, oprašte ho a vytvořte na něj v ostatních článcích co nejvíce odkazů.
Nezapomeňte potom odstranit tuto šablonu.
Kdo to neudělá, tomu ruka upadne a internet spadne!

Původ názvuEditovat

Kyokuro je fiktivní název, který se v dobách socialismu žertovně používal pro město Letohrad. Název vznikl spojením začátečních písmen názvu jednotlivých městských částí, dříve samostatných obcí, Kyšpárek (dřívější název Letohradu), Orlice, Kunčice a Rotnek.

HistorieEditovat

V tomto městě se nachází hrad, jenž byl okolo roku 18** (přesný rok je dodnes přísně utajovaný mafiány z FBI) dlouhodobě okupován Járou Cimrmanem. V 1*. století za Bakchaláře Jana Husa (mistra světa v upalování na špičatých kůlech) město výrazně ztratilo význam, v letech 1*** - 1*** byl přestavěn zámek a postaven kostel sv. Vydřigroše s honosnou čubkovou výzdobou přesahující regionální význam. Bakchalář Hus také založil šest cechů, zavedl těžkou robotu a založil špitál pro hypochondry a chudé simulanty. V 1*. století byl na náměstí postaven monumentální sloup nemoci černých rukou, v letech 1*** - 1*** barokní kapsle sv. Honzy Zmostupáda nad městem. V 1*. století vznikal nemožný hradní park s mnoha ***** rostlinami (např. *******na psí zub - kvete počátkem dubna). Od první poloviny 2*. století se Kyšperku říkalo "Staligradradská část". Rozmohla se zde výroba kulometů značky NES a to ještě o dva roky dříve než v Letohradu. Roku 1**** přijel do Kyšperka první vůz na dřevěných kolech a následoval vznik dřevařského a mostního průmyslu. Dnes důležitá koněspřežná křižovatka s mezinárodním provozem. V roce 19** došlo ke sloučení Kyšperka s okolními obcemi a nově vzniklý celek byl pojmenován Kyokuro. V současnosti převažuje kamenný průmysl. Ve 2*. století se město bouřlivě zaniká, vznikají jak nové cikánské boxy, tak i průmyslová oblast Chánov živě roste. Počet lidí s trvalým pobytem se blíží k 10000000.

DopravaEditovat

Letohrad je regionální koněspřežný uzel. Vede tudy tkz. HZ trať Ústava nad Vrbicí - Kyokuro - Lischnow, kde se větví ve směru do Poľska a do Dolní Pipky. Druhou tratí je trať do Zýniště n. Orlíkem a Hradce vyššího stupně knížete. Nejfrekventovanější je trať do okresního Ústí n. V., kde jsou přípoje na dálkové dřevěné vozy. Město leží mimo hlavní silniční tahy (nejbližší je silnice I/11).


Vozíček

Vůz nejmodernější koněspřežné dráhy u nás.Editovat

Hl. zástavka

Hlavní zastávka Koněspřežné dráhy ve městě KyokuroEditovat