Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Dlouhy nazev obce

Pro název Llanfairpwllgwyngyllgogerych-
wyrndrobwllllantysiliogogogochu bylo třeba udělat patrovou ceduli

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch je město, které se nalézá v části Spojeného království známé jako Wales.

Ve všelijakých jazycích se dá zapsat následovně:

Anglicky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Německy 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Irsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Francouzsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Vlámsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Evropsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Česky 
Farnost Marie od Bílého jezírka u lísky poblíž prudkého víru ve farnosti svatého Tysilia z červené jeskyně
(víme to jen proto, že tam už přede všemi byli Valaši)
Arabsky 
ماري الرعية من بحيرة الأبيض في عسلي بالقرب من الإيمان السريع في أبرشية سانت أنت. كهف أحمر
Čínsky 

Město se nalézá v části Spojeného království nazývaného jako Wales.

Město je významné především zřejmě nejdelším názvem obce na světě. V tomto směru dokázalo překonat i takové velikány jako je Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje v Rusku či Ojoojojoj­jjooooj­jjoodddoook­kkkeeeelll­lluuu­uuusoso­soooov na Ukrajině.

[editovat] Historie názvu města

ProraSeeseite

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch nemá nejdelší pouze název. Na obrázku llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Inn

Přestože není úplně jasné, jak název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch vznikl, filologové z celé Británie se shodují na tom, že jeho smysl je zřejmě "Kostel svaté Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia z červené jeskyně". Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošané však bohužel nevědí, co přesně tím jejich předci mysleli. Velmi neradi však obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vzpomínají na 80. léta 20. století, kdy v rámci reformy místních samospráv, byl městu Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch přidělen zkrácený název. Byla totiž uzákoněna maximální délka názvu obcí ve Velké Británii a Irsku. Britská konzervativní vláda Margaret Thatcher tehdy zkrátila název na Gogogoch, což lze přeložit asi jako Angličtí psi.

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům se samozřejmě takový krok nezamlouval, vyhlásili tedy generální llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošskou stávku. Po týdnu se Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům podařilo zvítězit nad britskou vládou, která zákon zrušila a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se vrátil jeho starý název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch.

Obyvatelé jsou tedy dnes ještě více hrdí na svůj název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, protože si ho dokázali uchránit před nepřátelskou britskou vládou. Nebylo to ale přičiněním llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských obyvatel, ale kvůli tomu, že byl tento zákon omylem zaveden na celé území Velké Británie a Irska. Britská vláda tak zasahovala do suverenity jiného státu, což prý podle Evropské komise nebylo v této době ještě možné. Každopádně obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu si takový výklad nepřipouštějí a dále slaví 25. únor jako den vítězství Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu nad anglickými psy (tedy Gogogochem).

[editovat] Doprava

Vrakosa

Ne vše je v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dlouhé. Jeden ze starých llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských autobusů.

V Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu je velmi rozvinutý a naprosto dokonale naplánovaný systém veřejné dopravy. Ve městě je 5 linek autobusů:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 1,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 2,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 3,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 4 a nová linka
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 5.

Linky jsou doplněny novou trasou metra spojující Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch a jeho sousední město Ll. Nejdůležitějšími stanicemi v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu jsou:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Town Hall (neboli Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – radnice),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Market (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – trh),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – St. Turibius of Mogrovejo Church (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – kostel sv. Tysilia z červené jeskyně),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Toilets (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogo­goch – záchodky).

Více se dočtete v samostatném pojednání Metro v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogochu.

Přestože si místní v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu svůj dopravní systém pochvalují, návštěvníci mají někdy problém se zorientovat. Proto llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský dopravní podnik (zkr. LlfwgwndslgggDP) vydal leták s následujícím textem:


Pokud jste se rozhodli cestovat po Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu veřejnou dopravou města Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, velmi Vás vítá LlfwgwndslgggDP a doufá, že budete s jeho službami v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu spokojeni.

Některým návštěvníkům Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se může zdát místní systém dopravy složitý. Věnujte prosím pozornost následujícím radám, abyste si pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu co nejvíce užili.

 • Pokud jste přijeli do Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu autobusem, vystoupili jste na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Bus Stop.
 • Pokud chcete do centra, vydejte se linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 nebo linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2 na zastávku Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Town Hall.
 • Linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 budete v centru Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dřive, autobus projíždí pouze zastávkami Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – St. Turibus of Mogrovejo Church, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – School, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Secondary School a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Main Street.Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vydejte se spíše linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, která vás zavede na nejkrásnější llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská místa. Doporučujeme vystoupit či pořádně se z autobusu rozhlédnout na zastávkách Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Historical Museum of Gogogoch period, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Nice View, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Gorge, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Music Hall.
 • Příliš se však nerozhlížejte na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Toilets.
 • V centru vás již obslouží všechny naše linky Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 3, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochh 4, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 5 a také naše llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská chlouba, linka metra, kterou se dostanete z llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch až do blízkého města Ll.

Více informací můžete získat v llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošském či llském informačním centru či v sídle LlfwgwndslgggDP. Více informací vám již nemůžeme poskytnout, protože nám došel papír. Hezký pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vám přeje LlfwgwndslgggDP.

Hotel Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Místní hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon

[editovat] Připojení na Necyklopedii

Nejlépe v hotelu LLlanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon: wifi GBP 5,00 za hodinu. Pro připojení stačí zadat heslo Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch. Mnoho klientů překvapivě služby nevyužívá.

[editovat] Partnerská města

[editovat] Externí odkazy

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie
Manhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHolubiceHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeŘíčanySečSezemiceSemelySkutečStaré Město pod ZemlšutremSlanýStrakoniceŠtětíTáborTepliceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZbecznikZbiroh

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKladkyKnínice u BoskovicKopřivniceKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaProstějovPředčaryPustá PolomŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBratislavaBrixenBruselBudapešťDomašínDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…Krung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom

uncyclopedia