Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Dlouhy nazev obce

Pro název Llanfairpwllgwyngyllgogerych-
wyrndrobwllllantysiliogogogochu bylo třeba udělat patrovou ceduli

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch je město, které se nalézá v části Spojeného království známé jako Wales.

Ve všelijakých jazycích se dá zapsat následovně:

Anglicky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Německy 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Irsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Francouzsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Vlámsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Evropsky 
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Česky 
Farnost Marie od Bílého jezírka u lísky poblíž prudkého víru ve farnosti svatého Tysilia z červené jeskyně
(víme to jen proto, že tam už přede všemi byli Valaši)
Arabsky 
انمنالمفترضدخولهاالخدمةفيمايوولكنالتأخيربالإنتاأجل موعدوذيلعاديجدّاعرضتالبوينغأولطائرةمعبدءاحتفالبمصنعلتجميع
Čínsky 

Město se nalézá v části Spojeného království nazývaného jako Wales.

Město je významné především zřejmě nejdelším názvem obce na světě. V tomto směru dokázalo překonat i takové velikány jako je Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje v Rusku či Ojoojojoj­jjooooj­jjoodddoook­kkkeeeelll­lluuu­uuusoso­soooov na Ukrajině.

[editovat] Historie názvu města

ProraSeeseite

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch nemá nejdelší pouze název. Na obrázku llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Inn

Přestože není úplně jasné, jak název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch vznikl, filologové z celé Británie se shodují na tom, že jeho smysl je zřejmě "Kostel svaté Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia z červené jeskyně". Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošané však bohužel nevědí, co přesně tím jejich předci mysleli. Velmi neradi však obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vzpomínají na 80. léta 20. století, kdy v rámci reformy místních samospráv, byl městu Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch přidělen zkrácený název. Byla totiž uzákoněna maximální délka názvu obcí ve Velké Británii a Irsku. Britská konzervativní vláda Margaret Thatcher tehdy zkrátila název na Gogogoch, což lze přeložit asi jako Angličtí psi.

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům se samozřejmě takový krok nezamlouval, vyhlásili tedy generální llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošskou stávku. Po týdnu se Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům podařilo zvítězit nad britskou vládou, která zákon zrušila a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se vrátil jeho starý název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch.

Obyvatelé jsou tedy dnes ještě více hrdí na svůj název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, protože si ho dokázali uchránit před nepřátelskou britskou vládou. Nebylo to ale přičiněním llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských obyvatel, ale kvůli tomu, že byl tento zákon omylem zaveden na celé území Velké Británie a Irska. Britská vláda tak zasahovala do suverenity jiného státu, což prý podle Evropské komise nebylo v této době ještě možné. Každopádně obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu si takový výklad nepřipouštějí a dále slaví 25. únor jako den vítězství Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu nad anglickými psy (tedy Gogogochem).

[editovat] Doprava

Vrakosa

Ne vše je v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dlouhé. Jeden ze starých llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských autobusů.

V Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu je velmi rozvinutý a naprosto dokonale naplánovaný systém veřejné dopravy. Ve městě je 5 linek autobusů:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 1,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 2,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 3,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 4 a nová linka
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 5.

Linky jsou doplněny novou trasou metra spojující Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch a jeho sousední město Ll. Nejdůležitějšími stanicemi v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu jsou:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Town Hall (neboli Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – radnice),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Market (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – trh),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – St. Turibius of Mogrovejo Church (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – kostel sv. Tysilia z červené jeskyně),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Toilets (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogo­goch – záchodky).

Více se dočtete v samostatném pojednání Metro v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogochu.

Přestože si místní v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu svůj dopravní systém pochvalují, návštěvníci mají někdy problém se zorientovat. Proto llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský dopravní podnik (zkr. LlfwgwndslgggDP) vydal leták s následujícím textem:


Pokud jste se rozhodli cestovat po Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu veřejnou dopravou města Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, velmi Vás vítá LlfwgwndslgggDP a doufá, že budete s jeho službami v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu spokojeni.

Některým návštěvníkům Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se může zdát místní systém dopravy složitý. Věnujte prosím pozornost následujícím radám, abyste si pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu co nejvíce užili.

 • Pokud jste přijeli do Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu autobusem, vystoupili jste na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Bus Stop.
 • Pokud chcete do centra, vydejte se linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 nebo linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2 na zastávku Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Town Hall.
 • Linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 budete v centru Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dřive, autobus projíždí pouze zastávkami Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – St. Turibus of Mogrovejo Church, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – School, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Secondary School a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Main Street.Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vydejte se spíše linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, která vás zavede na nejkrásnější llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská místa. Doporučujeme vystoupit či pořádně se z autobusu rozhlédnout na zastávkách Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Historical Museum of Gogogoch period, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Nice View, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Gorge, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Music Hall.
 • Příliš se však nerozhlížejte na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Toilets.
 • V centru vás již obslouží všechny naše linky Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 3, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochh 4, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 5 a také naše llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská chlouba, linka metra, kterou se dostanete z llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch až do blízkého města Ll.

Více informací můžete získat v llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošském či llském informačním centru či v sídle LlfwgwndslgggDP. Více informací vám již nemůžeme poskytnout, protože nám došel papír. Hezký pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vám přeje LlfwgwndslgggDP.

Hotel Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Místní hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon

[editovat] Připojení na Necyklopedii

Nejlépe v hotelu LLlanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon: wifi GBP 5,00 za hodinu. Pro připojení stačí zadat heslo Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch. Mnoho klientů překvapivě služby nevyužívá.

[editovat] Partnerská města

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch na české Wikipedii.
Hopsající Wikipedie
Manhattan

Bohemia:

13370m3Ř1CeBenešovBozkovBnL-StBBraškov-ValdekČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDobřejoviceDolní BrusniceDolní VlkýšDomažliceDrahňoviceHolubiceHoršovský TýnHostiviceHradubiceHrochův TýnecHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKarlovy VaryKladnoKlášterec nad OhříKocourkovKošticeLančkrounLiberecLitoměřiceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMostMšenoNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOpočnoOvčáryPakov nad JizerouPardubicePičínPísekPitkovicePlzeňPráglPrahaPrachovicePrůhonicePsojedyRudolticeSezemiceStrakoniceŠtětíTepliceTýn nad VltavouVlašimVolyněVysoká PecÚstí nad LabemZáchodskoZbecznikZbiroh

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBoskoviceBlanskoBrnoBrušperkBřezíBučoviceČunkovoGottwaldovHulínChorniceIvančiceJavorníkKarvináKladkyKopřivniceKruhový JičínKuřimMalá VrbkaMoravská TřebováNapajedlaOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaProstějovPustá PolomŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBratislavaBrixenBruselBudapešťDlážďanyFekete-VodérádFolkušováFuckingHulánbátarKekésvárostárojvarány…LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom

uncyclopedia