FANDOM


Armitage3-10

Fotografie pořízená americkým špionem

Loupač brambor typu 3x, je sovětský vynález Ing. Sereje Nasraněnka, nejvýznamějšího vynálezce 20. a 21. století hned po Chucku Norrisovi

VznikEditovat

Tento megalomanský projekt měl být ukázkou síly velkého a silného Ruska. Jako první z plně automatizovaných strojů byl zároveň předchůdcem novodobých počítačů tak jak je známe dnes.

UtajeníEditovat

Loupač i v dnešní době obestřívá rouška tajemství, tento bájný stroj viděl ve svém životě jen sám Nasraněnko a americký agent James Kladivoun, který pořídil nákres venkovního vzhledu.

Zakladni model loupace

Zakladní model loupače před plnou automatizací

Způsob výkonu olupu krumpleEditovat

Jak už padlo v úvodu, loupač byl plně automatizován, k jeho práci bylo tedy potřeba pouze 43 úderníků (to je prvočíslo), kteří v jeho nitru vyzbrojeni škrabkou napomáhají tomuto dokonalému stroji. Loupač ma 3 otvory: vstup, výstup a otvor k přívodu vzduchu. Do vstupu se sypou stanovené dávky brambor, vždy buď 43 nebo 101 kilogramů (prvočísla). Ty jsou poté v loupači během dvou až tří hodin zpracovány a vyvrhnuty výstupem.

Dopad na světové hospodářstvíEditovat

Loupač brambor typu 3x znamenal přelom ve zpracování zeleniny jako takové. Bohužel jeho nastávající modifikace typ 4x a 5y stály zjednodušeně za starou bačkoru. I přes to, že další typy se tak neosvědčily, loupač brambor typu 3x je jedním z nejpoužívanějších loupačů na světě. Zatím největší technologickou výzvou je americký bagr, který dokáže vyčenichat zmrzlou nutrii na více než 100m.

ZávěrEditovat

Loupač byl, je a bude součástí socialistické kultury 20. století, využití našel hlavně v druhé světové hádce kde sehrál zásadní roli při přesunu nákladu 24,33 kilogramů brambor spojeneckým poslancům prvního sněmu.

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloRádio JerevanŠukafonMetro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс