Maďarský ohař standard plemene

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Maďarsko.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

N1435944050 30368018 5851711

Maďarský ohař krátkosrstý - vizsla - standard plemene:

Použití: Všestranně upotřebitelný pes, který se specializuje zejména na gaučing a jiné povalovací aktivity a techniky. Využitelný je zejména v posteli, kde funguje jako tepelný zdroj. Avšak pozor, má snahu se roztahovat. Při pobytu doma také slouží jako bordelizační četa, jejíž specialitou je přemísťování předmětů po bytě, rozhazování a požírání odpadků, ponožek, květin a dalších předmětů. Venku tento gaučový povaleč ožívá a mění se v zrzavou smršť, kterou nelze pozorovat lidským okem.

Historie a původ: Původ těchto psů není přesně znám, ale sahá do daleké minulosti. Můžeme jen odhadovat, kde se stala chyba a došlo k mylnému křížení mimozemských bytostí s místními vlky.

Povaha: Bláznivá, temperamentní, šílená, neunavitelná

Hlava: Ušlechtilá s dobrým nosem, kterému neunikne žádné jídlo.

Krk: Věčně hladový.

Ocas: Dlouhý, ke špičce se zužuje a jeho tvar je uzpůsoben ke věčnému kmitání, vrtění, mávání a shazování všech předmětů v dosahu. Pozor především na "jelita" tímto ocasem způsobená.

Pohyb: Pohyb tohoto plemene nelze přesně popsat, protože maďarský ohař se v pohybu nedá přesně vysledovat lidským okem. Pohyb ohaře je pouze specifikován jako zrzavá šmouha. Nikdy se nikomu nepodařilo rychlý pohyb zachytit jakoukoliv dostupnou technikou.

Srst: Krátká, barvy žemlové, jejíž chloupky se zabodávají nejlépe do potahů všech druhů, především v autě, také do textilií v bytě či oblečení.

Velikost: Toto plemeno je tak velké, jak zrovna potřebuje, tudíž je jeho velikost velice flexibilní. V případě, že se chce vlést do klína, je tento cca 25 kilový pes neuvěřitelně malý a pohodlně se vejde na klín průměrného člověka. Naopak v posteli a na sedačce má tendenci svou velikost zvětšovat.

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.
uncyclopedia