FANDOM


Autobusvesnehu

V provozu byly i zastaralé Irisbusy, situace byla katastrofální.

Odbočka metra do Bohnic má čtyři stanice linky C – Podhajská pole, Bohnice, Bohnice - příjem pacientů, a Staré Bohnice. Stavba měla být dokončena již dávno, ale po propadnutí tunelu pod dětským hřištěm a zejména kvůli sporům o pozemky a nedostatku financí se zpozdila. Obyvatelé Bohnic si posledních letech stěžovali na příšerné dojíždění přeplněnými autobusy až k vzdáleným Kobylisům - v provozu zde totiž byly i zastaralé Irisbusy (na snímku). Přestože dopravní podnik neustále zkracoval intervaly linek 102, 177, 200 a zejména nové expresní linky 299, takže do Bohnic vyrazil každých cca 15 sekund kloubový autobus, situace byla i tak neúnosná a v psychiatrické léčebně dokonce hrozila stávka.


Průběh stavby Editovat

Otevření nového úseku tedy uvítali Bohničané s velkým nadšením. Stavbu tunelu měl na starosti stavbyvedoucí Jana Vyhloubila. Razit se začalo zhruba uprostřed tunelu mezi stanicemi Kobylisy a Nádraží Holešovice a práce pokračovaly dobře. Když tu náhle ale stavaři dostali vtíravý pocit, že je něco špatně. Jan Vyhloubil na to přišel po několika dnech a řekl stavařům, aby přestali kopat. Víte, že kopeme na druhou stranu? řekl jim. Místo k Bohnicím k Vysočanům! A tak byly položené základy pražské okružní lince a stavaři budou mít práci na dalších 300 let.


Jízdní řády Editovat

Autorem jízdních řádů je ředitel podniku Jan Zcestný. Ze stanice Nádraží Holešovice jede do Bohnic ve špičce každá třetí, mimo špičku každá druhá souprava, z Kobylis pak ve špičce každá pátá, mimo špičku každá čtvrtá. Každou hodinu se pořadí obrací a posune se o jednu hodinu. Dopravní podnik zjistil, že to tak obyvatelé Bohnic chtějí. Přímo z léčebny pak jedou vlaky ještě podle mnohem komplikovanějších řádů. Došlo k rozšíření informačního systém ve vozech metra o reklamy a také o dopravní informace, zejména ve stanicích Nádraží Holešovice, Kobylisy a Podhajská pole, aby zmatení cestující nenastoupili omylem do soupravy jedoucí jiným směrem, třeba do Vysočan okružní linkou. Při čekání na vlak se cestující mohou těšit na Music for Airports od Briana Ena, která patří v psychiatrické léčebně k oblíbeným. Dopravní podnik doufá, že se stanice v Bohnicích nestanou obětí teroristického útoku, kterého byla nedávno obětí stanice Křesťanská (dříve Anděl).

šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1