FANDOM


METPO

To boldly go, where no Metro has gone before...

„Jestli si pánové z pražského magistrátu myslí, že jim na metro nedáme ani korunu, tak já je ujišťuji, že se ještě budou divit.“

- Jiří Paroubek

„Já chcu taky metro doma, mě bolijó nohy.“

- Radikální Moravan

„My to postavíme, za babku.“

- Ing. Jiří Bělohlav, generální ředitel Metrostav a.s.
Meziměstské Metro

Test obliby u cestujících - jízda metra z Plzně do Prahy zatím po kolejích žabotlamu. Bude-li cestujícími využíváno, bude se ve stavbě pokračovat.

Metrododomu

Experimentální nadzemní vjezd metra do domácnosti Pavla Béma

Metro do každé domácnosti též Metro do každé Chalupy je nový plán, jak zajistit dopravu všem a pro všechny. Vyhlásila jej Paroubkova vláda, která tak podpoří jednak tunelářské firmy (bude se tunelovat nejvíce od Klausovy vlády), jednak vládní výdaje a tím zrychlí růst ekonomiky.

Metro do každé domácnosti znamená, že nyní bude pomocí podzemní dráhy napojeno vše, závody, kravíny, i domácnosti. Každý obytný dům bude mít svoji stanici, mnohdy i více stanic na několika úrovních. Vyrubaná hlušina se potom použije na výstavbu nového pohoří Paroubkovy vrchy a na rekultivaci Mostecka. Železnice i silniční infrastruktura tak budou nyní nepotřebné, jelikož je nahradí podzemní dráha. Ta nebude hyzdit krajinu, bude bezpečná, velkokapacitní a pro všechny. Ubyde potřeba budovat nákladné dálnice i železniční koridory. Nebude potřeba tramvají, ani autobusů či vlaků; ty se využijí jako materiál pro stavbu protipovodňových zátarasů, nebo se přebudují na vlaky podzemní dráhy. Závod ČKD-Siemens na Zličíně se rozšíří až do Kladna, aby stíhal výrobu nových souprav pro podzemní dráhu.

Všechny trasy Metra do každé domácnosti povedou do Prahy 666, kde se nachází brána do pekla, kterého pochopitelně nemůže být dosaženo povrchovou dopravou.

šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1