Ministerstvo místního úpadku

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

„Ono se to za chvilku taky ukáže, ministerstvo rázem přestane mít problém, jen co Jiří Čunek odejde.“

- Jiří Čunek
2.764

Ministerstvo místního úpadku je správný název Ministerstva pro místní rozvoj. Opět se ukázalo, že lid je moudřejší než naše volené orgány, neboť tento lidový název velmi výstižně vysvětluje podstatu fungování tohoto úřadu. Jedná se v podstatě o trafiku s velkým tokem peněz, které má rozdělovat potřebným regionům. Podívejme se blíže jak to funguje.

[editovat] Ministr

Vláda velmi pečlivě rozhodovala, kdo toto ministerstvo povede. Kritéria byla přísná - zdatný ekonom znalý místní samosprávy, širokého rozhledu, majícího cit pro potřeby lidí v zaostalých regionech, šetrného a neúplatného. Jako ideální kandidát byl nalezen Jiří Čunek, bývalý starosta Čunkova. Proč? Dle vlastního vyjádření je šetrný (spořil jsem od mateřské školky), má neposkvrněný štít (úplatky nebere - potvrzeno úředně), jak prospět spoluobčanům prokázal již jako starosta. Jistě n i k d o nepochybuje, že různá kritika a ostouzení jeho osoby je pouze dílem nepřejícníků, nactiutrhačů, závistníků a vůbec lidí pochybného charakteru. Předseda vlády lépe vybrat nemohl.

[editovat] Fungování ministerstva

Pro lidi neznalé se může jevit dost nepochopitelně, ale to je pouze pohled povrchního pozorovatele. Co je špatného na tom, že obec Horní Dolní dostala dotaci pět set milionů korun na výstavbu akvaparku? Že obec má pouze 83 obyvatel a vede do ní pouze polní cesta, a že jediná studna v obci vysychá pravidelně již v březnu? No a co? Obec to pozvedne, lidi a investoři se jenom pohrnou, jen hnidopich by se odvážil tvrdit, že ne. Zrovna tak dotace na výstavbu golfového hřiště v Kotěhůlkách byla zcela jistě na místě, kde jinde by měl pracující lid hrát golf, když jiná hřiště jsou permanentně obsazena zbohatlíky. Takových případů by se jistě dalo jmenovat více, ale podplacení novináři místo toho, aby oslavovali a vyzdvihovali tyto úspěchy ministerstva, neoprávněně kritizují, že se jinde nedostává peněz na údajně potřebnější akce, jako třeba na stavbu obecních bytů nebo domova důchodců. Nesmysl.

[editovat] Ťok financí

Jestliže někdo zpochybňuje tok financí tohoto ministerstva, je opět vedle. Ten je průhledný jak křišťálová studánka. Zárukou průzračnosti jsou neúplatní úředníci a neúplatný ministr. Veškerá kritika je neoprávněná, je to pouze závist a zlost těch, kteří na svoje špatně připravené kvaziprojekty nedostali ani korunu. Copak si tito lidé neuvědomují, že jednají s ministerstvem a ne s ledajakým? Potom se nemohou divit, že jejich žádost je vrácena jako neúplná, když jim chybí čárka nad a, nebo tečka nad i. Mohou být rádi, že jim byla žádost pouze vrácena a ne omlácena o hlavy, takový šledrián!

Ministerstvo místního úpadku je jistě velmi důležité, škoda že jeho projekty naráží na nepochopení byrokratů z Bruselu, ale i ti si snad zvyknou na česká specifika a ukončí naši diskriminaci, co taky o nás ví, že ano. Ministerstvo dělá co může, aby venkov a města upadaly, nekritizujme je tedy za to a nehažme mu klacky pod nohy a poskytněme mu klid na jeho záslužnou práci.
Czech flag 2 Zeman-spek
Prezident
Darek-topolanek
Vláda
People icon
Parlament
Spravedlnost2
Ústavní soud
Cesky erbik
M i n i s t e r s t v a
Neverscript
Historie
Ikona domeček
Místního úpadku
Ikona Loď
Námořnictví
Ikona meče
Národní obrny
MpPD
Pozitivní diskriminace
Fabrika
Práce
Métier
Proměny
Bankovka babis
Financí
Počítadlo
Školství
Dove peace
Zahraničí
Medical imaging
Zdravotnictví
Is
Počítačologie
Pozor na kradeze
Rozkrádání
uncyclopedia