FANDOM


39027592 2112868032314709 8492753960426274816 o

Mirek s prstenem pro vítěze Putin Cupu.

Miroslav Zadák (* 8. dubna 1972 Karviná) je český král, trenér, hokejbalový univerzál, veleúspěšný podnikatel, mecenáš, motivační řečník, spisovatel, revolucionář, vizionář, mistr přetvářky a sběrač líbítek na Facebooku. V současnosti nastupuje v druholigovém Jungle Fever, stínově působí jako CEO extraligové Karviné. 

Zrození legendyEditovat

O Mirkově útlém dětství není příliš známo. Z veřejně dostupných informací je tudíž možné pouze najít paralelu s Jaromírem Jágrem. Miroslav Zadák totiž přišel na svět jen pár týdnů po Jágrově narození. Náhoda? Nemyslíme si. Oba byli předurčeni stát se legendami.

Úspěch za úspěchemEditovat

Miroslav Zadák roky působil v hokejbalové extralize. Poté se na několik let vytratil a usilovně pracoval na své knize, kterou nazval Geny vítěze. Nakladatelství se po jeho receptu na úspěch mohla utlouct, stejn
34963052 2230818283599857 6120009065981542400 n

Bible úspěšného člověka.

ě tak čtenáři. Dvoutisícový náklad se ukázal být nedostatečný, a tak přišlo druhé vydání, které se stalo vůbec nejprodávanější knihou své doby. Toho času si také střihl vedlejší roli v bijáku Krvavý diamant s Leonardem DiCapriem. 

Třetí vydání se už prakticky neprodávalo. Nevadí, zdarma ho obdrželi všichni hráči druholigového hokejbalového celku Jungle Fever. Skomírající značku přišel Mirek spasit ve chvíli, kdy hrozilo, že tradiční klub zcela zmizí z hokejbalové mapy, což by samozřejmě širokou veřejnost ohromně mrzelo. Mirek nezahálel a otevřel kohouty finanční podpory s cílem dostat klub do nejvyšší soutěže a ovládnout hokejbalový svět.

Nový tým postavil na hokejistovi Ladislavu Gengelovi. Imponovaly mu prý především jeho inteligence a tři vtituly z Vysoké školy života.  Hned v prvním utkání Gengel přepsal dějiny. Na hřišti strávil 46 ze 45 hracích minut. Na Zadáka udělal dojem. Chemie mezi oběma pány zafunfovala natolik, že v lednu 2017 vstoupili do registrovaného partnerství.

Jungle Fever mezitím kontinuálně stoupal a zastavil se až těsně pod vrcholem první ligy. Příčinou porážky ve finálové sérii proti Poličce byla především neúčast diváků. Potomci valcířů a havířů zklamali. Na kladenský ČEZ stadion se jich dostavilo jen několik desítek. Demotivovaní Lvi podlehli frustraci a když nedokázali zvítězit, aspoň soupeře zmlátili.

Mirek se rozhodl vrátit silnější než kdy předtím. Že to se ziskem titulu a postupem do extraligy myslí vážně dokázal, když nechal dva měsíce před začátkem sezony natisknout trika s nápisem Mistři 2017/2018. Pro svůj velký plán začal hledat ideální sestavu. Na posilách si nejvíce cenil jejich absence na tréninku a razil heslo, podle
39074787 2112866698981509 8627176936323416064 o

Registrované partnerství s Ládou Gengelem prý klape na jedničku.

kterého měl nárok na hrací čas jenom ten, kdo kašlal na tréninkové jednotky.

Situace se mu vymkla z rukou. Ve vyřazovací části vystavila Junglu stopku Opava hned v osmifinále. Mirka to ale netrápilo. Už pochopil, že hokejbalový svět může ovládnout pouze tak, že si vytvoří svůj vlastní. Mávl tedy rukou nad neúspěšnou sezonou a připravil si půdu pro opravdový triumf.

Vytvořil dva unikátní mezinárodní turnaje, které postavil na jednom jediném pravidlu: žádná pravidla neexistují. V Ústí nad Labem účastníci turnaje dokázali jako mávnutím kouzelné hůlky za pár minut zestárnout až o třináct let. V ruském Dmitrově si pořadatelé zase spletli pojmy Slovensko a Slované, a tak za výběr hrající v dresech našich východních sousedů nastoupili i Češi nebo Rusové.

Mistrovství v Rusku, mezi zdmi Kremlu přezdívané Putin Cup, se údajně mělo nejdřív konat v Petrohradě. Mirek však podlehl obavám, že by se mohlo provalit jeho malé tajemství s jantarovou komnatou, na jejímž rozprodání vydělal miliony a o níž si Rusové dodnes myslí, že je nezvěstná.

Tak či onak Mírou nastavená pravidla mu umožnila oba zmíněné turnaje vyhrát a prohlásit se dvojnásobným mistrem světa. Dílo dokonáno. Po skončení mistrovství byl stylově korunován na krále svého hokejbalového impéria.