Modré světlo

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Split-arrows Tento článek nemá nic společného s článkem Modrá.

To je dobře, můžeš založit další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Rambo.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Major Zeman
Rambo Zeman

Provázanost je pozoruhodná

Tento článek upozorňuje na opomínaný světový význam modrého světla a také na historickou provázanost kinematografie, jmenovitě 30 případů majora Zemana a Ramba. To se vždy hodí vědět.


[editovat] Světová událost, která proslavila modré světlo

Stalo se tak roku 1988 a tato událost zasáhla celý svět. Tehdy John Rambo poskokovi v Afghánistánu vysvětlil podstatu modrého světla. Tehdy byla Al-kajdá ještě hodná, cvičená a podporovaná americkou CIA [ sí-áj-éj ] a ve stejnojmenném filmu Rambo zaznělo i poděkování udanému afghánskému lidu za hrdinský boj za svobodu.

Modre svetlo

„Co to je?“ „To je modré světlo.“ „A k čemu to je?“ „Svítí modře.“ „Aha.“

[editovat] Celosvětový význam modrého světla

Modrá je dobrá…

- Trapná píseň, se kterou se totálně neztotožňuji, nicméně odráží světovou popularitu modrého světla

Modré světlo je nejlepší světlo na světě a dá použít ke spoustě věcí. Třeba si posvítit modře, když už vás to obyčejné bílé (policejní lampička při výslechu), či mdlé zažloutlé světlo (žárovka, slunce) unavuje. Další věci se mi momentálně nevybavují, sám jsem si ho ještě nepořídil, ale prý je příjemné na oči a za dlouhých horkých večerů (třeba v Afghánistánu) dodává pocit ochlazení.

Modré světlo začíná na vlnové délce 430 až 500 nm při frekvenci 700 až 600 THz. To je dobré vědět, pokud si chcete modré světlo vyrobit. Před ním je na stupnici již pouze světlo fialové a to se nepočítá, takže modré je jasně číslo jedna. Pro nechápavé a ve fyzice podprůměrné jedince, již dokonce přední super hypermarkety začaly nabízet k prodeji zářivky a žárovky s modrým tónováním.

[editovat] Český průkopník modrého světla

Málokdo ví, že českým průkopníkem modrého světla je major Zeman (viz. díl z roku 1963 - Modrá světla). Nebudu tady opakovat, v tomto díle a vůbec i v tomto článku, již několikrát zmíněný hodnotný přínos modrého světla pro společnost. Pokochejte se galerií níže, která hovoří za vše:


[editovat] Modré světlo ve světě


Červený trpaslík Série V Epizoda 1, "Hololoď"

Modré světlo probleskne za posádkou do sousední místnosti a změní se v modrou krouživou sféru. RIMMER jde směrem k tomu a postaví se do roje, je u vytržení.

LISTER: RIMMERE, radši se vrať.

RIMMER: To je k nevíře! To je fantazie!

KRYTON: Tohle se nedá nikde zachytit - hmotnost, rychlost, molekulární struktura - všechno vykazuje nulu.

Sféra náhle vyletí ven nad členy posádky a ven z lodi. Vidíme modrou kometu vystřelenou do vesmíru, kde zmizí, načež se objeví loď.

uncyclopedia