Mongolsko

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Mongolsko je velice hustě zalidněný stát, který se v současnosti rozkládá ve Střední Asii. Je zde mnoho obrovských měst, ještě více než v USA, země je městy doslova posetá.

Mongolové

Mongolové

Titul zapas

Národní sport - Nádam

[editovat] Poloha

  1. Trvale: Střední Asie, v poušti Gábi, za pustým východem Slovenska
  2. Přechodně: Moravstán

[editovat] Obyvatelstvo

Mongolové jsou původní a velice hrdý národ Mongolska. U nás se jejich hrdost potlačuje a poté se dají využít jako levná pracovní síla. Jsou velice šikovní v oblasti pošívání volantů, na rozdíl od Ukrajinců nejsou moc dobří v kopání kanálů a proto se k této činnosti opravdu nehodí.

Cervena karkulka moderni

Vlk, ilustrační obrázek

Mongol vs usa

Mongolové příliš USA nemilují

[editovat] Fauna

Hlavní představitel je Olgoj Chorchuj. Je zde také hojně rozšířen vlk mongolský.

[editovat] Krajina

Donedávna bylo Mongolsko kvetoucí rajskou zahradou. Bratrská pomoc ze spřáteleného Československa a hlavně Starobrno však dokonaly dílo zkázy.

Podrobnější údaje naleznete v článku Starobrno#Praktické využití.

[editovat] Národní sport

Národním sportem je zápas, neboli Nádam (viz foto). Délka zápasu není nikterak časově omezena. Stává se tedy, že zápas trvá i několik hodin. Soutěží se systémem K.O. Ten, kdo získá v národním kole Nádamu pět vítězství, obdrží titul Sokola (Način), vítěz celé soutěže získává titul Lva (Arslan). Pokud se někomu podaří obhájit titul Lva, obdrží titul Mikulka (Avraga). Po další obhajobě bojovník získává titul Zasupsaka (Zylbaka).

Rovněž se ztde hraje pralesní liga v ledním hokeji, viz zde.

[editovat] Měna

Mongolsko je tak zaostalá země že ani éra Sovětského svazu nedonutila domorodce používat bankovky a mince. Doposud funguje výměnný obchod. Jako platidlo se používají jaci a sobi (mongolská tažná zvířata). Ti se využívají také jako dopravní prostředky pastevců, protože pro Žigulíky nemají benzín. Sobi a jaci jezdí na trávu.

[editovat] Historie

Projedeme tisíce nudných let mongolské historie, když tu náhle, tu náhle, tu náhle na počátku 13. století jsou Mongolové na České hranici. To díky chánovi čingizchánovi, za jehož vlády Mongolsko doslova explodovalo a rozepnulo se o Uher po Čínu. Když tu náhle, se opět rozpadlo, v roce 1350 nebylo po Mongolsko ani vidu ani slechu. V 17. století se Číňané Mongolům pomstili a sebrali jejich zem. V roce 1924 zemi ovládl indiánský kmen, který již nějaké desetiletí vládl v Rusku. Komanči však byli s rozpadem SSSSSSSSR svženi a Mongolsko získalo svobodu. Na jak dlouho?

[editovat] Jazyk

Viz samostatný článek.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMongolskoOnánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTurecko

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieMoravská Jihovýchodní AfrikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaSúdán

AmerikaKanadaGrónskoJamajkaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánGighaHavajKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleňHněď

uncyclopedia