FANDOM


Mongolsko
Czech Mongolian Colony emblem
Mongolsko vlajka
Karel Schwarzenberg Mongolsko

Mongolové byli poctěni návštěvou Karla Schwarzenberga

státní zřízení:parlamentní republika chanát
hlavní město:Hulánbátar
jazyk: mongolština
náboženství:buddhismus, islám
počet obyvatel:necelé 2 miliony
Jičínské moře
Na této mapě by mělo Mongolsko být
prezident:Chaltmágín Battulga
premiér:Mumlajchán
měna:jak
národní jídlo:suché z nosu
národní nápoj:saké
národní sport:nádam

Mongolsko je stát ve Střední Asii, který je velmi chudý. Podobně jako Švédům nebo Portugalcům jim zůstala pouze nostalgie na staré dobré časy. Velcí státníci je nenavštěvují, jsou tedy rádi za návštěvu premiéra Laosu nebo ruského milionáře. Jsou daleko od lidské civilizace a o událostech jsou informováni se zpožděním zato popravdě. Známým příkladem je prezident Chaltmágín Battulga, který v roce 2017 odsoudil sovětské kroky proti Pražskému jaru a vyhlásil už neexistujícímu SSSR válku.

Mongolové

Mongolové

Titul zapas

Národní sport - Nádam

Poloha Editovat

Podrobnější údaje naleznete v článku Mongolská kolonie.

  1. Trvale: Střední Asie, v poušti Gábi, za pustým východem Slovenska
  2. Přechodně: Moravstán

Obyvatelstvo Editovat

Mongolové jsou původní a velice hrdý národ Mongolska. U nás se jejich hrdost potlačuje a poté se dají využít jako levná pracovní síla. Jsou velice šikovní v oblasti pošívání volantů, na rozdíl od Ukrajinců nejsou moc dobří v kopání kanálů a proto se k této činnosti opravdu nehodí. Patří ke stejnému etniku jako Moravané.

FaunaEditovat

Hlavní představitel je vzácný Olgoj Chorchuj (žije jen zde). Je zde také hojně rozšířen vlk mongolský.

KrajinaEditovat

Donedávna bylo Mongolsko kvetoucí rajskou zahradou. Bratrská pomoc ze spřáteleného Československa a hlavně Starobrno však dokonaly dílo zkázy.

Podrobnější údaje naleznete v článku Starobrno#Praktické využití.

Národní sportEditovat

Národním sportem je zápas, neboli Nádam (viz foto). Délka zápasu není nikterak časově omezena. Stává se tedy, že zápas trvá i několik hodin. Soutěží se systémem K.O. Ten, kdo získá v národním kole Nádamu pět vítězství, obdrží titul Sokola (Način), vítěz celé soutěže získává titul Lva (Arslan). Pokud se někomu podaří obhájit titul Lva, obdrží titul Mikulka (Avraga). Po další obhajobě bojovník získává titul Zasupsaka (Zylbaka).

Rovněž se ztde hraje pralesní liga v ledním hokeji, viz zde.

Měna Editovat

Mongolsko je tak zaostalá země že ani éra Sovětského svazu nedonutila domorodce používat bankovky a mince. Doposud funguje výměnný obchod. Jako platidlo se používají jaci a sobi (mongolská tažná zvířata). Ti se využívají také jako dopravní prostředky pastevců, protože pro Žigulíky nemají benzín. Sobi a jaci jezdí na trávu.

Historie Editovat

Projedeme tisíce nudných let mongolské historie, když tu náhle, tu náhle, tu náhle na počátku 13. století jsou Mongolové na České hranici. To díky chánovi čingizchánovi, za jehož vlády Mongolsko doslova explodovalo a rozepnulo se o Uher po Čínu. Když tu náhle, se opět rozpadlo, v roce 1350 nebylo po Mongolsko ani vidu ani slechu. V 17. století se Číňané Mongolům pomstili a sebrali jejich zem. V roce 1924 zemi ovládl indiánský kmen, který již nějaké desetiletí vládl v Rusku. Komanči však byli s rozpadem SSSSSSSSR svženi a Mongolsko získalo svobodu. Na jak dlouho?

Ozbrojené síly Editovat

Vlašimská zbrojařská firma ‎Sellier & Bellier v rámci česko-mongolského přátelství dodala několik tanků KV-2. Stojí sice za hovno, ale na nějaké menší šarvátky se hodí. Není třeba dodávat, že Moravané nebyli nadšení.

JazykEditovat

Viz samostatný článek.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň