FANDOM


„dik MOORE“

- Přičmoudlík specializující se na krádeže počítačů
Mac vs PC (1984 vs

Mac vs PC (1984 vs. 2007) (HD)

Mooreův zákon v praxi. Za 23 let se doba načtení operačního systému prodloužila téměř 5x.

DefiniceEditovat

Mooreův zákon je skandální odhalení pozadí veškerého pokroku v oblasti výpočetní technologie. Tvrdí, že každých 18 měsíců se zdvojnásobí komplikovanost každého programu či počítačového systému, jeho náročnost na paměť i na výpočetní čas. Se zdokonalováním programů jsou totiž programátoři schopní každý rok do nich nacpat více a více kurvítek, funkcí, které žerou čas procesoru a zabírají paměť, i když k vlastní funkci příslušného systému či programu nejsou vůbec potřeba.

To nutí uživatele (moc nečum i ty), aby si pravidelně kupovali stále novou a novou elektroniku, k tomu, aby své oblíbené činnosti (například prohlížení porna na internetu), mohli vykonávat stále ve stejné kvalitě. V operačních systémech Windows jsou navíc zavedeny tzv. aktualizace, které průběžně a spolehlivě zpomalují daný stroj.

Důvod vznikuEditovat

Kdyby Mooreův zákon neplatil, programy by běžely rychleji díky stále rychlejším procesorům, takže by je uživatel nestačil sledovat. Díky Mooreovu zákonu jsou však nové počítače stále stejně rychlé, nebo i pomalejší, než dříve, a častěji se zasekávají. V případě výše zmíněného porna tak nehrozí, že by pornofilm skončil dříve, než si uživatel vůbec všimne, že začal, naopak se prodlužuje, což zvyšuje požitek z prohlížení. Programátoři např. Windows 10 zašli již tak daleko, že i různé havárie systému jsou podávány zábavnou formou, známá modrá smrt je již prezentována i v barvě zelené, čím je vše mnohem ekologičtější a zároveň se uživatelé mohou zabavit čtením QR kódu aby se nenudili. Další barvy a vylepšení budou následovat.

ObjevitelEditovat

Zákon je pojmenovaný po americkém režiséru Michaelu Mooreovi, známému kritikovi CIA, odpůrci prezidenta George W. Bushe a příznivci Donalda Trumpa. Ten natočil asi sedm filmových dokumentů, v nichž přesvědčivě dokládá, že rostoucí nároky softwaru jsou dílem CIA. Mezi lidmi na počest pana Moora vznikl hovorový výraz "Jáj Moore", který značí obdiv inteligence.

Počítače
El666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: C SharpLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti

Paragraf
Zákony

Zákon deseti bílých vlasůZákon zachování nepořádkuZákon opožděných autobusůZákon o terorismuZákon schválnostiZákon o rodiněMooreův zákonMurphyho zákonyNáhubkový zákonOhmův zákon