Morava Libre

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Google uncyc Morava Libre na googleTohle je nejlepší článek na téma „Morava Libre“ na celým internetu.
Cerveza14

Morava Libre sdružuje národy a kouzlí úsměv na rtech.

Morava Libre (česky Moravské půlkilo, podle anglické libry = 0,45 kg, nebo 40 Kč.) je alkoholický nápoj Moravanů, moravských separatistů, irredentistů a iridistů. Konzumuje se vždy při mnohých příležitostech za účelem boření česko-moravského nepřátelství.

[editovat] Historie

Morava Libre je méně známou verzí proslulého drinku Cuba Libre. V něm se jak známo kombinují dva nápoje typické pro USA (cola); a Kubu (kubánský rum), metaforicky vyjadřující spojení obou národů jinak znepřátelených národů. Nápad vytvořit Morava Libre dostal valašské král Bolek Polívka, který už se nemohl koukat na to, jak moravský národ trpí v područí českých pragocentristů. Chtěl národy spojit v oblasti oběma nejbližší, a tou je chlast.

[editovat] Ingredience a příprava

Nepřátelství Čechů a Moravanů je samozřejmě mnohem větší a hlubší než rozmíšky mezi Kubánci a Američany (kteří navíc nejsou nuceni žít ve společném státě) a tak i nápoj Morava Libre musí být silnější. Narozdíl od Cuba Libre se tedy jedná o drink výhradně alkoholický, bez nežádoucích nealkoholických příměsí. Ingrediencemi jsou 5-10 cl valašské, hanácké případně jiné moravské slivovice a 0,5 l pravého českého piva. Do sklenice se nalije nejdříve slivovice a poté pivo. Nápoj se správně má pít takzvaně ,,na ex", ovšem výraznou chybou není ani jeho zkomzumování na 2 či dokonce 3 napití.

[editovat] Zajímavosti

  • Sami Moraváci množství slivovice neodměřují, a i v luxusních moravských sídlech, jako třeba v Brně, a dokonce i v Moravském pavilonu v Benátkách se nápoj připravuje tzv. „od oka“...
  • Morava Libre nesmí být připravováno z piv, která se objeví na Necyklopedii v článku Nejhorší piva světa, neboť konzumace takového výtvoru by příslušníky obou národů spíše ještě více nasrala, než spřátelila.

[editovat] Modifikace

Tým odborníků pod vedením šéfchemika Jiřího Babici objevil další možné ingredience, ze kterých se Morava Libre dá vyrábět, při zachování poměru jeden moravský a jeden český a zároveň jeden nízkoalkoholický a jeden vysokoalkoholický nápoj. Místo slivovice je samozřejmě možné použít i jinou pálenku (hruškovici, ořechovici apod.). Populární je také verze tvořená smíšením moravského vína a pražské vody nebo absinthu.

Existují i dohady, že první Morava Libre namýchali Irové na Svátek Patrika a to za použití božkovské zelené a absinthu vyrobeného na Moravě. Podle Vědeckého týmu necyklopedie je však tento výklad dějin Morava Libre naprosto falešný, neboť Irům šlo pouze o barvu výsledné směsi a celé jejich konání postrádalo jakoukolik filosofickou a sjednocovací ideu.

Absint je navíc nápoj ryze český, bez ohledu na místo výroby.

1Alkohol    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno

uncyclopedia