FANDOM


Moribundus
Segnitia Grandis Dometicus
Jiri Paroubek
Člověk trpící moribundem
výskyt:Filakovo
příznaky:Nechutenství pracovat
napadené orgány:Celé tělo
prevence:Vela práce
léčba:Práca na páse
léky:Práca aj doma
očkování:vhodné zaměstnání jako metač v pískovně, řidič pluhu v Grónsku nebo homosexuální prostitut v německém pohraničí

Moribundus (genitiv bez moribundu, latinsky Segnitia Grandis Dometicus) je závažná nemoc postihující zejména pracující muže, školou povinné žáky a suplující učitelky. Nemoc se vyznačuje nechutenstvím k práci a nadměrnou potřebou jíst a být obsluhován.

Stupeň závažnostiEditovat

Nemoc má čtyři stupně, a ačkoli je podrobná diagnostika značně obtížná a ony stupně se prolínají, lze jejich pomocí klasifikovat, jak hodně je nemoc závažná.

První stupeňEditovat

Tímto stupněm to všechno začíná. Člověk si řekne "Dneska nejdu do práce!" a do práce nejde. To ale netuší, že se u něho klube moribundus! Vypuknutí nemoci zpravidla předchází tzv. KOPR syndrom (Kurevský Odpor k PRáci), který je však často kolegy v práci podceňován a jedná-li se o vedoucího pracovníka, zpravidla zcela unikne pozornosti.

Druhý stupeňEditovat

Člověk leží doma, a předstírá, že pro to má nějaký důvod, například chřipku či rýmičku. Teplotu ani bolest kolen ale samozřejmě nemá. Klube se u něho druhý stupeň moribundu, kdy si člověk libuje "Jó, já jsem nešel do práce!"

Třetí stupeňEditovat

Člověk na práci zapomněl, respektive ji zapudil do nejspodnějších vrstev podvědomí. Leží doma a konzumuje různé pochutiny. Jakýkoliv pohyb mu nedělá dobře.

Čtvrtý stupeňEditovat

V tomto případě by měla být nemocnému člověku okamžitě poskytnuta lékařská pomoc, případně improvizovaná léčba "bičem a pluhem". Nemocný totiž pouze leží, čumí, a konzumuje bůček a další, výživově a kaloricky podobné potraviny. V tomto stádiu lze nemoc vyléčit již jen s velkými obtížemi.

Vznik nemociEditovat

Neví se, kde tato nemoc vznikla, natož kdy vznikla. Avšak předpokládá se, že je tu odjakživa. Nemoc byla poprvé zachycena v naučném filmu Dařbuján a Pandrhola, kdy Pandrhola trpěl čtvrtým, nejhorším stupněm této nemoci.

LéčbaEditovat

V případě podezření, že vy či někdo z vašich blízkých má druhý, nebo dokonce třetí (!!!) stupeň moribundu, okamžitě vyhledejte krumpáč a jděte kopat uhlí. Pokud vám tahle činnost bude nepříjemná, vemte si do druhé ruky lopatu a uhlí postupně přehazujte, dokud ho nedostanete alespoň pět kilometrů daleko. Jen tak, spolu s potem a krví, můžete ze svého těla moribundus vyhnat. Viz též článek Peklo.

PrevenceEditovat

Prevence před moribundem je dostupná každému. Stačí vykonávat nějakou náročnou fyzickou práci, třeba již zmíněné rubání uhlí, postrkování vagonů na nádraží, či dobrovolná práce na galejích. Moribundus se neodváží na vás ani sáhnout.

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Icko

Upozornění

Při tvorbě tohoto článku trpěl autor druhým stupněm moribundu.