FANDOM


Motollica je metalová skupina původem z pražského Motola.

Motollica

Logo skupiny.

Metallica2

Motollica ve svých začátcích a poté, co musela změnit svůj image.

HistorieEditovat

Podnět k založení Motolliky dal současný bicák Lars Zürich, který dal do novin inzerát, že hledá mladé a pohledné muže pro založení hudební skupiny. Našel se jen jediný, kytarista a zpěvák James Hotwheels. Hned od počátku si s Larsem rozuměli, zvláště pak ve svém příznačném motolském patriotismu a nenávisti k ostatním pražákům. Tomu odpovídaly i jejich první písně (viz níže).

Jméno si však Motollica začala dělat až ve chvíli, kdy přibrala basáka Klofa Buráka (jenž nahradil Rona McHovneyho prohlašujícího otevřeně hrdost nad svou příslušností k Praze 666) a Dejva "Mužatku". Tento se však záhy ukázal být naprostou fetkou a jako náhrada za něj přišel další motolský vlastenec, který hraje dodnes: Kirk Hummer.

Po vydání prvních tří (to je prvočíslo) alb uvízla skupina v divočině Prdelsku, kudy jela na turné do Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje, když řidič autobusu prohlásil, že nejkrásnější pražskou čtvrtí jsou Hradčany a musel být utracen. V prdelské pustině nejprve kluci snědli řidiče, a když už bylo po něm, rozhodovalo se, kterého člena snědí jako prvního. Los padl na Klofa Buráka. Teprve když byl i tento zkonzumován, dorazila vysílená Motollica do Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje, ale scházel jí basák.

Řešením byl místní domorodý nadšenec Jasoň Ňůsted, jenž byl okouzlen, když mu James ukázal obrázek motolské nemocnice. Kapela posléze koncertovala o 107, avšak basák musel být potrestán sežráním prasopsem poté, co projevil přílišné nadšení z darování krve v nemocnici U Homolků a místo něj byl přijat primář motolského krematoria Robert Uhnilo. Tak byla Motollica konečně kompletní v sestavě, jakou známe dnes.

Po vydání pátého (to je také prvočíslo) alba, v němž se nejvíce projevoval arogantní motolský patriotismus, byla skupina vyhnána do Ameriky a byla nucena žít před nepříznivci v utajení. Nadále vystupovala pod krycím názvem Metallica.

DiskografieEditovat

Enter Kazoo Man Metallica Enter Sandman performed on KAZOO by Mister Tim (multitrack)

Enter Kazoo Man Metallica Enter Sandman performed on KAZOO by Mister Tim (multitrack)

Píseň Vejdi, písečný muži otevírá album Motollica

  • Kill 'em all – první album; název ("Zabij je všechny") je určen ne-Motolákům.
  • Ride the Lighting – "Jeď na blesku" symbolizuje fanatismus, s jakým má Motolák řídit blesk, jenž skolí nevěřící.
  • Master of Puppets – "Pány loutek" jsou členové skupiny řídící v té době zfanatizované davy, které se vrhaly do ulic a masově demolovaly okolní čtvrtě.
  • ...and Justice for all – "A spravedlnost pro všechny" - na první pohled anti-rasový název; zde byla totiž Motollica nucena ustoupit před rozzuřenými Pražáky, kteří je chtěli lynčovat, když nevydají mírové album.
  • Motollica – skupina tu vyjadřuje sama sebe a svou pradávnou nenávist vůči Praze. Bezprostředně po poslechu několika tisíci lidmi se museli chlapci vyfičet a nadále užívat krycí jméno; veškerá další alba vyšla pod záštitou skupiny Metallica a nejsou tudíž tak důležitá.