FANDOM


Islam4kids

Muslimská rodina vždy drží pohromadě. Fotografii zaslal náš VTN korespondent-zoolog z Kataru.

Jedovatý pes
Lezou tři slimáci, a najednou poslední vybouchne... první se ptá, co to jako mělo bejt, a druhej jenom pokrčí ramenama, a povídá: „Nevím, asi to byl nějakej muslimák.“

Muslim africký (Suiccidea lusitanicus), někdy také jen muslim (anglická výslovnost: [mazlím]) je plž z čeledi Suiccidae pocházející z centrální Afriky, který se poslední dobou šíří Evropou. Jde o velice nepříjemný invazní druh škodlivého plže, který vytlačuje původní druhy a páchá obrovské škody nejen v zemědělství. Jeho pojmenování vzniklo podle struktury stravy – živí se kousky různého ovoce, ořechy a semínky, jež jsou obvykle přítomny v müsli.

Historie invaze Editovat

Muhammad
Invaze druhu, jehož původní areál zahrnoval kromě centrální Afriky též Mongolsko, započala někdy v 50. letech. Jako první se objevil ve Švýcarsku, následovalo rozšíření do Německa, Itálie a Rakouska, poté se proces změnil v masivní invazi napříč celou Evropou. V posledních letech byl potvrzen výskyt i v Severní Americe. Přemnožení značného rozsahu, která už nelze brát jako lokální a jsou doprovázena rozsáhlými ekonomickými škodami, se v současné době objevují ve Skandinávii, Beneluxu a na severu Německa (např. Hamburk).

V České republice se muslim poprvé objevil v roce 1991 v blízkosti brněnské mešity, od té doby se úspěšně šíří zejména v Praze, kde opakovaně dochází k jeho zatím jen lokálním přemnožením.

Jako jeden ze zásadních důvodů dosavadní úspěšnosti tohoto druhu lze uvést nedostatek přirozených nepřátel a parazitů, kteří se s ním doposud nestihli na nová působiště rozšířit. Parazité běžně napadající příbuzné plže vyskytující se v Česku nejsou z neznámých důvodů v případě muslimů příliš úspěšní.

Muslimáci žijí ve zvláštní symbióze s arabskými plnokrevníky.

Etymologie Editovat

Muslimak ve zbroji 01
O původu slova muslim existují četné spekulace. Nejčastěji jsou akceptována dvě vysvětlení původu tohoto slova. První vychází z anglofonního významu slova muslim čteno [mʌzlɪ:ɱ], tedy "mazlím se" (myšleno se zbraněmi, jejichž kov muslimy přirozeně přitahuje). Druhý vychází rovněž z anglofonního kořene slova "slim", neboli slime (sliz, hlen), který muslimové na svém těle vylučují a jež, jak známo, může při podráždění explodovat, čímž muslim chrání ostatní členy své kolonie.


Potrava Editovat

Muslimak ve zbroji 01
Muslim je všežravec, pozře i hummus. Případné chovatele však upozorňujeme, že jistým typům potravin se z nějakého důvodu vyhýbá, když se zrovna díváme:
vepřové maso
alkohol
kafírové mléko


Rozmnožování Editovat

Islámská kočka

Přirozený nepřítel muslimů se doporučuje Vědeckým týmem Necyklopedie (VTN) do každé ohrožené domácnosti. Zde v utajení.

Muslimak ve zbroji 01
Muslim africký je – jako všichni plicnatí plži – hermafroditem. Při kopulaci se oba jedinci vzájemně oplodní a oba pak kladou vajíčka. Mladí jedinci se líhnou nejdříve po 41 dnech (všimněte si, že se jedná o prvočíslo), při nízkých teplotách se vývoj prodlužuje.

Zpravidla se někteří silní muslimáci dokáží rozmnožovat v jednom období až se čtyřmi partnery-partnerkami.


Boj proti invazi Editovat

Muhammad
Sběr jedinců (na menších pozemcích), odstranění přirozených úkrytů a případné kladení pastí (nutno pravidelně vybírat). Sesbíranými jedinci je možno přikrmovat kachny nebo prasata. Jiným způsobem zlikvidování nasbíraných jedinců je posolit je. Dále jsou možné chemické moluskocidy: postřiky či otrávené návnady. Druhá varianta má tu výhodu, že je více selektivní. Jako prostředky biologického boje lze použít hlístice (Phasmarhabditis hermaphrodita, nutno aplikovat v době líhnutí) či larvy druhu Tetanocera elata.

Zásadním problémem u biologického boje je absence úkrytů jmenovaných predátorů v kulturní krajině dneška. Likvidace možných úkrytů nemusí být nutně úspěšná. S. lusitanicus je schopen se vměstnat do neuvěřitelně úzkých štěrbin a přečkat suchá období dne i v prasklině v půdě. Likvidace úkrytů je pak zbraní dvojsečnou. Sice se zamezí muslimům ukrýt se přímo na daném místě, ale dlouhodobě se mnoho neřeší.


Náboženství
GBfifthteen
Křesťanství
Rabbi
Judaismus
Zz
Materialismus
Dirndl
Alkoholismus
Happysatan
Satanismus
Boboburka
Islám
Dalajláma a vejce
Buddhismus
Chuck Mohammed
Chuckmaismus
Home.goodies
Mikrobismus
Kabanos oral
Kabanosovci
Celt Arthur
Novopohanství
Kršna
Hinduismus
Semen Suds
Erotismus
1114041222495
Jediismus
Pan Tao
Taoismus
Pastafariánství ikona
Pastafariánství
Vývoj člověka
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid