FANDOM


Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Nemakačenkémie.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Mze
Laborophobia lebedelor
Zelený kříž
Léky v dlani
Petr-pithart-mze
Muž nakažený mze, již v deliriu
příznaky:odpor k práci
napadené orgány:mozek
Mozek
Choroba napadá mozkovou tkáň pacienta
prevence:návštěvy hospody
léčba:zamezení přístupu k jakékoli práci, absolutní klid
léky:chlast
očkování:vakcína doposud nevynalezena
přenos infekce:kapénkami
st. nebezpečí:střední až vyšší

„Jestli si tady někdo myslí, že si bude jen tak válet koule a tvrdit, že má mze, tak já ho ujišťuji, že jako premiér této země se postarám, aby makal jako barevnej!“

- Jiří Paroubek


Mze latinsky Laborophobia lebedelor je závažná choroba postihující značnou část světové populace.

Tato nemoc je velmi nakažlivá, přenáší se dotekem, vzduchem, vodou i éterem. Pozoruhodný je přenos akustický. Někteří jedinci jsou totiž vůči nákaze Mzemi tak citliví, že stačí zmínka o nakaženém člověku, ba dokonce zmínka o pouhé existenci této choroby, aby okamžitě onemocněli.

V obecném jazyku cajzlovském se vžil český termín KOPR - Kurevský odpor k práci.

ProjevyEditovat

Mze se projevují tragicky. Postižený jedinec ztrácí schopnost pracovat. Sedí či leží ničeho nekonaje, dloube se v nose, hnípe si záděrky, nebo prostě zevluje z okna. Pokud se snaží tento stav překonat vůlí, může se dostat do mzového stresu. V takové chvíli se jeho stav prudce zhorší, pacient ztrácí nejen schopnost pracovat, ale i schopnost vyvíjet jakoukoli jinou činnost. Nemůže chodit, stát, sedět v krajním případě ani dýchat.

Z laického hlediska Mze vypadají jako lenost, ale je to velký omyl.

LéčbaEditovat

Mze jsou léčitelné, pokud pacient dodrží elementární pravidla. Musí zůstat v naprostém klidu, nesmí vykonávat žádnou práci, nesmí o práci ani přemýšlet, nesmí být k práci nucen, nesmí být o práci poučován, nesmí mu být poskytovány žádné informace o práci, píli, zaměstnání, harmonogramech, pětiletkách a Brigádách socialistické práce.

Pacientům se při záchvatu podává lék, který se skládá ze směsi etanolu, vody a příchuti. Některé směsi se ukázaly jako velmi účinné. Jsou dostupné v maloobchodní síti pod následujícími zkratkami: R.U.M., B.O.L.S., V.O.D.K.A., Z.E.L.E.N.Á. a další. Není-li po ruce etanol, lze s úspěchem aplikovat sušená květenství Cannabis sativa indica nejlépe v podobě ručně balených cigaret.

Hlavním hygienikem Česka a Moravstánu bylo dne 21.11.2006 stanoveno, že centrálním metodickým střediskem pro léčbu Mzí bude restaurace U pavouka v Brně.

Hoď taky čučku naEditovat

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti