Náboženský fanatismus

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Shalom.png
Soubor:Allahu Akbar.png

„Je vidět, že v těch pohanských krajích, Božím Slovem nedotčených, je třeba šířit lásku a Boží milosrdenství ohněm a mečem. Za Ježíše!“

- bratr František

„Na každého z vás čeká v ráji 72 krásných panen! Allahu Akbar!“

- Mohammed Hassan ibn Khalid

„Vítězství nebo Valhalla!!! Za Ódina!!!“

- Harald Sigmundsson


Náboženský fanatismus je zvláštní stupeň nenávisti, který nutí příslušníky mírumilovných náboženství konat vraždy jiných lidí (obvykle příslušníků jiných náboženství, tzv. nevěřící). Těmto lidem se říká jinověrci a pokud se jedná o ateisty, tak bezvěrci. Obzvláště bezvěrci jsou v kruzích náboženských fanatiků nenáviděni nejvíce. Fanatik který padne v boji s nevěřícími se dostává automaticky do ráje (křesťany označované často jako tzv. nebe), kde může bezmezně jíst, pít a souložit aniž by byl potrestán mravokárcem či nějakou asketickou autoritou. Islámský mučedník dostává v nebi dokonce harém, který sestává ze 72 panen.


Vyhlídka mučednické smrti je pro náboženského fanatika velice lákavá, neboť v nebi si může dopřát to, co mu bylo původně zakázáno. Jen v ráji/nebi si může náboženský fanatik nezávazně zavrzat a dopřávat si radosti které byly během pozemského života zakázány. Tímto opakem je peklo, kam odcházejí všichni líní a tolerantní věřící, kteří se stávají potravou pekelných čertů.

[editovat] Biologické příčiny

Za základní příčinu náboženského fanatismu je v současnosti prakticky bezvýhradně přijímáno ukládání biogenního debilitu na synapsích šedé kůry. Toto je přirozený, nezvratný proces, podobně jako poškození buněk volnými radikály. Proti tomuto není nikdo imunní (až tedy na jistého pana Hájka, kterýžto byl stvořen k obrazu božímu a postrádá genetickou informaci jako takovou), avšak někteří geneticky predisponovaní jedinci snášejí tyto plaky obzvláště těžce a namísto běžného alzheimera nebo politického přesvědčení se u nich vyvine náboženský fanatismus. Proč a jak dochází k přenosu náboženského fanatismu na mládež, tím se zabývá sociální psychologie.

[editovat] Prevence před náboženským extremismem a jeho eliminace

„Hinduisti přestanou islámčany zabíjet jen tehdy... když opravdu dobře vybavená žena vytáhne na znamení míru svý kozy.“

- Ali G


V roce 2003 odstartovala izraelská armáda Operaci Salome (Šalomet, hebrejsky שלומית), výcvik speciální jednotky Shalom vytvořených k tomuto účelu (viz. první obrázek).

Protože jakékoliv náboženství obsahuje tolik legračních prvků, že si nic jiného než satiru nezaslouží, tak se ve Francii rozhodli bojovat satirou. A někdo tu práci svobodně nakonec dělat musí, Bůh ho k tomu stvořil, ne? Ovšem jak se později ukázalo, může to být značně nebezpečné, přes to i když byla vystřílena skoro celá redakce, podařilo se tím zachránit krachující časopis a zvýšit náklad, doslova přes mrtvoly.

Jakékoliv heslo na téma Náboženský fanatismus byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie

uncyclopedia