FANDOM


T3P RLF1

Unikátní tramvaj T3R.PLF – Povšimněte si nízkopodlažní části u prostředních dveří.

ŠTE-81

V Brně jezdí něco podobného.

Ekebergtrikken 1918

Některé nízkopodlažní tramvaje mají vstup dokonce pod úrovní terénu. Nastupovat se tak do nich může i ze sklepa.

Nízkopodlažní tramvaj je zvláštní druh šaliny určený pro přepravu zvlástě objemných nákladů a invalidních prasopsů. Byla vyrobena v rámci kampaně: „Naši invalidní spoluobyvatelé jsou taky lidé!“. Masově se vyrábí v povltavské i pomoravské ASSR. Má velká okna, aby přepravovaní prasopsi měli nerušený výhled. Podlaha je ve výšce pouhých 80 cm nad zemí a do tramvaje se dá snadno nastoupit po dvou nevysokých schodech.

První pražská tramvaj typu T3P.RLF s evidenčním číslem 8251 a ve velmi slušivém nátěru začala jezdit na lince 2. Není náhodou že 2 je jediné sudé prvočíslo. Rovněž je třeba upozornit na skutečnost, že celá trasa linky 2 vede po území městské části Praha 666, což asi hrálo hlavní roli v rozhodování, kam tuto unikátní tramvaj nasadit.

Kromě T3R.PLF existuje v Praze ještě další typ nízkopodlažní tramvaje, a to je hypermoderní článková nízkopodlažní kapacitní úžasná plzeňská tramvaj zvaná Porschetra.

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1