Najbrt

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

„Ať už ten žabotlam dostane aspoň najbrt!“

- Naštvaný Šotouš
Najbrt 2.0
P1370178
Šukafon postižený Najbrtem. Už se nad ním stahují mračna.

Stupeň ohrožení
chorobně expandující
Vědecká klasifikace
Říše: Viry (Viralia)
Čeleď: moderní viry (Modernoviridae)
Rod: Najbrt
Binomické jméno
Icterus bluo


Najbrt (správněji Najprd, též modrá vafle) je chorobná nemoc železničních vozidel. Způsobuje ji stejnojmenný, původně Pražský virus, ale od listopadu 2008 se stihl tento boží trest rozšířil do celé ČR.

[editovat] Výskyt

Nemoc se postupně od objevovala po Česku od roku 2008. Druhová jména Najbrtu jsou 1.0 a 2.0. S Najbrtem bývá často zaměňováno také červené barevné bujení (tzv. maďarská krv) na Slovenských vlacích. Najbrt není přenosný na člověka, žádné zvíře ani žádný známý druh mimopůďanů.

V době největšího rozmachu Najbrtu byl rozšířen spam, že byl virus zavlečen i do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Místní obyvatelé byli tak zděšeni, že nechali místo uzavřít a postavit po obvodu hradby. Nakonec se však ukázalo, že se jednalo pouze o planý poplach, hradby byly zbourány a muzeum opět otevřeno. (Muzeum bývá přes zimu uzavíráno i nadále, zřejmě z důvodu snížené imunity vlaků.)


[editovat] Charakterizace

Choroba postihuje nejrůznější vlaky. Největší množství vlaků postižených najbrtem je mezi těmi novými a zároveň mezi těmi nejstaršími - napadá tedy spíše jedince s oslabeným lakem. Přenáší se barvami na kov.

Vědci se domnívají, že tato nemoc nemá na chod vozidla vůbec žádný vliv. Odpuzuje ale cestující veřejnost. Zajímavostí je, že se o rozšíření viru začala zajímat BIS. Podezření padlo na nějakého Aleše Najbrta, ale faktem je, že za vším stojí jiní dopravci. Proč se najbrt vyskytuje jen na vozidlech ČD?

[editovat] Přenos

Zjištuje se, do jaké míry je člověk najbrtem ohrožen. Výsledky výzkumu vědce šokovaly. Člověk se po jízdě delší než 10 km s platnou jízdenkou vozidlem "v najbrtu" stává najbrt pozitivním (najbrt+). Najbrt pozitivita se přenáší požadavkem o proplacení jízdného, výzkum přenosu pohlavním stykem se vášnivě zkoumá. Najbrt pozitivním lidem doporučujeme jezdit načerno, Pendolinem, RegioNovou nebo Pendolinem načerno, aby se kontaminace těla nestupňovala. Dále se doporučuje koupě automobilu a předplatní jízdenky na autobus.
Lidé najbrt+ mohou také zjistit, že se jejich vínové, krémové, popř. zelené a bílé oblečení nebo jiné předměty denní potřeby stýkající se s tělěm zevně (ponožky) nebo i vnitřně (kartáček na zuby).

[editovat] Léčba

Vědci míní, že po přelakování vozidla by nový lak velmi rychle opadl, ale ČD bohužel zatím nemohly z investičních důvodů (viz lokomotiva 380) žádnou změnu laku zkusit.

Záchodské studio Kokoting, kreré v minulosti navrhlo nový žlutý (tzv. blitý) nátěr pro staré Regionowy, proti takové ignoraci ze strany ČD aktivně protestovalo. [1] Prý že najprd není dobře vidět. Ve skutečnosti je bohužel vidět až příliš dobře.

Šotoušov hl.n.
Casu dost logo Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSŽDCUNŽC

Zastavovaci sloup zeleznicni zesileny Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíPohlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Motorovy vuz po modernizaci "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831844

Bezdratova zarovka Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Wintonovasocha Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCity ElefantCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů

Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobilu

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

uncyclopedia