FANDOM„Uncyclopedia is built for people, not for admins. (Necyklopedie se dělá pro lidi, ne pro správce)“

- Uživatel:Szoferka

„Uncyclopedia is built for peopleadmins, not for adminspeople - they already got rock. (Necyklopedie se dělá pro lidisprávce, ne pro správcelidi - už mám rock.)“

- Vandalista
Ikona pořadač

Archiv

010203040506070809

Icko

Na stránce Necyklopedie:Pod Parou/technika

Se vedou diskuse o technických sounáležitostech fungování Necyklopedie

Zlomové okamžiky v dějinách Necyklopedie jsou k videní:

Pravidla převedena na samostatnou stránku Necyklopedie:Pravidla

Další podraz

Čau, jak jste si asi všimli banneru nahoře, chlapci a děvčata z wikie fandomu si na nás vymysleli další ptákovinu. Všechny encyklopedie se přesunou do domény fandom.com (wikia bude fungovat jako redirect). Dělaj si s náma co chtěj. Poláci z Nonsensopedie proti tomu protestujou, ale asi to užitek nepřinese, nikdo ze správců wikie/fandom neodpovídá. Kdyžtak polská diskuse je tady: https://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Forum:Wpinamy_oporniki můžete jim tam podepsat petici. --Karkos (diskuse) 26. 2. 2019, 05:05 (UTC)

Tak jestli dobře rozumím tomu, co níže napsala (z posice ředitelské) paní Sannse, tak nás se vší zdvořilostí vykazují do pryč (We’ve ignored these things for years, but we need to really improve the acceptability of content on the site. So we are looking again at the content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore). Protože smazat jen cenný, leč nevhodný obsah by bylo nad jejich síly (Trying to clean up this wiki would be impossible, and would involve deleting valid (but problem) articles. That simply isn't possible.).
Prostě, jděte si s tou svojí (nekorektní, hambatou, atd) necynou kamkoliv jinam, pomůžeme vám s tím, ale my vám tu ten váš .... nadále trpět nebudem. ... Takže si pro jistotu začínám zálohovat (i s formátováním) články. Nejen ty moje, ale i ty další, co se mi líbí a o které by bylo škoda přijít natrvalo. Tož asi tak, starej, unavenej Foxy, aka Foxiest (diskuse) 26. 2. 2019, 19:26 (UTC) Uffff....
Anglická Uncyclopedia (ta, co zůstala na Fandomu) to chytla úplně stejně jako my: "The Uncyclopedia hosted on Wikia has been scheduled for deletion due to concerns by Wikia staff of offensive content"(en.wiki), je tam totéž, co paní Sannse napsala nám: "... So we are looking again at Uncyc’s content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore..." Prostě; odstěhujte se kamkoli jinam, když ne, tak vás smažem. Hezký večer, Foxiest (diskuse) 27. 2. 2019, 19:31 (UTC)

A message from Fandom

This is a very difficult post to write. As you may know, I have been a big fan of Uncyclopedia and its sister projects for a long time. I used to be very active on the English version, to the point of being made an admin. I have written three featured articles and created four featured images. It's a place I’ve loved to spend time.

Unfortunately times have moved on, and there are aspects of the wikis that have become increasingly a problem over the years. We've always given you a lot of leeway, despite many pages being outside our Terms of Use. And it's not just random bad images and articles, but some of the genuine content that should be on this wiki, but not on Fandom. We’ve ignored these things for years, but we need to really improve the acceptability of content on the site. So we are looking again at the content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore.

Trying to clean up this wiki would be impossible, and would involve deleting valid (but problem) articles. That simply isn't possible.

Of course you have options, and we want to help this change go smoothly. If there is a fork in your language, you may want to talk them about merging in. We can provide a database dump of all articles created here, or you could be more selective taking only the best new articles. Or you could go to alternative hosting there are many available]. I can't recommend one, but I know that a few wikis in a similar situation have gone to Miraheze.

We can't provide a dump of the images for copyright reasons - what's likely fair use here would be violating the original copyright if provided in a data dump. But you may be able to use sometihing like https://www.mediawiki.org/wiki/Exporting_all_the_files_of_a_wiki to help.

Again, I'm sorry this is happening, and will help as much as possible to make this a smooth transition. -- Sannse @fandom (help forum | blog) 26. 2. 2019, 17:25 (UTC)

Regarding the Fandom's kicking of Uncyclopedias

Sorry to post this in English... I need to post to all reachable Uncycs and I'm too busy to translate the same messages one by one.

However, that's not the point. The point is that two of the supporters of Uncyclopedias, Miraheze and Uncyclopedia.co (by Lyrithya), have agreed to help all the Uncycs and to reorganize them all, including those hosted by Carlb (which have also suffered from poor technical supports for years), and have created a forum on UnMeta regarding it. The available options and the basic principles regarding this reorganization plan are shown there in detail, and you can seek for the solution based on the provided information.

After a conclusion is drawn, please post your decision to the forum above so that we can deal with issues including interwiki prefixes.

Thanks for reading, and please feel free to join our newly created UnMeta Discord if you need our help.--The Pioneer JP (diskuse) 27. 2. 2019, 11:37 (UTC)

Co bude dál?

No nazdar! Přiznám se, že v rychlosti nerozumím všem nuancím anglického textu od Sannse, ale je zřejmé, že další budoucnost Necyklopedie na wikii/fandomu je neudržitelná. Problémy mohou být v zásadě tři:

 1. mírná hambatost, viz mazání obrázků cca před 2 rokama. Hambaté obrázky jsou sice v ČR/USA a většině civilizovaného světa legální, leč společensky ne zcela akceptovatelné, má s nimi problém i google apod. Asi bychom nechtěli, aby celá Necyklopedie byla 18+.
 2. porušování copyrightu, zejména k obrázkům. To nevím jak ošéfovat, aby se zcela nedělo, ale nemělo by být aspoň tak nápadné.
 3. případné politické problémy, spory o urážku na cti apod. Z tohoto důvodu je dobré, aby Necyklopedie sídlila mimo ČR, ale tam by zase mohlo více vadit porušování předchozích bodů.

Pokud by došlo skutečně k migraci, je zaprvé potřeba vědět kam, zda se nabalit na nějakou akci zahraničních (anglických? polských?) kolegů, nebo se udělat pro sebe (pak by to chtělo nějak právně ošteřit, spolek apod., zakoupit doménu, zajistit kdo se nám bude starat o chod, kdo nám bude udržovat MediaWiki). Tohle by chtělo konsensus v rámci celé komunity přispěvatelů a čtenářů Necyklopedie, nejen nás čtyř, co sem chodíme pravidelně a nějaký delší čas na prodiskutování. Sama migrace pak bude strašně náročná na čas a práci.

Dále je třeba uvážit, jaký je postoj wikie/fandomu. Z výše uvedeného textu Sannse plyne, že by se našemu odchodu nebránili. To je v kontrastu s politikou Wikie před několika lety, kdy všechno, co zde bylo napsáno považovali za své vlastnictví. Když ruská absurdopedia se rozhodla změnit lokál, nedovolila Wikia správcům mazat stránky, umisťovat odkazy na novou adresu, fakticky došlo ke schizmatu, nakonec nevím, kam vedou naše interwiki.

Coby pamětník stěhování před dvanácti lety upozorňuji na to: 1) byla to akce strašně uspěchaná, rozhodnutí dvou byrokratů, ale asi nutná, vzhledem k tomu, jak starý host padal. 2) Necyklopedie měla tehdy cca 350 článků, teď jich má přes 4000. Příslušně narostl i počet obrázků, souborů apod. Tehdy jsme museli ručně překládat MediaWiki slovíčka a kategorizovat všechny obrázky, byl to vopruz. Najde se někdo, kdo by se do toho pustil, kdyby to bylo nutné? Může se vyskytnout i jakýkoli další problém překonatelný jen hrubou silou.

Abych to shrnul, výhodou migrace je, že si budem moci dělat, co chceme, nevýhodou, že o všechno se budem muset postarat sami.

Co vy na to? --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 10:57 (UTC)


Jestli jsem to dobře pochopil, na opuštění wikie máme deadline do 31. března a můžeme si vybrat, jestli jít na uncyclopedia.co nebo na miraheze.org --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 11:22 (UTC)

Je to přesně jak píšeš. Sannse tvrdí, že nám umožní hladký odchod.
Sysadmin z Uncyclomedia, Arthur Kerensa, varuje, že tak, jak on tomu rozumí, do čtyř týdnů začne Fandom nevratně mazat obrázky a že vybrat to, kam se hnout, by jsme měli rozhodnout do dvou týdnů. (It is strongly recommended that any Wikia/fandom sites wanting to move without losing anything chose their new host within the next two weeks. It is understood that Wikia/fandom site will delete the images (probably permanently) four weeks from now. If it isn't possible to come to an agreement in that time, you will have to download a copy of the site database dump, and images (stored separately) or find someone to do it for you. Arthur Kerensa (talk) 15:10, 27 February 2019 (UTC)
Němci tvrdí, že Fandom exulantům do balíčku na cestu nezabalí obrázky, kvůli obavám z violátění kopyrajtu: (German Uncyclopedia here. Wikia has provided a dump that could be imported with another hoster, but the dump is without images. They said they could not include the images in the dump due to copyright reasons, which would mean that we would have to export and import all images manually (uh-oh).
Diskuse aktuálně probíhá na: http://meta.uncyclomedia.org/wiki/Forum:Reorganization_of_the_whole_Uncycs
Hodně zdaru,Foxiest (diskuse) 28. 2. 2019, 13:24 (UTC)
There are ways of copying images to a new wiki. I don't know a lot about this (we've never had to do this) but this might help -- Sannse @fandom (help forum | blog) 28. 2. 2019, 17:37 (UTC)
V každém případě, co budeme muset stěhovat ručně, jsou obrázky smazané kvůli nemravnosti. --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 21:14 (UTC)
Koukám, že máme přes 13500 souborů (obrázků?). To bych nechtěl stěhovat ručně. --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 21:32 (UTC)

Miraheze.org nebo Uncyclopedia.co?

OK. Takže zbývá, abychom se rozhodli mezi Miraheze (adresa by byla asi necyklopedie.miraheze.org) a uncyclopedií (asi cs.uncyclopedia.co). Navrhuji, že bychom si stanovili lhůtu do pondělí 11.3.2019 23:59 SEČ, abychom prodiskutovali a případně odhlasovali, který ze sajtů si vybrat. Po tomto okamžiku napíšu na Forum:Reorganization dle výsledku --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 15:52 (UTC)

Ještě Carlb nám nabízí, že stále vlastní doménu necyklopedie.org a že bysme ji mohli používat - zatím je z ní přesměrování sem.--Karkos (diskuse) 1. 3. 2019, 12:52 (UTC)
Pokusil jsem se porovnat oba výše zmíněné hostingy z hlediska jejich přístupu k hambatosti obrazového materiálu.
Co se Miraheze týče, tam jsem vydloubl z jejich noticeboardu toto:
 • Q: Hello, I just wanted to ask whether or not Miraheze has a policy concerning wikis that have content considered NSFW? (NSFW is an abbreviation for words like Not Safe For Wife, Not Suitable For Work... It is an internet slang that is often used to describe online posts that are mainly associated with heavy nudity, sexual, heavy profanity and other things that could often link with pornography.) (178.17.170.99 - 00:15, 2 May 2016 (UTC).)
 • A: Hi; content policy is a work in progress. Until that anything (as long it doesn't violate law in the United States and The Netherlands) should be fine. The only thing we're really concerned about in terms of NSFW content, at a farm-wide level, is hosting pornographic pictures/video of real humans. And that's only because running such sites is so hard to police, and may need legal things like an over-18 clickthrough that we haven't figured out technically. (Vorticity (talk) - 20:51, 2 May 2016 (UTC).)
Co se Uncyclopedie týče, podobné explicitní prohlášení jsem nevyčuchal, leč dopustil jsem se nahlédnutí do tamnějšího vzorku hambatých obrázků kategorie "nudity". Vesměs se zde jednalo o velice decentní obsah (včetně obrazů klasického malířství). Holt jsem, vida to, nemohl jinak, než konstatovat, že tohle by na fandomu nemilosrdně smazali...
Z tohoto hlediska se jeví oba tyto hostingy srovnatelně benevolentní. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 2. 3. 2019, 17:48 (UTC)
Enquete Inciclopedia de 2019-02-28

Preference ke dni 28.2.2019, hlasování organisované španělskou Inciclopedií

Graf vložil Foxiest (diskuse) 3. 3. 2019, 20:27 (UTC)
Staženo z meta.uncyclomedia:

Miraheze published financial reports for the last 3 years:

  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2018
  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2017
  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2016

It's true: Miraheze only have reserves for eight months more. They also had an almost 100% deficit last year and their donations fell 50% relatively to 2017. Slow (talk) 20:16, 5 March 2019 (UTC)

Foxiest (diskuse) 6. 3. 2019, 07:35 (UTC)

Odkazy

Kdo je kdo:

Foxiest (diskuse) 5. 3. 2019, 15:18 (UTC)

Miraheze: Fakjů: https://meta.miraheze.org/wiki/FAQ Content policy: https://meta.miraheze.org/wiki/Content_Policy
Uncyclopedia: Našel jsem jen podmínky anglické uncy: je to hodně punk https://en.uncyclopedia.co/wiki/Uncyclopedia:Policies_and_guidelines
Tady nabídka od uncyclopedia.co zařídili by stěhování, případně včetně historie editací a smazaného obsahu; doménu bysme mohli mít vlastní, kdybysme měli jakou (nabízí se požádat o necyklopedie org). --Karkos (diskuse) 1. 3. 2019, 13:05 (UTC)
Necyklopedie.org - whois výpis:
 • Expires On: 2019-09-05
Necyklopedie.com - whois výpis:
 • Necyklopedie.com - BUY NOW! - tedy volně k prodeji!
Foxiest (diskuse) 6. 3. 2019, 07:46 (UTC)

Víte o nějaké neanglické uncy, jež by chodila na unyclopedia.co ? --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 16:02 (UTC)

 • Možné problémy s Miraheze? Z polských stránek:

https://nonsensopedia.wikia.com/index.php#Regarding_the_Fandom.27s_kicking_of_Uncyclopedias

Foxiest (diskuse) 7. 3. 2019, 19:13 (UTC)

Volná diskuse

Karkošu, ozvi se mi přímo na mail. foxiest at seznam.cz

Zkusím ukecat kluky v mé bývalé práci, zda by s přesunem nepomohli.

Zdar, Foxiest (diskuse) 1. 3. 2019, 12:57 (UTC)


Zdravím, co se přesně děje? Prosím o info. Díky, Pajik (diskuse) 3. 3. 2019, 23:29 (UTC)

Jednoduše řečeno: Fandom se rozhodl zbavit se veškerých Necy/Uncyklopedií, protože... protože se tak rozhodl a basta. Takže si všichni fofrem najděte nějaký jiný hosting a přesuňte se tam. Ti, kteří to nestihnou do konce března, mají smůlu, budou komplet smazáni. Toť vše. Foxiest (diskuse) 4. 3. 2019, 06:06 (UTC)

Čau, z toho, co zatím bylo uvedeno, se spíše kloním k Uncyclopedii, byť ani Miraheze není špatná. Výhodou je možnost přesunu i smazaných stránek (a následně jejich obnovení :-). Taky si myslím, že tím, že jediným zaměřením Uncyclopedie je to samé, co děláme my, nenastanou nějaké problémy ohledně obsahu, byť určitá cenzura jak z důvodů mravnostních, copyrightu, tak i politicko-korektních je nutná, aby se z Necyklopeidie nestala žumpa, ale to zvládneme sami. A třeba by bylo možné s uncyclopedií použít doménu necyklopedie.org. --Karkos (diskuse) 4. 3. 2019, 11:31 (UTC)
Mi se to celé začalo hnusit jak nám začali mazat naše krásné obrázky, jsem už poněkud starý a unavený, pokud to půjde mohl bych v něčem snad pomoci. Snad aspoň něco z toho co jsem sám napsal. Zdar--Nytra (diskuse) 4. 3. 2019, 13:03 (UTC)
Čau Nytro, jsem rád že ses ozval. V průběhu příštího týdne budeme snad vědět.--Karkos (diskuse) 4. 3. 2019, 13:53 (UTC)

Useful stuff

Hey. I am a bureaucrat of the Russian Uncyclopedia. Our project decided to evacuate to Miraheze with a screwed-in personal domain. In order to take with you all the downloaded pictures, a friend of Absurdopedia wrote a script that allows you to extract files from the wikiproject. To help the entire Uncy family, we decided to share the script with everyone who is forced, like us, to move from Fandom. Maybe it will be useful for you. https://github.com/ArtUshak/Wiki-Export --Icniuhtli, Тэйтанка-птекила 2. 3. 2019, 06:52 (UTC)

Jdem na to!

Poláci jsou už za vodou. Jsou teď na adrese https://nonsa.pl/ a jejich fórum k otázkám přestěhování je https://nonsa.pl/index.php?title=Forum:Przenosimy_si%C4%99 Tož není než jim k tomu pogratulovat.

Takže právě jsem požádal o přesun na uncyclopedia.co. Uvidíme, co bude. --Karkos (diskuse) 11. 3. 2019, 23:10 (UTC)

Hi from .co - is this the verdict? You are in agreement, then? Athyria (diskuse) 12. 3. 2019, 16:14 (UTC)
Yes, we are only two active admins here at this moment.--Karkos (diskuse) 12. 3. 2019, 19:19 (UTC)
Mohu nějak pomoci? - May I help anyway? Foxy, aka Foxiest (diskuse) 12. 3. 2019, 20:14 (UTC)
All right, could you give Uživatel:Haydrahlienne sysop rights? It's the user we use for imports, so that will make it go faster/let us access deleted content. And there will probably need to be stuff manually imported/converted later, so I'll let you know... Athyria (diskuse) 12. 3. 2019, 20:59 (UTC)
Done. --Karkos (diskuse) 13. 3. 2019, 16:23 (UTC)


Update on the move from the uncyclopedia.co folks

Hi, we've been working on getting the grabber scripts working correctly with current mediawiki and wikia, and setting up the servers properly to take your site, but as you've no doubt noticed, this has taken a bit longer than expected. We mostly have the things working now, with the exception of the script to download deleted files. It's possible these may not be obtainable, so we're planning to move ahead with everything else regardless, and hopefully do that one too if and when we get it working later.

So the current plan is to do the actual moves sometime in the coming week, and we'll let you know when exactly to expect it.

Thanks! Athyria (diskuse) 16. 3. 2019, 21:57 (UTC)

Thank you very much for your message and for your effort. --Karkos (diskuse) 16. 3. 2019, 23:40 (UTC)
Šlo mi o obrázky smazané wikií přednedávnem. Zkusím je obnovit teď, doufám, že se lidi z wikie/fadomu nepos.../We try to undelete some now, but, we´d glad if you move the deleted ones also. --Karkos (diskuse) 16. 3. 2019, 23:54 (UTC)
Obnovené obrázky jsou pro všechny případy zazálohovány mimo dosah fandombotu /backup of restored pics done :-) Foxiest (diskuse) 17. 3. 2019, 13:26 (UTC)
Aye. Good news, I think we might have figured out the deleted files after all. Can certainly get some of them; I'll figure out what's going on with the others later. Athyria (diskuse) 17. 3. 2019, 00:33 (UTC)
Hopefully --Karkos (diskuse) 17. 3. 2019, 01:34 (UTC) Thank You! Foxiest (diskuse) 17. 3. 2019, 20:20 (UTC)