Nigeti Kessatsu

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Nigeti Kessatsu (vyslovujeme Nídžt Késac) je hvězda hlavní zmršenosti, která tvoří střed galaxie Retadropičójsi.

Nigeti

Hnědá Nigeti Kessatsu, jak je vidět z planety Kalhotky.

[editovat] Míry a vlastnosti hvězdy

Nigeti Kessatsu je velká asi jako milion Sluncí. Tvoří střed galaxie Retadropičójsi a všechny objekty, včetně jiných hvězd, jsou nuceny její silnou gravitací kolem ní obíhat. Nigeti má také 6 planet: Rychlojéč, Penisus, Countru, Kalhotky, Suzume a Šnekoléze.

Celá galaxie je tvořena hvězdou Nigeti, kolem které obíhají další objekty a vytvářejí kolem ní prstence. Nigeti svítí silným, hnědým světlem a její protuberance zaplavují její okolí velice silným zápachem, jehož hranice sahá až za obježnou dráhu Šnekoléze. Proto má Nigeti hnědé světlo - patří totiž do řádu hvězd výkalních. Nigeti se nachází v souhvězdí Vesmírné Radioaktivity, kde představuje její hlavu. Při pohledu ze Země se všechny hvězdy v Radioaktivitě, ač jsou ve skutečnosti různobarevné, zdají jako bílé. Jen Nigeti stále ohromuje svým hnědým světlem. A tak ji na noční obloze pozná i ten, kdo ji raději ani znát nechce.

[editovat] Obíhající tělesa

Nigeti je stará přibližně ∞ let. Každým rokem se zvětšuje a tím výrazně ohrožuje planety, které jsou jí tak věrné. Téměř na všech planetách hvězdy je stejná atmosféra - hnědá, smogovitá a smradlavá. To je způsobeno právě protuberancemi Nigeti. První planeta, Rychlojéč, kolem ní obíhá ve vzdálenosti jen 200 km. Vzhledem k její velikosti, trvá Rychlojéči jeden oběh půl roku. Největší planeta se nazývá Kalhotky. To proto, že vzor na ní připomíná dámské spodní prádlo.

Kalhotky je planeta tak velká, že v případě, kdy se Nigeti, Kalhotky, Země a v ojedinělých případech i Měsíc dostanou do jedné přímky, je možné vidět jev, zvaný přechod Kalhotek. V takovém případě Nigeti zmizí a hlava Radioaktivity je na sedm minut ztracena. Pak ji Kalhotky opět odkryjí a „zatmění“ končí. Countra, Kalhotky a Suzume navíc mají obrovskou výhodu – obíhají přesně po dráze, po které obíhá také jeden bílý trpaslík (miniaturní hvězda). Ten je ozařuje svým bílým světlem a dodává jim trochu voňavé atmosféry, takže se nemusejí topit v Nigetině zápachu kadění. Nigeti obíhají kromě planet a hvězd všemožných stádií, také planetky. Nigetina poloha je však řízena Prahou, která je samozřejmě středem vesmíru.

uncyclopedia