Nudle

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Touched by His Noodly Appendage

Špagetové monstrum je nejslavnější ze všech nudlí. Existuje teorie, že Nudle byly počátkem zrození veškerého života na Zemi.

Noodle drying rack

Sušení nudlí v Soulu.

Nudle - jsou všeobecně známy dva druhy nudlí

[editovat] Nudle těstovinová

Tato nudle je tenký pruh uvařeného těsta - hmoty složené převážně z mouky a rozšlehaných vajec s přídavkem soli a případně dalších přídatných látek. Vyskytuje se často v nudlové polévce, nebo i mimo ní, pokud je strávník prase. Může dosahovat velikosti od několika málo milimetrů do několika desítek metrů ( jestliže je kuchař machr ) Laiky často bývá zaměňována se špagetou, od které se však liší svým průřezem, který na rozdíl od špagety není kruhový.


[editovat] Nudle asijská

Vzhledově vypadá jako nudle těstovinová, ovšem její složení je naprosto odlišné. Skládá se z rozdrceného skla, bambusu, soli a hliníku. [1] Dováží se zejména z Číny a Vietnamské socialisticko-kšeftařské republiky. V Česku jsou velice oblíbené, protože jsou levné, metrák těchto nudlí je "za cista" (za třista). Výhradně se používají ve vietnamských bistrech a čínských restauracích. Stále častěji se (k nelibosti českých strávníků) používají i v běžných restauracích a vývařovnách závodního stravování.

Citát: "Nutle sou lasiný", Nguen-Ho-Či-Min, jeden z výhradních distributorů

[editovat] Nudle hlenová

Nudle hlenová je provazec vazkého sekretu horních dýchacích cest, který vyhřezne nosní dírkou a pohupuje se pak pod nosem majitele jako zelenavý smaragd, symbol všeho hnusného, co se pohybuje po našem širém světě. Má poměrně velkou výživnou hodnotu díky svému obsahu proteinů a polysacharidů, malé děti a duševně opozdilá individua ji považují za lahůdku. Ani v nejvyspělejších západních demokraciích se však dosud nepodařilo vymýtit iracionální pověry, kvůli kterým je společensky nepřijatelné hlenové nudle pojídat (zejména cizí).

Poznámka: Tento článek byl původně nalezen na Českopedii (tady) a jeho autor je na něj hrdý.

Gazda repársky

[editovat] Reference

  1. Čínské nudle musí pryč. Je v nich moc hliníku, mohou poškodit mozek
Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobilu

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

uncyclopedia