FANDOM


Poslední koncert Olympiču

Fanoušek po jednom z posledních koncertů

43f6phi

Petr Jandák v roce 1958

Olympič je populární česká bigmacbeatová pražská skupina, kterou vede Petr Jandák s uměleckým jménem Plešatá zpěvačka. (Jeden z šéfů OSY).

Olympič je nejznámější skupina na světě, která působí v žánru poslední nashledanou. Mají k dokonalosti dovedenou metodu posledních koncertů. Mediálně silně zviditelní poslední sezónu, poslední šňůru koncertů a nakonec vždy poslední koncert v pražské Lucerně.

Opakování je matka moudrosti Editovat

To vše opakují pravidelně každý rok. Divačky a diváci na koncerty chodí (i přes důchodový věk muzikantů). Hlavně proto že nevědí, zdali tento koncert nebude opravdu poslední. Potom by se mohli chlubit, že byli na posledním koncertu.

Kdy bude opravdu poslední?Editovat

Někteří příznivci skupiny (např. Maňa Vaškůjová) tvrdí, že opravdu poslední koncert bude až hudba na pohřbu Petra Jandáka.

Nejznámější skladbaEditovat

Skočili jsme jasné ocho
kocóre za mnó nechoď dál,
projít Cajzlem já abych sa bál.

Diskografie Editovat

JasonBecker

Petr Jandák v roce 1948

Papa Bono

Petr Jandák dnes, ve stejnokroji OSY

  • Olympič - Zlatá edice 1
  • Olympič - Zlatá edice 2
  • Olympič - Zlatá edice 3
  • Olympič - Zlatá edice 4
  • Olympič - Zlatá edice 5

Smyslem permanentních reedic není prodej CD, ale navýšení portfolia Petra Jandáka ve výkazech OSA, jeho hlavní příjem plyne z poplatků vybíraných za prázdná CD a DVD, posledním trhákem OSY jsou poplatky z prodaných SATA disků (800 českokorun za kus).