Operace Rozletý Škopek

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Jednotky MOA na D1

Operace Rozletý škopek byla ne příliš úspěšná největší invaze jednotek Moravstánu do Republiky Česko od dob války se Švédy. Den D a hodina H byly naplánovány na 00:00 31.12. 2015 / 00:00 1.1. 2016. Později se ukázalo, že tento čas nebyl ideální hned z několika důvodů. Jednalo se o přesun dvou (není prvočíslo, asi proto se to posralo a příště pojedou tři) obrněných divizí podporovanými dělostřelectvem a raketovým útokem. Parašutisté nakonec neletěli, v průběhu dne a oslav konce roku vypili i palivo pro své letadla. Ponorky, aby to do Práglu stihly, vypluly už v listopadu z Brněnské přehrady směrem do Bratislavy, Dunají přes Maďarsko do Černého Moře, přes středozemní moře do Atlanského oceánu. Kapitáni trénovaní na Príglu velice rychle ztratili orientaci, formace se rozpadla a každá ponorka doplula jinam. Hledají se dodnes.

[editovat] Průběh operace

Frontová linie se táhla celých 100 kilometrů od Moravských Buděhovic po Moravskou Třebovou. 1. Obrněná divize vyrazila z Moravského Krumlova a najeli na dálnici D1 a vydali se směrem na Prágl. Uvízly v koloně kousek před Velkým Meziřičím. Velitel divize se domluvil s android GPS navigací a zvolil novou trasu. Vylezl z velitelské kopule svého tanku a zavelel "Na Žďár!". Jednotky sjeli z dálnice a vydali se směrem na Žďár nad Sázavou. Poté pokračovali na Havlíčkův Brod a u Jihlavy opět najeli na dálnici D1. Dojeli k Humpolci kde opět uvízli v koloně. Sjeli na Pelhřimov, kde již značně podnapilý velitel divize špatně určil směr, odbočili na Telč a když dojeli do Třebíče, tak se na to vysrali a jeli dom.

Podobně úspěšná byla i 2. Obrněná divize. Vyjela z Olomouca a po dálnici D35 jeli na Hradec Králové. Špatně ale pochopili kdy mají vyrazit, a tedy vyjeli v 00:00 1.1. 2016. Přesněji v 00:00 2.1.2016 tedy z ptáka na sobotu den potom co vyrazili první jednotky z Brna. Komunikace mezi Brnem a Olomoucem, aby nemohla být odposlouchaná jednotkama PIS, probíhala pomocí poštovních holubů. Byla příliš pomalá a nakonec zvolili Facebook. Když nakonec velitel 2. divize aktualizoval svůj statuts: "Tak my vyjíždíme", objevilo se mu pod příspěvkem: To se líbí Miloš Zeman. Bolek Polívka komentoval "Tož to ste posrali ogaři, to mnělo být fčera"

[editovat] Raketový útok

MOA rocket

Zbrusu nové rakety z fabriky Rudolfa Jelínka dovezli vlaky na Brněnské hlavní nádraží. Bojovými šalinami byly dovezené na Náměstí Míru a poté na zádech donesené do hvězdárny na Monte Bú. Jelikoš se všechno stihlo velice rychle, nebylo za chvíli co dělat a do půlnočního odpalu zbývalo spoustu času, volného času se užilo k oslavám nového roku. Když nakonec přišel čas odpálení střel, velitelé raketometů a sil byly značně opilí. Rakety měly být odpálené všechny o půlnoci, ale byly odpalovány náhodně v průběhu celé noci. Navíc koordináty Práglu byly špatně zadané a rakety létaly úplně všude. Jelínkovy rakety používají jako palivo Slivovici, a tak mnoho raket už před odpálením nemělo dost paliva aby úlétly až do Česka, tak vybuchovali i na území Moravstánu, ovšem bezpečně nad zemí... většinou.

[editovat] Závěr

Operace Rozletý škopek svého cíle nedosáhla, ale z chyb se všeci poučili a příští rok to třeba vynde.

uncyclopedia