Ostrava-Muchlinov

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
1 Kc zlamana Tento článek stojí za jednu zlámanou grešli. Je třeba jej převést na konvertibilní měnu, nebo na zlato, případně na sůl, která je nad zlato. Moeda mafagafo
Muglinov cerpacka

Nejdůležitější stavba v Muchlinově (tzv. čerpačka) slouží k zatápění sklepů a zahrad.

Muchlinov se nachází ve slezské části Ostravy (kousek od stadionu Baníku). Původ názvu je podle křestního jména Muchlina. Znakem Muchlinova je erb se srpem podle známého přísloví o Muchlině, která hodila srp do žita. V roce 2010 si většina obyvatel Muchlinova v referendu vyhlášeném Michaelem Kocábem a jeho milenkou Džamilou Stehlíkovou a jejich NSSN (Nedělnická strana sociální nespravedlnosti) odhlasovala kosmetickou úpravu znaku, kdy tento pracovní nástroj má být přeškrtnut.

[editovat] Historie

V minulosti samostatná obec Muchlinov patřila hraběnce Markétě (Muchlině) Pyskaté. Nechala si zde vybudovat letohrádek, který v roce 1572 vypálili kopřanští vzbouřenci pod vedením chána Abakuma Khanimuheda. V roce 1667 získává krátce po osvobození z kopřanské nadvlády status městyse, později města. V roce 1781 bylo zrušeno nevolnictví, avšak srp ve znaku Muchlinova setrval. V roce 1938 byl Muchlinov jakožto Muchlinau připojen k Německu. Po 2. světové válce byl osvobozen Rudou armádou a začleněn zpět do Československa. Z vděku k osvoboditelů místní komunisté umístili do znaku k srpu kladivo. To zde setrvalo až do roku 2005, kdy do těchto končin dorazila zpráva o pádu komunismu. Před druhou světovou válkou zde žila polovina německého obyvatelstva. Po jeho odsunu byli do Muchlinova nastěhováni obyvatelé noví. Zejména z Maďarska, Rumunska a jižního Slovenska. Zbytek původního obyvatelstva si po převratu nechal vyholit hlavu a zdravit se pro zbytech Čechů nesrozumitelným pozdravem Baňykpičo! Co to znamená, na to dodnes ani v Praze nepřišli.

[editovat] Problémy

Stejně jako celé okolí je i městská část Muchlinov celá poddolovaná. Kvůli systému štol hrozí, že zde do roku 2020 vznikne Grand Muchlina Canyon (Veliký muchlinský kaňon). Dále je zde až čtyřicetiprocentní (podle střízlivých odhadů až stoprocentní) nezaměstnanost. Podle předsedy NSSN Kocába je však způsobena zejména kulturními odlišnostmi a vyspělostí místní kultury, která vynalezla nový způsob obživy bez práce, za který obdrží za rok ve Stockholmu Nobelovu cenu. Dalším problémem je skutečnost, že na sídlišti Muchlinov je všude nasráno od psů. Jinak ostravská radnice plánuje změny jak cyp(!). Chce zajistit spojení Muchlinova a nádraží Svinov koněspřežnou železnicí nové generace.

uncyclopedia