Ouk

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Ouk1Kopie

[editovat] Pojem

 • Ouk je poddruh homo sapiens mužského pohlaví, poprvé se v lidské společnosti objevuje na konci 20. století.
 • Od přírody má vynikající schopnost maskování a tudíž je někdy extrémně náročné jej rozpoznat v obyčejné společnosti, na druhou stranu však máme potvrzených několik stěžejních rysů, na základě kterých je možno Ouka ve společnosti identifikovat:
  • 1) Demence
  • 2) Ještě větší Demence
  • 3) Největší Demence

[editovat] Původ slova

 • Autorkou tohoto názvu je archeoložka-žurnalistka s velkým poprsím, jež dnes studuje vyhlášenou univerzitu Paláckého v Olomouci. Studii Ouků se věnovala průměrně čtyři roky, přičemž musela čelit nemalému množství problémů a nedorozumění. Nakonec však dospěla k vyhraněnému typu, který do dnešní doby neustále zkoumá (konkrétně se věnuje frekvenci výskytů těchto poddruhů v dnešní společnosti, jež není sice velká, ale rozhodně ne zanedbatelná!)
 • OUK = O(byčejný) U(navený) K(luk)
Ouk2Kopie

[editovat] Poučené porozumění

Bohužel život je o kompromisech, a tudíž i my se musíme naučit žít vedle těchto zajímavých individuí v míru a pokoji, přidávám pár užitečných rad:

 1. Protože je Ouk někde „jinde“ normální vtipy (vtipy, jimž rozumí 99,999% lidstva) před nimi nezmiňujte, Ouk by se totiž absolutně nesmál, ba by tento vtip nepochopil. V nejkrajnějším případě, by vás mohl dokonce zaškatulkovat do skupiny „nežádoucích“
 2. Málokdy (pravděpodobnější je Nikdy) Ouka uvidíte v dívčí společnosti. Každý správný Ouk má svého nejlepšího kamaráda (který musí být samozřejmě také Ouk), se kterým sdílí dobré i špatné v největší škole – životě.
 3. Pokud přece jen určitá dívka (musí být perspektivní, mít možnost postoupit na další úroveň a stát se Oudkou) udělá na Ouka dojem, většinou jí tento Ouk pozve na dlouhou procházku. Během této procházky bude chtít diskutovat o všemožných filozofických i nefilozofických tématech, které ani trochu nevycházejí z naší reality.
 4. Pokud by tato dívka ani trochu nerozuměla připraveným tématům (a to se děje v 99,999% případů), Ouk se jen ležérně zasměje a označí jí za „Hlupáčka“, rázem však přejde k tématům jednodušším, jako například „Rozumí štěkání francouzského psa pes z Anglie?“, v této chvíli dívka často přizná, že „Oukovi absolutně nerozumí“ – tento výrok bude správný Ouk považovat za nejsilnější druh komplimentu.
 5. Když dívka překoná prvotní zkoušky, je to znamení, že k ní Ouk chová jisté sympatie. Tyto sympatie však dívce nedá nikdy najevo, ba právě naopak, snaží se být co nejvíce odtažitý, aby udržel svou vlastní smyšlenou tajemnost(a to i v případě, že po jednoročním chození se dívka pokusí Ouka svést - stejně tak zůstává naprosto nezúčastněný).
 6. Na zábavě Ouky nepotkáte (kromě akcí jejich vlastní školy, kde se pokoušejí svou rádoby „tajemností“ udělat dojem na nic netušící dívky z nižších ročníků), alkoholu ani kouření marihuany neholdují, naopak tráví svůj volný čas přemýšlením o nesmrtelnosti brouka.
 7. Ouk zásadně neřídí auto - oproti tomu má svou motorku (nejčastěji skútr, ale poněvadž někteří Oukové žijí na vesnicích, oblíbili si terénní motorky alias "krosky"). O tuto motorku se pečlivě stará, nechává jí stát před domem a každého známého upozorňuje na fakt, že je jejím vlastníkem.
 8. Každý správný Ouk tíhne k herectví. Během hledání vlastní identity (které může trvat i 20 let, nebo forever) přejímá různé role ze svých oblíbených filmů a pokouší se na ně navázat vlastní improvizací. Mnozí Oukové tuto schopnost zvládnou dokonale, ale na druhou stranu není znám jediný případ Ouka, který by se kdy dostal na DAMU nebo JAMU.
 9. Oukové si potrpí na slušné oblečení - přímo si libují v košilích a čistých světlých kalhotech. Jsou však i případy, kdy je přepadne splín a rádi svým šatníkem vyjádří soucit s rokem 1968 nebo Sametovou revolucí. Pokud je venku tak horko, že není možné vzít si uzavřené boty (Oblíbená a jediná značka: Prestige), Oukové zásadně volí sandály a ponožky.
 10. Sociologický výzkum z roku 2008 prokázal, že nejvyšší KONCENTRACE (oml. se fanklubu za terminologické chyby xDD) Ouků je v Brně.
 11. Poslední rada nad zlato: NESNAŽTE SE OUKA POCHOPIT, JE TOTIŽ NEMOŽNÉ POCHOPIT NĚKOHO, KDO SE NECHÁPE SÁM!!!!

[editovat] Názor Psychologa

 • Žijeme ve světě plném stresu a shonu, kde jsou teenageři nuceni hledat vlastní cesty <jak přežít>. Mnoho z nich zvolí snadnější alternativu a ztotožní se se svým oblíbeným hrdinou, ať už jde o Warrena Buffeta, Pamelu Anderson, nebo školníka na oblíbeném gymnáziu. Jsou zde ale také ti, kteří vzhledem ke svému obrovskému individualismu tyto konvenční cesty odmítají a snaží se vyhledat něco "extra". Právě z těchto řad se rekrutují budoucí Oukové, tj. děti, které neustále dokola sledují seriály jako The Big Bang Theory, It Crowd, nebo nejzhoubnější z nich - Přátelé (Friends) (právě tento seriál má podle výzkumu na vytvoření Oukovské povahy největší vliv).
 • Rodiče! Apelujeme na Vás! Snažte se své děti - výzkumy totiž dokazují, že u 99% chlapců - Ouků, propukne velice nebezpečný syndrom chorobného odcizení společnosti, deprese nebo dokonce paranoidní schizofrenie!

[editovat] Čumni též

uncyclopedia