Příčné hrozny

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Příčné hrozny (z angl. lateral grapes) je odborné označení pro poměrně vzácný atmosférický jev, vznikající na rovníku každých 127 let.

[editovat] Historie

Tento úkaz byl kvůli své nápadnosti popisován už mnoho let př. n. l. První zmínku o tomto jevu je sepsali starověcí Egypťané, kteří ovšem věřili, že tento jev způsobuje bůh Qanti (volně přeloženo do češtiny: „Ten co přivolá příčné hrozny“). Tento záznam pochází z roku 3211 př. n. l. Nejznámějším artefaktem jsou však Májské pyramidy, které na tento jev velice důrazně poukazují (čehož jste si již ale jistě všimli a proto není nutné vysvětlovat).

[editovat] Vznik

Dodnes panují spory o tom, jak vlastně příčné hrozny vznikají. Jisté ovšem je, že vznikají každých 127 let v oblasti rovníku. Důvěryhodná studie university v Qaanaaq v Grónsku(Všimněte si, že jméno tohoto města se čte z obou stran stejně, a že počet písmen v tomto slově je 7 - prvočíslo. Už jen to poukazuje na kvalitu tohoto výzkumu.) poukazuje na fakt, že všechny tyto roky spojuje několik událostí. Tak především se příčné hrozny objevují pokaždé na rok kachničky v čínském kalendáři. Také bylo dokázáno, že pro jejich vznik je nutné, aby byli Hippokratovy měsíčky ve správném rozpoložení a na několik minut tak oslabily gravitaci na Zemi. A za třetí musí nastat zatmění Měsíce. Tato spojitost dovedla grónské vědce k odvážné teorii. Ta tvrdí, že pokud jsou splněny všechny podmínky, dojde k oslabení elektromagnetického pole Země, a tak se na místech s nejpomalejší rotací (rovník) tvoří trhliny v časoprostoru a červí díry. Těmito trhlinami se na naši planetu může dostat právě tento úkaz.

[editovat] Vzhled

Příčné hrozny se dělí na pravé příčné hrozny, příčně pruhované hrozny a magická stvoření, přičemž každá kategorie má jiný vzhled. Pravé příčné hrozny se vyznačují bílým světlem a velikostí asi kolem 0,7m. Je statisticky dokázáno, že těchto jevů vznikne vždy pouze 42 (což je také odpověď na základní otázku života, Vesmíru a vůbec). Tvarem připomínají hrozny pulzujících kulových blesků. jsou vždy orientovány kolmo k rovníku (proto příčné). Příčně pruhované hrozny jsou tvarově podobné pravým, ale jsou výrazně menší, ale jsou pruhované a náhodně orientované. A konečně magická stvoření. to jsou úkazy, kterých těmito trhlinami unikne také jenom kolem pár desítek. Většina jich je pochytána speciálními lapači, ale některá přesto uniknou a poté zakládají školní jídelny a podobné instituce. Jejich záměr není znám, ale jisté je, že nikomu neprospívají.

uncyclopedia