FANDOM


Oci

Stále vás sleduju...

„To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou.“

- Anonym

„Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.“

- Anonym

„Krok 1: vydáme pokyn místnímu operativci-psychiatrovi, aby sledované osobě diagnostikoval tzv. paranoiu, a předepsal psychofarmaka (dodá oddělení R4).“

- Příručka CIA ke sledování, str. 3

Paranoia je psychická porucha, která se vyznačuje nadměrnou podezřívavostí. Osoby trpící paranoiou jsou často přívrženci konspiračních teorií. Trpí představou, že snahou osob v jejich okolí je ublížit jim.

Pokud si myslíš, že paranoia je výsadou pouze několika bláznů a psychopatů, tak jsi na velikém omylu. Paranoiou trpí až 15 % obyvatelstva, takže ty, vážený čtenáři Necyklopedie, jsi pro 15 % svého okolí škůdcem, ne-li přímo vrahem. Dej si pozor! Může se stát, že ti nějaký paranoik v zájmu vlastního bezpečí píchne kudlu do zad. Už se tak několikrát stalo! Ještě jednou – měj se na pozoru.

Paranoia na internetu Editovat

Věděl jsi, milý uživateli, že čtením Necyklopedie poskytuješ svá osobní data třetím osobám? Nevěděl? Tak teď už to víš. Pokud se například v historii tvého prohlížeče nacházejí záznamy návštěv kompromitujících stránek, vystavuješ se brouzdáním po internetu riziku, že tato data budou v budoucnu zneužita proti tobě. Na promazání historie je už pozdě – měl sis to rozmyslet, než jsi na ty stránky s fekál-pornem vstoupil. Jediné, v čem ti vymazání historie prohlížeče pomůže, je to, že si navštívené stránky nebude moct prohlížet nikdo, s kým sdílíš počítač. Teda vlastně skoro nikdo. Dnes už existují programy, které dokážou i tisíckrát smazanou historii obnovit. A dokáží obnovit i obsah Koše. Nic jim neujde. Velký bratr tě pozoruje. Ví, kam chodíš, co píšeš, dokonce zná i tvá tajná hesla na e-mail a Facebook. Pokud se mu zachce, zkopíruje si a vymaže ti celý seznam přátel, ani nestačíš mrknout.

Pokud jde o nelegální stahování hudby, tak na to raději hned zapomeň. Stačí jedna pošahaná písnička od Rihanny a v neděli v 6:00 můžeš očekávat policejní komando za dveřmi. Raději o nedělích vstávej už v 5:00, aby tě policie nemusela budit a tys jim tak usnadnil práci. Možná ti to ulehčí při vyšetřování. I tak nepočítej s tím, že dostaneš míň jak rok natvrdo. Že jsi jen malá ryba? Ale jdi ty. S malými rybami se právě nikdo nemaže.

Paranoia ve společenském životě Editovat

Paranoidní nemusíš být zdaleka jen na internetu. Pokud tě například někdo zve do hospody na pivo, nikdy neodcházej od stolu a svou sklenici si bedlivě střež – co když se ti tvůj přítel-nepřítel chystá vhodit do piva ampulku s jedem? Nikdy nevypij více, než je možné pro zachování maximální pozornosti. Dobře sleduj pohyby a gesta tvého hostitele. Pokud například mrká častěji, než je obvyklé, určitě skrývá nějaké postranní úmysly. Možná se tě chystá napadnout nebo zneužít. Nebo si s tebou jen tak pohrává – on ví, že jsi paranoidní! Dělá mu dobře, když tě nutí bát se o život!

Nebo jiná situace – pokud tě někdo často chválí a oceňuje tvé schopnosti, zcela jistě to znamená, že je neupřímný a že tak činí jen proto, že si tě chce získat a využít tě pro nějaký svůj skrytý záměr. Nikdy mu nevěř ani slovo. Je to darebák. Chválí-li tě více lidí nezávisle na sobě, pak se na tebe s největší pravděpodobností předem domluvili.

Sedíš-li s přáteli (pokud ti při tvém vyšilování ještě nějací zbyli) v hospodě, nikdy se s nimi nebav o kompromitujících skutečnostech (například, že jsi včera cestou z práce zašlápl žížalu). Pokud však jsi nucen se svěřit (neb se ti dělá špatně od žaludku z toho, že tě při tom zašlapování žížaly mohl někdo cizí vidět a udat tě), čiň tak zásadně potichu. Pokud se ti tví přátelé začnou hlasitě smát, okamžitě je uklidni a zdůrazni, že to není žádná sranda a že nikdy nemůžou vědět, kdy dojde i na ně. Sice si nemyslíš, že by na tobě měl někdo nějaký zvlášť velký zájem, ale člověk prostě nikdy neví – BIS, ÚOOZ, IFPI, NSA a FAÚ mají prsty všude. Kdo ví, kolik z hostů v restauraci ve skutečnosti poslouchá, co si lidé povídají.

Několik dalších, dobře (!!!) míněných rad Editovat

 • Obligátní umisťování vlasu mezi dveře a futra, když odcházíš z bytu – pokud někdo byt navštíví v tvé nepřítomnosti, podle vlasu to poznáš.
 • Nezapomeň si třikrát do měsíce zformátovat HDD. Cédéčka s načerno vypálenou hudbou schovávej ve výduti pod podlahou.
 • Chystáš-li se sledovat nelegálně získaný film, zatáhni nejprve žaluzie, zavři okna a ztlum zvuk tak, aby nebyl slyšet skrz zdi v sousedních bytech či na ulici (podle kvality zvukové stopy se dá dost dobře určit, zda je DVD originál nebo ne). Ať tě však ani nenapadne nasadit si sluchátka: Oni tě stále po očku sledují a takovéto podezřelé pohyby zcela jistě upoutají jejich pozornost.
 • Nikdy nevěř nikomu, kdo má dvě oči a komu se pohybují ústa.
 • Nikdy nevěř nikomu, ani těm, co považuješ za přátele nebo kamarády. Zapisuj si jejich vyprávění a později se zeptej na to, co ti už říkali. Vyptávej se na detaily a všímej si nesouladů. Může sice jít jen o zapomnětlivost nebo nevinnou lež, spíše ale došlo k tzv. swapu a tvůj kamarád byl identifikován, nalezen, vyslýchán, mučen, umučen, usmrcen a nahrazen agentem jemu fyzicky velmi podobným. Má jiný účes? Jinou náladu než minule? Zaručeně už to není on(a), je to totiž někdo jiný.
 • Vypínej si svůj telefon, a to tak často, jak jen to bude možné.
 • Ve větších městech se pohybuj výhradně kanály. Ulice jsou totiž pokryty kamerovými systémy.
 • Na volném prostranství nikdy nekoukej nahoru, může tě z oběžné dráhy vyfotit a identifikovat špionážní družice.
 • Proti čtení a ovládání myšlenek je možno se chránit kovovou pokrývkou hlavy. Nedoporučujeme si jednoduše nasadit na hlavu hrnec, protože může obsahovat v uchu/držadle štěnici. Nejjednodušší je zhotovit si hliníkovou čepici z alobalu. (V anglicky hovořících zemích je oblíbenější fólie cínová, ze které si dělají tzv. tinfoil hat.)
 • Snaž se mást na tebe nasazené agenty: ve volném čase hledej přes vyhledavač (Google, Seznam…) nesmysly zajímající tvoje prosté průměrné spoluobčany.
 • Snaž se nadále mást agenty a zesměšňuj internetové konspirační teorie, aby tak vznikla iluze, že tyto teorie nebereš vážně, i když je vážně bereš.

Doporučená literatura/film Editovat

 • 1984
 • Kozoroh 1
 • Hra
 • Truman Show
 • Síť
 • Nepřítel státu
 • Odposlech
 • Matrix
 • V jako Vendeta
 • Šestý den
 • Mission: Impossible
 • Total Recall
 • Nostradamus
 • seriály Arabela a Arabela se vrací (zkoušeli jste si představit, že by z vás udělali psa nebo botu???)
Choroby
Exquisite-battery charged Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceNemakačenkémieNádorNajbrtObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaZácpaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZimní virózaZrakovinaŽlutá zimniceŽízeň

Bird hand Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMaterialismusMetapsychická jaringitidaMzeMoribundusMoralismusNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSušiho komplexMatematický ďábelSerbantropieVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Wiki logo Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightEditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikipedistéWikichrámWikityranieZastaralé šablonyČeskofilm (Wikipedie TV)

Freesex Ostatní

AstrologismusJehovismusInkontinenceKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti