FANDOM


Zeichen 101

Výstraha

Téma tohoto článku není žádná legrace

Palec

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

Jakékoliv heslo na téma Parodie na Necyklopedii byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie


Parodie na Necyklopedii je výraz pro projekt (či projekty), který zcela úmyslně paroduje Necyklopedii či alespoň kopírují její styl, způsoby a zvyky. Tento článek fakticky porovnává jednotlivé (všimněte si, že jde o prvočíslo) parodie / projekty a dále je zkoumá nejnovějšími objektivními vědeckými metodami (např. vlastním výzkumem).

Pro více informací klikni zde.

Projekty Editovat

Reklama5
Reklama1
Reklama5
Reklama1

Česká Wikipedie Editovat

Autor: JAn Dudík
Rok založení: 2002
Zřízení: demokratická republika
Hodnocení: 2/10

Česká Wikipedie je českojazyčná část Wikipedie, mezinárodní internetové encyklopedie s otevřeným obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolní přispěvatelé z celého světa.

Externí odkaz (mirror)

Českopedie Editovat

Autor: Dvorana správců Českopedie (takže proletariát)
Rok založení: 1933
Zřízení: policejní stát
Hodnocení: 8/10

Českopedie je totalitní internetová "otevřená" encyklopedie, za níž stojí židozednářská klika. Jejími nástroji bývá mocná, dobře organizovaná a silně financovaná propaganda a důkladné BANování. Podle konspiračních teorií se snaží reformovat Českou republiku na Česko. Dalším jejím hlavním motivem je konečné řešení vinohradské a moravské otázky.

Externí odkaz (monitoruje a posléze infikuje návštěvníky trojským koněm)

eidepolkyceN Editovat

Autor: OpaJ & JapO
Rok založení: ýmánzen
Zřízení: akilbuper
Hodnocení: 01/5

.índovůp tkejorp íldacrz otcaf ed tkejorp otneT .Necyklopedie ej yburan eidepolkyceN

zakdo ínretxE

Exotopedie Editovat

Autoři: Radek Hulán, Radovan Kaluža, Henryk Lahola
Rok založení: 2008 [zdroj?]­
Rok ukončení: 2014 [zdroj?]­
Zřízení: demokracie
Hodnocení: 7/10


Exotopedia logo


Exotopedie je Necyklopedii ne nepodobný web, zaměřující se na věhlasné lidi, kteří jako hvězdy září v krajině česko-slovenského Internetu jakožto i internetů na exotoplanetách. Autoři Exotopedie zpracovávají biografie (tj. životopisy) osobností, jakými jsou Radek Hulán, Radovan Kaluža či Henryk Lahola.

Tři (= všichni) správci Exotopedie byli 17. července 2014 podle renomovaného deníku Evropský rozhled odsouzeni k výjimečnému trestu odnětí svobody na 25 let. Podle soudkyně Pavly Římanové (JUDr. Pavla Římanová [1]) měli obvinění štěstí, že nežijí na území USA, protože tam by jim hrozilo uložení trestu smrti.[1] Krátce poté Exotopedie zanikla a doména byla prodána. V den zániku Exotopedie skončila také Hulanopedie.

Externí odkaz

Katopedie Editovat

Autor: Ignác Cinik
Rok založení: 2010
Zřízení: katolická teokracie
Hodnocení: 4/10

Katopedie je katolická parodie Necyklopedie i Wikipedie psaná Cinikem, legendárním maskovaným šachistou. BANování není neobvyklé, ale biskup Pospíšil dává přednost upalování na špičatých kůlech. Sídlo je v Katowicích.

Externí odkaz

Neciklopedie Editovat

Autor: Helios Pachus
Rok založení: 2006
Zřízení: parlamentní demokratická republika
Hodnocení: 1/10

Neciklopedie (dříve známá pod názvem Nekyclopedie) je Necyklopedická encyklopedie bez license. Absence necylicense zabraňuje používání aspektů Necyklopedie, které spadají k autorským právům.

Mezi první místní uživatele náleželi např. první strávce (nemohou používat výraz „správce“ — nemají na něj práva) Srnka nebo ex-vikipedista Traktron.

Nyní nelicensovanou Neciklopedii utváří limperátor Markos, strávce Nitra, a k tomu několik málo uživatelů jako jsou Python, Kjhgfds, Jak se bavit s e^x, Tritequillo nebo Marapius. Račte si uvědomit, že jde o lidi kopírující skutečné a profesionální editory Necyklopedie. Lidé na Neciklopedii se zaměřují na humor, nikoliv na vědecký výzkum a bádání.

Externí odkaz (1)

Externí odkaz (2)


Neckykykloppedie Editovat

Autor: ???
Rok založení: ???
Zřízení: phishingový server
Hodnocení: nehodnoceno — podvod

Neckykykloppedie není parodií v pravém slova smyslu, nýbrž jde o podvodnou stránku — phishingový server — situovaný kdesi v Nigérii.

Externí odkaz (1)

Externí odkaz (2) (riziko)


NEcyklopedie Editovat

Autor: IP adresa 78.80.45.2
Rok založení: 2015
Zřízení: nesmyslokracie
Hodnocení: 0/10

NEcyklopedie je nejspíše protestní encyklopedie, která stojí za hovno.

Externí odkaz

Necyklopedie Editovat

TBA

Externí odkaz

Nenecyklopedie Editovat

Autor: nikdo
Rok založení: nebyla založena
Zřízení: nemá zřízení (sama není zřízena)
Hodnocení: žádné hodnocení

Nenecyklopedie není.

Externí odkaz (1)

Externí odkaz (2)


Nesyslopedie Editovat

TBA

Externí odkaz

Slovenská Wikipedie Editovat

Autor: Marián Kotleba
Rok založení: 2003
Zřízení: loutka (v rukou maďarské Wikipedie)
Hodnocení: 3/10

Nekvalitní, zpátečnická, přesto svým způsobem legrační varianta Wikipedie ve slovanském jazyce.

Externí odkaz

Sudetopedie Editovat

Reklama13

Autor: Adolf Karkos der Große
Rok založení: 2001
Zřízení: Union
Hodnocení: 9/10

Sudetopedie ist ein Projekt zum Aufbau einer Enzyklopädie aus freien Inhalten, zu dem du mit deinem Wissen beitragen kannst. Dieses Projekt hat zum Glück kein Platz für Schweinen und Schwülen aus der Wikipedia.

Externí odkaz

Uncyclopedia Editovat

Autor: Jimbo Wales (sithský lord)
Rok založení: 1860
Zřízení: Fašistická diktatura
Hodnocení: 8/10

Uncyclopedia je původem projekt české Necyklopedie, který se vymkl z ruky a stal se nástrojem anglofilního imperialismu Západu. Konflikt mezi českou Necyklopedií a znepřátelenou Uncyclopedia vešel do dějin jako válka dvou Necyklopedií. Hřbitov Necyklopedie byl zbudován pro uctění památky padlým hrdinům. Značná část přeživších (= přeběhlíků) jsou nyní správci a imperátory a dávají tak vzpomenout na obdobné projekty, jejichž dobrý úmysl dopadl zle. „Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán“ – motto správců hanebného projektu Uncyclopedia.

Externí odkaz

Wookiepeedia Editovat

Autor: rada mistrů Jedi
Rok založení: 142 BBY (142 let před bitvou o Yavin)
Zřízení: Galaktická republika
Hodnocení: 8/10

Wookieepedia je encyklopedie na HoloNetu ze světa Star Wars. O parodii na Necyklopedii se de facto nejedná, neboť ve své vážnosti naprosto postrádá smysl pro humor, o logice nemluvě. Editování nevyžaduje registraci, ale citlivost k Síle je podmínkou. Hlavním správcem a byrokratem je Mistr Jouda, jehož profil můžeme nalézt i na Macebooku.

Externí odkaz

Anketa Editovat

Jaká z parodií Necyklopedie se Vám líbí?
 
0
 
1
 
0
 
16
 
1
 
3
 
0
 
0
 
3
 

Anketa byla vytvořena 30. 3. 2017 v 07:28. Zatím hlasovalo 24 lidí.

Dále si přečtěte Editovat

Zdroje Editovat

  1. Správci Exotopedie dostali tresty za zneužívání chlapců. Evropský rozhled [online]. 2014-07-16. Dostupné online.


Bouncypotato
Necyklopedie sobě
NecyklopedieKnihovna NecyklopedieNecyklopedie o soběNejlepší článkyOhlasy v médiíchNecitátyRegálySprávci NecyklopedieDějiny NecyklopedieCísař NecyklopedieMuzeum NecyklopedieHřbitov NecyklopedieParodie na Necyklopedii (NeckykykloppedieNenecyklopedieNesyslopedie aj.) • UncyclopediaVysoce odborné články
Vědecký tým NecyklopedieNecykloverzitaLoď NecyklopedieRaketoplán NecyklopedieŠalina NecyklopedieEden MorReklamy GoogleNecyklopedie našla život na MarsuExpedice na VenušiVesmírná loď NecyklopedieMetro Necyklopedie
Filmy o Necyklopedii: Válka dvou NecyklopediíDobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym … a sága Necykloverse
Seriály o Necyklopedii: Necyklopedians
Nápověda: Obsah nápovědyPravidlaCo Necyklopedie neníEditujte s odvahouJak editovat stránkuŠablony na hanobení uživatelských stránekJak vandalizovatKategorifikaceOdkazyObrázkyOdjinudÚdržbaVandalský kodexBuďte vtipní...Vektorizace
VTN Logo