Plena

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Palec

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

Tendle článek je enciklopedyckej

Tendle článek o svim předmnětu pojednává pravdivě a enciklopedicki, to znamená, že obsahuje nezkroucená, pravdivá fakta.
Pokud se vám chce, vložte prosím tento článek do Wikipedie, kam patří. Tento článek je odstrašující příklad toho, jak to dopadne, když si někdo splete Necyklopedii s Wikipedií.

Diaper

Jednorázové pleny

„Seru na chcaní“

- Blond Boy

Pleny jsou druh spodního prádla, jako jediné spodní prádlo, umožnují svému nositeli se bez obav na místě vychcat, případně vysrat, v případě toho druhého ale budete smrdět jak žumpa, a stejně se budete muset okamžitě umýt a vyměnit si plenu, proto pokud nejste právě u LPS, nebo na firemním večírku plném vašich nadřízených, je lepší si dojít na WC.

[editovat] Vytvoření

Pleny byly vytvořeny už dávno a celkem celkem jednoduše, vlastně to začalo tím, že v 18. - 19. století kdy probíhalo mnoho válek, při kterých se používala taktika hromadná sebevražda, začali mít hlavně stateční velitelé, čekající obvykle daleko v týlu a posílající stovky vojáků přímo před nepřátelskou palbu, nepříjemné nehody, když je nadřízený poslal na pahorek, zjistit z povzdálí situaci. A tak si začali tito vysocí důstojnící vycpávat rozkrok různým oblečením. První běžně prodáváné pleny vymyslela firma Pampers v roce 1827, může za to hlavně vyšší životní úroveň = domácím hospodyňkám už nestačilo jen utřít po dítěti, nebo svém dědovi louži útěrkou na nádobí, a dále hlavně vyšší hygiena, jejíž propagace se dodnes jen zvyšuje. První pleny vpodstatě připomínaly zapínací slipy, do kterých se naskládaly hladké, savé látky, nazývané dodnes pleny. A tak to fungovalo až do 50. let 20. století, kdy Pampers vynalezly pleny jednorázové, důvodem pro tento vynález se stala situace, kdy kvůli už dost přetechnizované době, a automatickým pračkám, mnoho matek říkalo, že po praní v pračce se jim ucpala pračka hovnem, nebo zkorodovala kvůli moči.

[editovat] Látkové vs. jednorázové

[editovat] Jednorázové plenky

Zastánci jednorázovek tvrdí, že je s nima málo práce, stačí prostě sundat a hodit do hajzlu, za což někteří lidé, kteří plenky nenosí nadávají hlavně na jejich poživatele, když se kvůli poruše WC nemohou jít vyprázdnit, nebo když celý hajzl smrdí, protože se použité jednorázovky válejí pod hajzlem, v umyvadle, pod krytem zářivky, přilepené na okně atd, tomuto problému se říká Regiojetový fenomén, právě proto, že v Regiojetu jezdí vesměs cestující nosící jednorázové plenky, což vysvětluje fakt, že bývá většina WC mimo provoz, a přesto jezdí Regiojet plný (nejen cestujících). Oproti látkovým plenám jsou ještě ekologičtější, protože pomáhají při budování skládek a z pěkné skládly se po čase dělá pěkný kopec, kam si můžou například v rovinatém polábí chodit všichni zalyžovat. Zastánci jednorázovek si navíc pochvalují jejich lehkost, pohodlnost a suchý pocit, jen si musejí dávat bacha, protože, když se jejich kapacita překročí, tak z nich teče jak když se regulérně pochčijete. Krom toho vydrží výrazně déle než látkové, jen mohou být nebezpečné v kombinaci s nízkou inteligencí jejich nositele, který je zvědavý na to co je vevnitř.

[editovat] Látkové plenky

Nevýhoda je, že musejí být silnější, jsou těžší a omezují pohyb a samozřejmě nutnost praní, avšak argumenty pro látkové plenky jsou ekologie: protože se vyrábějí z látky (hlavně bavlny) a díky tomu se šetří ropou, která se tak může využít k více zajimavím a ekologickým účelům, třeba výrobě jednorázovek nebo barvení moře do černa, za účelem zvýšení turistické oblíbenosti místa. Dále je třeba zmínit to že látkové plenky jsou vhodnější hlavně za tepla (tím se nemyslí nositelova), protože jsou více prodyšné.

[editovat] Využití

 • Děti do 1 - 5 let, protože je jim je jedno, kde to pustěj.
 • Dospělí, když netrefěj na záchod.
 • Dospělí, když jsou líní si dojít na záchod.
 • Dospělí, když si v pracovní době nesmí dojít na záchod (pokladní supermarketů).
 • Dospělí, kteří jsou inkontinentní.
 • Děti, které mají v pokoji plakát Miloše Zemana.
 • Enuretici
 • Kosmonauti, když se na ISS při pařbě ožerou tak, že se nestrefěj do hajzlu, což je ve stavu bez tíže nebezpečná situace, už jednou na ISS hořelo, protože tam zkratoval počítač, protože si na něj jeden z austronautů ulevil.
 • Ožralové, když nechtěj aby je z hospody předčasně vyhodili, protože se tam pochcali.
 • Kluci, který chtějí vypadat před holkou sexy.
 • Adult Babies
 • Osoby nad 60 let, které jedou autobusem déle než 10 minut.
 • Správci Wikipedie, když hlídají poslední změny.
 • Chroničtí onanisté.
 • Průjem

[editovat] Dětské vs. dospělé pleny

Pleny pro dospělé, se od těch pro děti liší i vzhledem, zatímco ty dětské jsou diskrétní a nevýrazné, ty pro dopělé jsou často křiklavé, barevné a často i potištěné obrázky. Dětským plenám se moc pozornost nevěnuje, děti totiž neškemraj, když jim je plena nepohodlná, zato dospělí by se hned ozvali. Obrázky jsou na plenách pro dospělé hlavně kvůli důchodcům, aby je při svých x dioptriích lehce našli, a také proto, aby se personál domovu pro důchodce také trochu pobavil.

[editovat] Výhody

 • Nemusíte si dělat starosti se svým chcaním
 • Některým se mohou zdát příjemné na nošení
 • Ideální volba při inkontinenci

[editovat] Nevýhody

 • Vědci prokázali, že v plenkách je vysoká teplota, což snižuje dočasně počet spermií, zmenšuje koule, penis, chuť mrdat, a celkově v krajním případě zakrnění celého chcacomrdacího ústrojí, tento efekt se vyskytuje u obou druhů plenek, a proto si vědci myslí, že zdravější je zauzlovat si penis a dát špunt do zadnice.
 • Jdou snadno poznat pod oblečením
 • Mohou omezovat pohyb a tlačit
 • Málo sexy, ale rozhodně víc než trencle
 • Musejí se často měnit.
uncyclopedia