Pohostinství pod Lipůvkou

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání

Pohostinství Pod Lipůvkou., též U Jeleňa, U Křenka nebo tzv. Ve žlutém (ve významu věty „jdeš do žlutého?“, „jsi ve žlutém?“ atd.)

Pohostinství pod Lipůvkou (odteď U Jeleňa)je oldschoolová hospoda ve městě Zubří okr. Vsetín. Nalézá se nad rozcestím na staré Zubří a pod traktorkou kde starý Skypala spravuje či spravoval Tatry.

Hospodu po Féďovi přebrala vidčanská mafie v čele se šéfkou a šerifem, jež jsou majitelé. Hospodu pěkně zrekonstruovali interně i externě. Přibyla například pěkná letní zahrádka s dvěma markýzama a i venkovní muzikou. Jeleň je klidná hospoda z domácí mírně komorní atmosférou,kde se scházejí občané různé věkové kategorie od tzv. kofolářů přez rodiny s dětmi až po Hardcore božoláky.

Pivo se zde čepuje Budějovický Budvar, jenž je tak dobrý, že po prvním doušku mlasknete. To totiž váš jazyk tleská chuti tohoto zlatého moku (zdejší pivo je oficiálně považováno za druhé nejlepší v Zubří. Lepší už je jen u Pernice, ale návštěva této krčmy je velice diskutabilní, poněvač pokud nejste zamrdaní od hnoje a sena, nežvýkáte slámu a neplivete kuřince, jste jen velmi málo vítaným hostem, či dokonce nevítaným).

Čepuje se 10 i 12 stupňové pivo, dále čepovaná kofola pro nezletilé a pak samozřejmě veliký výběr tvrdých alkoholických nápojů pro tvrdší hosty. Jelikož je to pohostinství tak se zde i vaří. Ale k nelibě hostů jen velmi omezeně a to pondělí až pátek od 11:00 do zhruba 14:00. Pokud příjdete později než v tyto vymezené hodiny, tak buď najíst nedostanete, nebo musíte použít značné diplomacie na přesvětčení obsluhy, že máte vážně hlad.

Obsluha U Jeleňa býva většinou velice příjemná a kamarádská. Hlavní šenkýřka (taktéž vidčanka) Ilona zde bojuje už od rekonstrukce. Sekundární šenkýři se zde však velice často mění. Ty první už si nepamatují i největší pamětníci. Z mlh dějin si vzpomínám na velice sympatickou šenkýřku, co měla potetované prso a velice sexy chraplavý hlas. Dále pak na borca z jizvou přez hlavu,který zde byl velice krátce hlavně přes svoji neoblibu mezi hosty, protože byl nějaký divný. Velice významnou postavou byla Ivana, která zde pracovala velmi dlouho. Mezi Oldbožolema byla vcelku neoblíbená pro její razantnost a asertivitu vůči těmto hostům. Nyní dělá sekundární servírku Marťa dcera Ilony.

Jeleň je velmi užívaným místem na oslavu pohřbů, svateb, narozenin, křtin atd. A to většinou k nelibě stálých hostí, poněvač jich tyto většinou bujaré zábavy ruší od jejich důležitých diskuzí a degustace piva.

Host

Běžný host Hospody u jeleňa

[editovat] Hosté

Hosté se dají rozdělit do několika kategorií:

 1. Tvrdé jádro, což jsou věrní každodenní návštěvníci.Mezi ně např.patří:
  Zinkový (muž s věčně zajebanýma rukama od zinku),
  Zdeňa kostkař (muž, jenž švindluje v kostkách, a dochcává prostřední pisoár),
  Pan šampáňo, Bachor a další. Ti sedí u takzvaného božol stolu nejblíže k výčepu.
 2. Mladí štamgasti jsou mladí perspektivní muži, co chodí diskutovat o životních problémech. Jsou to zejména Dromed(což je největší borec), Kvas, Míra, Hrom, Papla, Cábík a mnoho dalších... Ti sedávají u největšího kvalita stolu.
 3. Javisáci – převážně štangasti javisu, kteří občas zajdou pro trochu klidu a míru do domácího prostředí.
 4. Kofola team – většinou mladiství co jen zabírají fleka.
 5. Obědářipracující lidé chodíci na oběd.
 6. Občasní hosté – většinou turisté chodíci v létě zvlažit hrdlo do zahrádky, či si zahřát gagor rumem po zimní vycházce.

U jeleňa je mnoho kulturního vyžití, ve velkém množství se zde hrají stolní a karetní hry (BANG!,Kočka, kostky atd...). Mezi mínusy této krčmy patří např. krátká otvíraci doba. Jen do 22:00!!! A nemožnost kouřit marihuanu ve vnitřních prostorách hospody (vášniví konzumenti marihuany tak musí chodit ven). A jeden privatní problém, a to pomočenost podlahy pánského WC(viz.zdeňa kostkař)..

[editovat] Zdeňa Kostkař

Zdeňa Kostkař je ikonou Hospody pod Lipůvkou. Chodí sem pravidelně každý den v přesných intervalech. Je to už místní dekorace. Přijde (většinou sebou má deštník), pozdraví, zeptá se „jak to vypadá“. Poté jde ihned na záchod kde býva většinou půl i více hodiny (existuje podezření, že tam snad masturbuje či co), sedne na svoje místo u božol stolu (a pokud je zabrané tak je ve velikých rozpacích a neví, co si počít). Pak většinou sedí, čumí, pije pivo, mlčí a hraje kostky, pokud má s kým(přitom švindluje a má mnoho rituálů, např. dělá olympijské kruhy). Jeho nejčatější monology jsou „Jak to vypadá?“, „Kde máš hraběnku?“, „To je šťoura!“, „Musím si plácnout“, přičemž vás plácne po zádech.

Hospoda u jeleňa trpí jedním problémem. A to, že je zde věčně pomočená podlaha pánského WC. Všeobecně se myslí,že za tímto prohřeškem stojí právě Zdeňa. (Důkazy však nejsou. Je však možné že v tomto problému má "prsty" celé tvrdé jádro.) Zdeňa vypije vždy přesně 4 piva a jde domů. Pokud je jeleň zavřený, chodí do javisu. Zdeňa je tajuplná postava. Jeho rodinu tvoří tři bratři: Olin z gumáren (klubař), a dvě dvojčata, taky zvláštní jedinci. Dále má imanigární přítelkyni v Austrálii.

uncyclopedia