Polské potraviny

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Mlady chemik.jpg

Polské kuchařky vycházejí i v českém překladu.

Dánská zelenina
ta mě nezajímá;
polské potraviny
– to je trochu jiný.

—Znouzecnost

Polské potraviny (zkráceně Polonium) jsou v Česku velice oblíbené, protože polští zemědělci i zpracovatelé používají při jejich výrobě netradičních surovin a postupů. To byl také jeden z hlavních důvodů přenášet tradiční českou výrobu do Polska, aby se dosáhlo požadované kvality, například tradiční piškoty Opávia po přenesení výroby do Polska, dosahují již dnes kvality Kaufland, takže to nechtějí žrát ani toulaví psi. Proto jsou tyto potraviny laciné. Například káva Jihlavanka po přenesení výroby do Polska se vyznačuje cenou a univerzálností použití, v případě náledí ji také lze použít na posyp silnic pro přiměřený obsah písku.

Když vstoupilo Polsko do Evropské unie, řešilo problém, jak se prosadit. Protože tam i v dobách bolševika bylo stále velké množství kulaků, vydali se Poláci cestou rozvoje zemědělství. Klasických potravin bylo však všude hafo, proto se rozhodli vyrábět speciality.

Prvním pokusem bylo používání posypové soli v potravinách, která zbyla silničářům po mírné zimě. Jedná se o revoluční vynález, protože tato sůl obsahuje chuck-norrisium, které posiluje imunitní systém člověka. Dalším vynálezem polských chemiků je používání zkažených sušených vajec na výrobu těstovin, sušenek nebo majonézy, která obsahují zdraví prospěšný necyklomethin. Výborným počinem bylo zavedení nových metod do pěstování žampiónů, které obsahují lidskému organismu prospěšný pesticid potěmkinium.

Při zavádění nových metod došlo k pomluvám, když některá média tvrdila, že prodej starých prošlých ryb je zdraví škodlivý. Ve skutečnosti se jednalo o uleželé maso s jemnou příchutí maggi. Také tvrzení, že polské zelí a okurky obsahují kyselinu mravenčí, se nezakládaly na pravdě, ve skutečnosti šlo o neškodnou kyselinu "finger-dickovou", která má široké uplatnění.

Dalším polským vynálezem byla rýže, doplněná o olovo a hliník. Tyto vzácné kovy v potravinách mají za následek, že nedochází k vzniku zubního kamene a lidé jsou po jejich konzumaci jako z ocele. Chemikálie na hubení vší a blech, které Poláci přidávali do zmrzliny, zlepšovaly zejména u vanilkové zmrzliny její chuť a vůni. Jed na potkany, přidávaný do sušenek, zvyšoval trvanlivost těchto výrobků až na dobu deseti let.

Když se projevil přechodný nedostatek masa a Poláci nestačili vyrábět ani drůbeží separát, začali užívat do salámů a párků maso z uhynulých zvířat. Polští vědci zjistili, že je jedno, jestli zvíře bylo zabito, nebo uhynulo. Proto bylo v Polsku povoleno i užívání masokostní moučky ze zdechlin. Později Poláci přišli i na to, že je možné do masa přidávat analgetika a antibiotika, protože tím zákazník ušetří za léky.

Polské potraviny lehké, dobře stravitelné a málo kalorické a jsou sehnání zejména v řetězcích Kaufland, TESCO a Lídl, ale také u všech dobrých vietnamských obchodech. Dovozci polských potravin sponzorují televizní pořad Babicovy dobroty.

[editovat] Konkurence

Česká republika nemá tu výhodu přímořského subtropického klimatu jako Polsko, ale přesto mu domácí producenti potravin leckdy směle konkurují. Zmiňme například klasickou výběrovou pochoutku Pomazánkové máslo. Bylo tak úspěšné, že ho zřejmě na popud zahraniční máslové lobby komisaři z EU zakázali. Dalším čestným příkladem jsou naše likérky. Alkoholické nápoje ochucené vzácným methylalkoholem měly celosvětový ohlas.[editovat] Čumni taky na..

uncyclopedia