FANDOM


Porflag
Portugalcoa
.: VAROVÁNÍ :.
Tento článek je v souladu
s
velkoportugalskou ideologií !!!


Portugalské Slavné Impérium, rozkládající se všude, kde dohlédneš
PortEarth
Portugalcoa
Porflag
státní zřízení:Enviromentalistická fašistická diktatura se zavedeným trestem smrti, daní z hlavy a se vším
hlavní město:Lisabon, Vladivostok
jazyk: Brazilština a čeština (úřední jazyky) dále všemožné trapné ostatní hatmatilky
náboženství:Portugalismus
počet obyvatel:6 666 666 666,6
LocPortugal
prezident:Arturo Calliente
král:Glen MedEros
premiér:Milan Hatera
hymna:Svět je náš
měna:portugalo
národní jídlo:medvědí obratle, španělské ptáčky

Portugalsko je jedinou světovou zemí, nacházející se všude. Někde více než na ostatních místech. Omývají jej slouhové a otroci a také čtryři světové oceány. Pátý, Portugalský oceán, ještě nepřišel v platnost, ale uvažuje se, že se tak pojmenuje severní část Atlantiku. Až se tak stane, bude také omývat.

Název země Editovat

Název země vzešel z:

  • ...z římské nadávky "Ty jeden Gale!"
  • ..."Portu" je odvozeno podle galské pochoutky v původní oblasti Portugalců, Portského vína.

Dějiny Editovat

Portugalské dějiny stojí za Starou bačkoru až do roku 2012. Tehdá začala společenská akce, zvaná Velké, Rychlé a Slavné Ovládnutí Světa Portugalskem. Více k historii velkého Portugalského Slavného Impéria se dozvíte právě v tom článku.

Politika Editovat

Vládne doživotní prezident. Je generalissimem, může si dělat co chce. Má volňásky na hokej i do bordelů všeho druhu. Na základě výsledků parlamentních voleb je buď uzná, nebo neuzná. Pokud nastane druhá možnost, parlament holt další volebním období nebude. Prezident jmenuje premiéra a jím navrženou tlupu ekologů, kteří se stanou vládou. V portugalské Slavné Dokonalé Ústavě je zakořeněný hluboký fašistický enviromentalismus. Prezident má rovněž rovněž pravomoc na všechno se vysrat a rozpustit si vlasy, parlament (kdy se mu zachce) a všechny rybníky. Protože není komu vyhlašovat válku, občas vyjde na balkón a vyhlásí ji Senegal, kterému přenechalo Portugalsko status závislého území, protože tam nikdo nechtěl dělat místokancléře. Prezident vydává zákony, cokoli chce, může za zákony vydávat.

Portugalský Parlament sídlí v Telcích a nemá žádnou funkci; má reprezentativní roli. Každý bývalý stát světa (nyní portugalské provincie) má v něm jako své zastoupení jednoho člena, Portugalsko samotné tam má 6000 lidí. Účast poslance na každém zasedání je nutná, neplnění této povinnosti se trestá smrtí sežráním od ježkodlaka. Schází se (pokud existuje) každý druhý den a jedná především o ekologii. Českým vyslancem je Václav Klaus.

Správní členění Editovat

Portugalské Impérium se dělí na 9 ultramegaprovincií (bývalé území Portugalska, Evropa, Asie, Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, Austrálie, Antarktida, Měsíc)

Geografie Editovat

Přečtěte si jakoukoli knížku o planetě Zemi, ano?

Obyvatelstvo Editovat

Asi tak 6 a dvě třetiny miliardy obyvatel a jedna polovina člověka, to je celkové obyvatelstvo Portugalského Impéria. Polovina člověka: Současný prezident Arturo Calliente se rozpůlil v roce 2024, když náš časoprostor opouštěl čestný premiér Milan Hatera. Arturo Calliente si nevšiml, že se jej dotýká nohou, když se v časoprostor díře naskytla anomálie a Hatera si s sebou vzal i Callientovy nohy. Zbytek jsou prostě obyvatelé Země - počítáme i Mongolsko, kde to smrdí a Portugalsko jej do svého státu nechtělo, i Senegal, kde nikdo nechtěl být místokancléř. Ano, i VY jste od roku 2016 občanem Portugalského Impéria!

Enviromentalismus Editovat

Viz Zásady portugalského enviromentalismu

Jazyk Editovat

Portugalština se vyznačuje velice zvláštní výslovností. Obsahuje jen dvě hlásky, [š] a neurčité kuňknutí, které přibližně přepisujeme jako [ň]. Portugalské ň vyslovíme tak, že otevřeme ústa až do vykloubení čelistí a pokusíme se zřetelně a s maximální něhou vyslovit "arňgh". Platí, že všechna písmena se vyslovují jako š a ň se vkládá jako pauza pro odpočiněk od dlouhé řady neustálých š. Např. slovo cerveza, pivo, se vyslovuje jako [š-š-ň]. Z toho plyne, že je portugalština jazyk velice příjemný a důstojný. Také by se dalo říci, že je to v podstatě španělština, ve které se všechny hlásky změnily buď na "š" nebo na "ň".

Španělština jak známo rozlišuje dva druhy slovesa být (ser / estar) s neochvějnou logikou, závislou na poločasu rozpadu té které věci. Proto, mluvíte-li španělsky, musíte se každou chvíli zastavit, vyhledat objekt, o němž mluvíte, a Geigerovým počítačem ověřit míru radioaktivity. Z ní pak pomocí několika jednoduchých vzorců vyabstrahujere poločas rozpadu toho kterého jsoucna a podle něj zvolíte pomocné sloveso. Není-li to momentálně možné, použijete některý z kondicionálů. V portugalštině existuje podobný systém, až na to, že sloves pro vyjádření slovesa "být" je sedmdesát čtyři a k jejich určování se neužívá Geigerův počítač, nýbrž generátor náhodných čísel. Pokud není po ruce, použijeme libovolný kondicionál.

"Mé vznášedlo je plné úhořů" se portugalsky řekne Meu hovercraft está cheio de enguias. Výslovnost? Co byste řekli? Šň ššš š šň š ššš.

Portugalismus Editovat

Viz Portugalismus

Listaport

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Točící se svět

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň