FANDOM


Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Seznamka v pražské MHD.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Metrolinka.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Breznevska

Linka 24 je po dobu prázdnin zrušena

Prázdninový provoz se zavádí skoro na všech linkách autobusů, šalin, trolejbusů, lanovek, metra, vlaků, lodí, letadel, ponorek, raket a koněspřežných železnic zejména v době prázdnin. Jedná se o zločinnou praktiku. TT

Charakteristika Editovat

Cerveny trolejbus

Tahle linka se ještě statečně drží

Prázdninový provoz je šikovný trik jak ušetřit peníze. Na začátku prázdnin se cestujícím oznámí, že po dobu prázdnin nejsou linky dostatečně využívané a proto se v tomto období omezí provoz. Protože se všeobecně nevěří ve vysokou inteligenci cestujících (většinou právem), na konci prázdnin zůstane provoz i nadále omezen a to až do dalších prázdnin, kdy se opět omezí.

Stejně jako u některých druhů zvířat a rostlin se dá v budoucnu očekávat i vyhynutí spousty linek, právě v důsledku prázdninového provozu. Do doby napsání tohoto článku z významnějších linek vyhynula například linka vláčku v pražské ZOO vedena v úseku Pavilon opic - Výběh tygrů, šalinová linka 69 (ne, nechtějte znát její trasu) a k ohroženým druhům patří v současnosti hlavně linka metra v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje.

Jedinou nadějí všech linek jsou šotouši, brojící proti této praktice.

Zavádění Editovat

Tramvaj No 9

Tahle linka už to má za pár

Prázdninový provoz se v počátku zaváděl pouze o hlavních prázdninách, ale protože se brzo ukázaly jeho výhody, začal se zavádět i v jiných významných obdobích mezi které patří například Vánoční prázdniny, Jarní prázdniny, Svatý Valentýn, Mezinárodní den na podporu vědeckých výzkumů zabývajících se řešením otázky zánětu tlustého střeva, Mezinárodní den na podporu vědeckých výzkumů zabývajících se řešením otázky zánětu slepého střeva, narozeniny ředitele dopravního podniku, narozeniny jeho milenky, narozeniny jeho sekretářky (nutno přiznat na obranu dopravních podniků, že ve většině měst poslední dvě uvedené události připadají - bůhvíproč - na stejný den), svátek Mirka Dušína a tak podobně.

Pražské linky zrušené prázdninovým provozem Editovat

Šaliny Editovat

• 2 Divoká Šárka - Podbaba, nebo Rudý vrch - zrušena

• 4 Náměstí Kubánské revoluce - Fidelova - zrušena

• 6 Náměstí Kubánské revoluce - Kotelářka - zrušena

• 13 tak různě, naposledy byla spatřena kdesi na Černokostelecké, či u Zborov - Strašidelnické divadlo - zrušena, obnovena, zrušena, obnovena, zrušena, obnovena

• 15 nejčastěji s radostí objížděla obratiště (smyčku) Vypich - Vypich (10 metrů) - zrušena

• 19 Nádraží Strašidelnice (zvláštní, v okolí žádné nádraží není, a podle prehistoricky i nehistoricky ověřených faktů nikdy žádné nádraží nebylo) - ale také zrušena

• 21 byla viděna naposledy před předpředminulými prázdninami snad na Výtoni, možná v Modřanech - zrušena

• 23 Náměstí Kubánské revoluce - Marjánka, nebo Zmalovanka - aby DP Praha způsobil strach o ostatní linky, zrušena

Metro Editovat

• G - Gotwaldičín - Gotwaldov

Reakce cestujících Editovat

Tramvajove koleje

Tato linka již vyhynula

  • Dřív mi jezdila do Billy elektrika každých 6 minut, dneska už jednou za deset minut. Je to hrůza. Mám bolavé nohy a nemůžu stát tak dlouho na zastávkách. Nepomáhá ani Kosmopysk. Kvůli tomu jsem musela začít jezdit do Kauflandu, kam jezdí autobus každých osm minut. Měli byste se stydět. Ale to dělá ta dnešní hudba mladých. To je samé vole a blbče a pak to takhle dopadá. A ty fronty v těch obchodech, taky hrůza povídat. A jednou se mi stalo, že jsem kupovala kapustu, na cenovce bylo 19,90 a pak mi jí u pokladny započítaly za 21 korun. No a ty poplatky u doktora... – paní Marie (72)
  • Sem jel včera vod Moniky, vole, jako z kalby, vole, jestli mě jako chápeš, vole, a když sem přišel jako na tu zastávku, vole, tak sem zjistil že mi jede metro, vole, jako až za dvacet minut, vole, tak sem byl jako úplně nervozní, vole, protože už se mi chtělo blít, vole, no a než to přijelo, jako vole, tak sem tu zastávku jako celou poblil, vole – pan Milan (18)
  • Je to hrůza. Já sice takovýto způsob dopravy nevyhledávám, protože mi to přijde pod úroveň, ale je to hrůza. Já jezdím luxusní limuzínou, protože si to můžu dovolit, ale pánové, kdo z vás to má? A co pak ti chudáci normální lidé. Je to bezohlednost! Volte jistotu a prosperitu. – pan Jiří (57)
  • Je to nečestné a nesportovní! – pan Mirek (věk neznámý)
šde  
ROPID
Bus jede jinam Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar Krtek

D (linka metra v Praze)Depo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Karosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj Električky

Automatizace tramvajové dopravyPorschetra1791214182241

BabaZMetra Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeEsko PrahaFordCityJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaNejdůležitější trať v PrazeNádraží Praha-HolyněNízkopodlažní tramvajOpencardPohlavní nádražíPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znameníŽabotlamA380L1