FANDOM


Tento článek pojednává o prezidentu České republiky. Není vyloučeno, že hledáte úplně jiného prezidenta.

„Zvlášť prezident je pouhou figurkou – není držitelem pražádné moci. Vybírá ho vláda, avšak kvality, jimiž se má vyznačovat, rozhodně nejsou vůdcovské schopnosti, jde tu spíš o schopnost pobuřovat. Proto je za prezidenta vybírán vždycky sporný typ – provokativní a zároveň fascinující. Jeho úkolem není moc vykonávat, nýbrž odvracet od ní pozornost.“

- Stopařův průvodce po Galaxii

Prezident Česka je globálně, geopoliticky, mocensky, hospodářsky a ekologicky nesmírně prestižní funkce, uvádějící svého držitele do nejužšího kroužku takzvaných vládců světa. Prezidenti Česka jsou pravidelně navrhováni na Nobelovu cenu a jsou držiteli mnoha titulů na prestižních světových univerzitách. Prezident má právo rozhodovat o míře globálního oteplení v příští pětiletce. Jde ale současně o zaměstnání s nejlepším poměrem plat/zodpovědnost v ČR (nulová odpovědnost je zaručena přímo Ústavou, čl. 54, odst. 3).

Volby 2008Editovat

Paper Klaus

Václav Klaus v kampani sází na drobné upomínkové cetky a na předměty každodenní potřeby. Korálky a prstýnky budou hradní kanceláří zasílány do každé domácnosti. Poslancům nebude zasílána bižuterie, ale pravé diamanty.

Švejnar a Clinton

Jan Švejnar získal do svého volebního štábu Billa Clintona, lidovce ale prozatím přesvědčit nedokáže.

ChuckApproves

Jan Švejnar, držitel pasu USA, stále vyjednává podporu Chucka Norrise. Pokud se mu to podaří, volby se neuskuteční. Václav Klaus bude během několika okamžiků mrtev

V únoru léta Páně 2008 bude zvolen nový (nebo staronový) prezident. Občanům konfederace není dopřána možnost přímé volby, poněvadž by mohli něco pokazit, či zvolit někoho, kdo není vhod politickým silám v zemi. Prezidenta spravedlivě zvolí Parlament.

Volební kampaň se prozatím vede slušně, urážky ani vulgarity doposud nepadají, natož pak fyzické útoky. Vše se ale jistojistě změní, pokud do kampaně zasáhne Chuck Norris.

Milníky předvolebního boje Editovat

Veřejná nediskuse Klause se Švejnarem Editovat

Klaus klobouk

S veřejnou nediskusí Klaus na Švejnara vyzrál, má totiž pod čepicí.

Téměř bez povšimnutí v české poslečnosti zapadl první předvolební střet možného prezidentského kandidáta Jana Švejnara s úřadujícím prezidentem Václavem Klausem. Notorický mediální exhibicionista Klaus se odmítl utkat se Švejnarem v televizní debatě (při všech jiných příležitostech nevynechá jedinou příležitost promluvit k národu prostřednictvím médií na libovolné téma, od pěstování okurek až po lexikální analýzu středověkých madrigalů). Klaus zavrhl společnou debatu se Švejnarem s odůvodněním, že volba prezidenta není přímá a veřejná diskuse se Švejnarem by byla urážkou naší rodící se demokracie (pokud by ovšem podle Klause byla volba přímá, pak by se prý do médií dral všemi možnými cestami).

Stranické gremium ODS propadlo po tomto Klausově prohlášení frenetickému stavu nadšeného obdivu vůči politické a odborné genialitě svého čestného předsedy. Vlastimil Tlustý navrhl uspořádat celostranickou sbírku na podporu nominace Klause na Nobelovu cenu za ekonomii.

Jiří Paroubek využil této příležitosti a zinscenoval mezi pokrokovými poslanci (ČSSD a KSČM) a význačnými osobnostmi Česka (příznivci zmíněných stran) petiční kampaň za bojkotování protiústavního vybírání poplatků u lékařů.

Nikdo z hlídacích psů demokracie nedokázal vysvětlit, proč se poprvé v životě první narcis Česka vyhýbá vystoupení v médiích.

Byl to tým investigativců Necyklopedie, který zjistil, jaké je skutečné pozadí této záhady. Za Klausovým trucováním totiž stojí milující a oddaný Miloš Zeman, který svému Václavovi vysvětlil, že ne všichni profesoři ekonomie jsou takoví mamlasové jako on a ekonomičtí obři z řad ODS, a že v diskusi se Švejnarem by se odborně znemožnil během prvních pěti minut.

Předvánoční průzkum veřejného mínění Editovat

Po zveřejnění průzkumu veřejného mínění, ve kterém prezidentský kandidát Jan Švejnar získal stejné procento hlasů jako úřadující prezident, propadl Václav Klaus panice a veřejným dopisem požádal Jiřího Paroubka, jestli by do televizního studia do debaty se Švejnarem nešel místo něj. Jiří Paroubek odpověděl také veřejným dopisem, že on ze sebe k vůli Klausovi vola dělat nebude.

Standarta

Průběh volbyEditovat

Prezidentem se stává vítěz nové reality show České televize Česko hledá prezidenta. 200 (podle některých údajů 202) poslanců a 81 senátorů je zavřeno do Španělského sálu na Pražském Hradě, který mohou opustit pouze v případě srdeční mrtvice. Přítomní musí nejdřív spořádat 5000 chlebíčků. [1] Sál je skrz na skrz poršpikován kamerami a tak divákům neunikne žádné dohadování, urážení a vydírání mezi poslanci, jakož i jejich marné pokusy správně interpretovat ústavu.

Ústava Česka, sepsaná slovutným právníkem Zdeňkem Jičínským, nabízí velmi jednoduchý postup volby prezizuba (prezidenta) parlamentem. Rozhodnutí, zda má probíhat tajná či veřejná volba, je možno dosáhnout již za 10 hodin. Poté mohou volbě prezidenta zabránit už jenom procedurální nesrovnalosti a obstrukce, což je v naší vyspělé politické kultuře velmi nepravděpodobné. Výsledky hlasování pak mohou ovlivnit již jen statistické nepřesnosti při sčítání hlasů.

Sledovanost této reality show mnohonásobně převyšuje sledovanost pořadů Vyvolení, Big Brother či Česko hledá superstar. Pro velký úspěch se chystají nová kola každý týden.

Reinaugurace Editovat

Opětovně zvolený Václav Klaus naplánoval termín druhé (podle dosavadní ústavy zatím poslední) inauguraci na Mezinárodní den žen. Bylo mu vyčítáno, že jeho proklamace: „chci být prezidentem všech“ se týkají jen mužů. Bohužel 8. březen připadl na sobotu a hrozilo tedy, že většina pozvaných hostů dá přednost svým chatám, či víkendovým rezidencím. Inaugurace se proto uskutečnila již 7. března, den před MDŽ.

Klaus a ženyEditovat

Klausův vztah k ženám je opravdu tristní. Jeho letmý polibek se stážistkou nestál ani za řeč a přitom měl v prezidentu Clintonovi tak skvělý vzor. Žije stále se svou první ženou. Oproti jeho kolegům v nejvyšší politice Havlovi, Paroubkovi či Topolánkovi hraje třetí housle. Dalo by se říci, že je to až nedůstojné hlavy státu.


Czech flag 2 Zeman-spek
Prezident
Umění babiše
Vláda
People icon
Parlament
Spravedlnost2
Ústavní soud
Agroprd
Agrofert
Cesky erbik
M i n i s t e r s t v a
Neverscript
Historie
Místní úpadek
Místního úpadku
Ikona Loď
Námořnictví
Ikona meče
Národní obrny
MpPD
Pozitivní diskriminace
Fabrika
Práce
Métier
Proměny
Bankovka babis
Financí
Počítadlo
Školství
Dove peace
Zahraničí
Medical imaging
Zdravotnictví
Ikona ministr zemědělství
Zemědělství
Znacka kruhovy objezd
Pozemní a podzemní dopravy
Zeppelin ikona
Vzduchoplavby
Hovno
Odpadu a kanalizace
Kapsář
Rozkrádání
Ikona pořadač
Zbytečné byrokracie
Ikona ministerstvo populace a kopulace 2
Populace a kopulace
Is
Počítačologie
X-wing
Galaktiky a mezihvězdných válek
Prezidenti ČSR, ČSSR, ČSFR, ČR
Masaryk
Masaryk
Edvard Beneš
Beneš
Hacha
Hácha
Kléma
Gottwald
Zápotocký
Zápotocký
Tonnynewotney
Novotný
Ludvík Svoboda
Svoboda
Sudruh gustav husak
Husák
Vaclav havel
Havel
Klaus v
Klaus
Zeman-spek
Zeman
Povolání
Znak samec Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Znak samice Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Znak levna-pracovni Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Znak draha-sila Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Znak politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Znak ostatni-statni Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Znak delnicka Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Znak zbytecna Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec