Regál:Biologie/Bezobratlí/Archiv

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
  • Bulánek je na první pohled k nerozeznání od běžného polštáře, pokud nepočítáme kompletní obličej s očima, ústy i rypákem, dále pak i končetiny a zaručeně zbraň. Jestli ani tyto maličkosti nestačí k rozpoznání od polštáře, pak stačí jednoduchý test: lehnout si na něj. V případě, že vás uškrtí vašimi vlastními střevy, šlo o bulánka a zemřeli jste v zájmu vědy.

  • Oxymoron je druh hmyzu, který se živí předevím kyslíkem a blbostí. Jeho populace zažívá ohromného růstu s nástupem SMS a internetu. Příčiny tohoto faktu budou snad již brzy vyzkoumány a prošetřeny.

  • Necykloverzita obdržela anonymní zprávu, že nutkání k přípravě Vánočních oslav a tím pádem i předvánoční stres a jím způsobené sebevraždy způsobuje zatím neobjevený vir, pocházející z hvězdokupy Plejád. Co je na tom pravdy, nevíme.

  • Ropu možná tvoří výměšky zatím neobjevených bakterií, žijících hluboko pod zemí. I přes fakt jejich dosavadního neobjevení a pouze teoretické existence už tito titěrní tvorečkové dostali jméno - Ropokokus Hownodobrus.

  • Nejnovější výzkumy ukázaly, že vosa šavlozubá byla v pravěku obávaným predátorem, schopným bez újmy prorazit metr silnou betonovou zeď. Ne tedy, že by se tenkrát vyskytovaly nějaké betonové zdi. Je to spíše jen pro vytvoření představy, jaké mršky to byly. Šavlozubé vosy samy zapříčinily vyhynutí svého druhu tím, že vyhubily prakticky všechen živočišný život na Zemi a pochcípaly hladem.

  • Před nedávnem objevení živočichové z čeledi oboustranných se stali vysoce využívanými tvory. Bylo prodáno 5000 mrskavců obrovských do salonů, kde provádějí pedikůru. Mají výhodu, že nehty ohryžou téměř dokonale a stačí jim jako potrava.
uncyclopedia