Regál:Biologie/Botanika

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
  • Čaj je opojný halucinogenní nápoj, rozlišovaný na mnoho druhů podle původu a barvy. Například čínský čaj způsobuje rudé vidění, zatímco taiwanský čaj má lahodnou antikomunistickou chuť. Kromě černých, zelených, bílých a žlutých čajů ale můžete v čajovnách dostat také nečaje. Čaj také inspiroval mnoho písem a může být i nebezpečný (zejména ten Cejlonský).

Leknin
  • Nejnovější květina na trhu je takzvaný leknín vanový, který může doma pěstovat každý vlastník vany, neboť dorůstá výšky maximálně 50cm. Vznikl v Japonsku jako výsledek genetického šlechtění. Nadále se plánuje leknínu vanovému vypěstovat oči, prý aby z místa svého pěstování také něco měl. Jeho cena se zatím pohybuje v rozmezí 100 - 150 USD.

  • Vlasy jsou druhem symbiotické traviny, využívající savce, především pak druh Homo sapiens, který si vlasy dokonce hýčká a pečuje o ně. Vešdlejším "produktem" symbiotického vztahu je větší prokrvování určitých částí hostitelova těla a tím způsobený rozvoj některých orgánů.

Kvetouci brambor
  • Na Mezinárodní zahradnické výstavě a veletrhu „Flora Holomóc“ získal v kategorii „nejkrásnější květ“ 1. místo lilek brambor.

uncyclopedia