Regál:Biologie/Botanika/Archiv

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Leknin
  • Nejnovější květina na trhu je takzvaný leknín vanový, který může doma pěstovat každý vlastník vany, neboť dorůstá výšky maximálně 50cm. Vznikl v japonsku jako výsledek genetického šlechtění. Jeho cena se pohybuje v rozmezí 100 - 150 USD.
  • Vlasy jsou druhem symbiotické traviny, využívající savce, především pak druh Homo sapiens, který si vlasy dokonce hýčká a pečuje o ně. Vešdlejším "produktem" symbiotického vztahu je větší prokrvování určitých částí hostitelova těla a tím způsobený rozvoj některých orgánů.
Kvetouci brambor
  • Na Mezinárodní zahradnické výstavě a veletrhu „Flora Holomóc“ získal v kategorii „nejkrásnější květ“ 1. místo lilek brambor.
Zeman-spek
  • Bývalý premiér Miloš Zeman vyhrál soutěž kalič roku. Jeho skóre 3Kg trávy za den se nikdo ani nepřiblížil. Jako cenu vyhrál exotickou dovolenou na plantážích v Moravstánu, kde stráví 3 týdny.
Butterwort
  • Někteří pěstitelé masožravých rostlin chtěli naučit své rostliny přijímat neživočišnou potravu, například sojové maso počínsku. Nejspíše to však nemá valného účinku, protože z orla brodského se také díky pastvě býložravec nestane. Sojového masa zatím neubylo, zato se pohřešuje několik chovatelů. Ministr Bursík na to reagoval slovy:
    To je jasný, no přece to nebudou žrát, když to není Bió!uncyclopedia