FANDOM


Cestovani leva
Cestovani prava


Cikoglob
Úvodní slovo delegáta
Podívejte se do širého temného vesmíru. Támhle, támhle to je. Modravý kotouč opásaný bílými oblaky. To je ono. Tak tohle je Země. Podívejte se trochu blíž a... maličko zespodu... teď vidíte, že je to plocha, ohromný disk nadnášený čtveřicí slonů, kteří... ehm... stojí na krunýři ohromné želvy.
A na čem ta želva stojí?

Na další želvě, pane Hawkingu. To ale není důležité. Důležité je, že Země je tím nejlepším místem, kde můžete strávit dovolenou! Byla totiž stvořena k cestování! Zajeďte si vlakem k moři, leťte do hor, projeďte se autem po poušti! Vyšplhejte na nejnižší místo planety a potopte se na místo nejvyšší! Nyní za poloviční ceny!

Projet  

Cikoclanek
  Článek na leden
Metro necyklopedie vychozi stanice

Metro Necyklopedie (zkratkou též MN nebo MetNec) je nejnovější technologická novinka Vědeckého týmu Necyklopedie. Sice by to ještě chtělo vychytat pár much, ale už teď je jasné, že tento vynález má zářnou budoucnost.

Každá stanice se nachází přesně 6,662 048 km pod povchem země. Na zemi se nad vchodem tyčí skvostné logo Necyklopedie. Z povrchu vede hluboký výtah až na dno stanice. Ovšem navrchu výtahu nejprve systém zkontroluje, jestli člověk, který se chystá vstoupit, je opravdu necyklopedista - v opačném případě ho nepustí dál. Dole se nachází velmi výkonný systém klimatizace, který snižuje teplotu a tlak vzduchu. Bývá tam i hospoda pro ukrácení čekání (kromě zástávky v hospodě U Pavouka). Pro zvýšení kultury cestování se plánuje slepá odbočka do družebního prametra, situaci však komplikuje holý fakt že prametro je již několik století před dokončením, které je však v nedohlednu, pokoušeli jsme se popohnat stavitele Prametra, ale zatím to vždy skončilo u vína.

Více...

Vyměnit  
Cikofoto
  Obrázek na leden
Metro Necyklopedie

Snímek vozu MetNecu.

Označit  
Cikoznaceni
  Dopravní značení
Avantgardní směrovka

Avantgardní směrovka

archiv  

Vymyslet  

Cikoalter
  Alternativní způsoby dopravy, exotika, zajímavosti
  • Mírné pásmo není mírné ani v nejmenším. Rozohodně nedoporučujeme do něj cestovat, natožpak se pokoušet v něm trvale žít.
Oprava metra
  • Jízdní řád je kniha jako stvořená pro cestování! SLibuje dlouhé hodiny příjemné a inteligentní zábavy, skrývá v sobě mnoho užitečných rad, nápadů a postřehů a v případě nouze ji lze použít stejně jako kteroukoli jinou knihu.
  • V subtropech byla nedávno nalezena skomírající a živořící kolonie latimérií podivných, které žily na úrovni doby železné a neustále mezi sebou bojovaly o moc. Japonská rybářská výprava s těmito problémy skoncovala.
  • Započala generální oprava Pražského metra trasy C. Kvůli světové hospodářské krizi a „Janotovým balíčkům“, čerstvě schváleným vládou Jana Fishera, se postupuje svrchní metodou.
Reaktivni pohon
  • V Čechách je spousta lesů. Jen na jednom místě ale nalezneme skutečný Český les (německy Oberpfälzer Wald). Jde o poměrně hustě osídlenou (<4ob./km²) oblast s bohatými zdroji surovin (dřevo) a kvalitní infrastrukturou.
  • Reaktivní urychlovač na bioplyn si i přes svou zřejmou pohodlnost stále nezískal mezi lidmi proslulost, kterou by mu rád přiřknul VTN.
Srdce na hrade
  • Společnost pro veřejnou dopravu oznámila, že doprava do veřejných domů bude posuzována jako veřejná doprava. Bude tedy možné čerpat dotace z krajských rozpočtů, stejně jako ČSAD. Limit pro proplácení cesty helikoptérou je 100 000 Kč.


Citovat  

Cikocitat
  Citát
„Kdybych to byl býval věděl, tak bysem sem nejezdil“
- Michael Schumacher
archiv  
Cikoredakce
Redakce
Tento regál vytvořil byl vytvořen sloučením regálů Zeměpis a doprava. Na těch se v průběhu dějin podíleli Ervín, Neral a Vygoš, který provedl právě ono slavné sloučení.

Na konec článků souvisejících s dopravou můžete přidat šablonu {{Regál Cestování}} zobrazí se takto:

Globus Související informace obsahuje
Regál Cestování©
Družit se  
Cikodoprava
Druhy dopravy
Carroçaplus
Podle typu dopravní cesty
Podle pohonu
Podle významu


Označit  
Cikoprehled
Zeměpisný přehled
Europa

Státy podle kontinentu

Obecné zeměpisné zvláštnosti

Geografické oblastiInteraktivní přehled destinací, do kterých můžete cestovatText Regály Necyklopedie
Regaly_levy.jpg
Regaly_pravy.jpg

ZemědělstvíCestováníOsvětaLidé


BiologieDopravaMatematikaVědaZeměpis