Regál:Lidé/Obchod a peníze/Archiv

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
  • Akademický titul nemůže být člověku udělen proti jeho vůli. V poslední době je v médiích aktuální spor Ivana Řápková versus Právnická fakulta ZČU v Plzni. Chomutovská primátorka zažalovala fakultu o odškodnění ve výši jednoho miliónu korun za to, že jí fakulta přiznala titul JUDr., aniž by mohla doložit jediným zápočtem, že tam studovala. Udělení tohoto titulu je jasnou urážkou osobnosti paní primátorky, žaloba má jistě velkou šanci na úspěch.

  • Americká města se vykašlala na dolar a začala tisknout nové peníze. V San Diegu bylo dokonce povoleno tisknutí vlastních peněz každému obyvateli města. San Diego se takto prakticky přes noc stalo městem s největším počtem miliardářů na jednoho obyvatele.

  • Nejvýznamější Paleologariasmologický nález byl před několika lety učiněn v Žatci. Zde byl přímo na náměstí vykopán hrob muže s pivním korbelem o objemu 0,49 litru (prázdným!) a s hliněnou tabulkou se sedmi vrypy. Pohřeb byl datován jako 4000 let starý (± 3990 let) a nebožtík byl nálezci pojmenován Lojza Lupulín.
Krabicka

  • Ministerstvo školství přispěje 5 miliard českorun na projekt „tráva do škol“, který by měl žákům a studentům zpřístupnit automaty s levnou marihuanou. Odborníci soudí, že to rapidně zvýší morálku a úctu k vládě ČR.

  • Pohádka o daních dostala cenu Grammy za nejlepší soundtrack. Autor to komentoval slovy: „Jsem za to rád, ale nevím, jakou hudbu tam slyšeli.“


uncyclopedia