FANDOM


Black díra
  • Matematika: Imaginární jednotku založili prvně René Descartes, další důležitý vůdce byl Leonhard Euler Ten velmi zpopularizoval tuto jednotku a naučil ji velmi důležitým kouskům například: $ e^{i\pi}+1=0 $ což je ale většině obyčejných lidí absolutně k ničemu.


  • Lučba: Trinitroigelit je plastiková trhavina. Její strukturní vzorec je C3H5(NO2)3. Vyrábí se postupnou nitrací propylenu kyselinou dusičnou (HNO3) za stálého ochlazování a modliteb obsluhujícího personálu. Výsledkem je vznik polymeru, na pohled neroznatelného od polypropylenu. Ten je sám o sobě třaskavý, jeho unikátní vlastnosti mu však dodá až následná sekundární nitrace za přítomnosti katalyzátorů, jejíž průběh a postup je součástí výrobního tajemství.

  • Hvězdoprava: Nejbližší protonová hvězda byla nedávno objevena přímo v naší sluneční soustavě! Údajně by se měla nacházet asi 240 geldolfů od Slunce (tedy 240 000 000 glompů a 67 000 000 glompů od Pluta (1 geldolf má přesně 35,82 milibamtů)). Vědci předpokládají že pokud by se protonová hvězda srazila s objektem větším než 1 m³, hvězda by se rozpadla a uvolnila energii zhruba stejnou jako koš na špinavé prádlo Tomáše Jedno koncem měsíce, což by způsobilo zničení celé sluneční soustavy, včetně planety Země.