FANDOM


Portál společnost

vyměnit  

Star icon
  Článek měsíce leden
Odvazna-skolacka

Samička studenta

Student (latinsky Parasitus, nepříliš odborně příživník) je zvláštní živočich, který je chovaný pouze v zajetí - ve volné přírodě se vůbec nevyskytuje. Vzhledem k náročným podmínkám pro chov se vyskytuje pouze v civilizovaných zemích, ale vysoký stav má zatím i v České republice - v aktuální době zde existuje okolo 400 tisíc těchto tvorů. Pravděpodobně nejznámějším chovatelem a obdivovatelem parasitusů je Gurzigost. Legislativu ohledně chovu Parasituse zajišťuje tzv. „Ministerstvo Šǩolství“.

Rozhodnutí pořídit si Parasituse pečlivě promyslete. Jeho chov není úplně bezpečný a je extrémně náročný - již mnoho chovatelů chov parasitusů opustilo a začalo se raději věnovat chovu šavlozubých tygrů společně s mamuty.

více...

obratlit  

Tribune icon
  Politika a právo
Vláda národní neshody je koncepce vlády Andreje Babiše od konce roku 2017 (jde o prvočíslo). Je založena na švejkování a ignorování palčivých problémů, jejichž řešení by mohlo přinést nepříjemnosti (nesouhlas lidu). Někteří (odvážní) politologové tvrdí, že jde o antikoncepci. Poprvé od doby premiérování Václava Klause je v ČR vláda jednoho muže (hádejme koho).

Ústavní soud v Brně je experimentální samosprávný orgán působící v Ústavu pro léčení psychických poruch. Jeho základním posláním je zapojit chovance Ústavu do léčebného procesu tím, že jim dává iluzi, že mají podíl na řízení ústavu, na vytváření pravidel ústavu a že je jim poskytována ochrana a léčba na základě ústavního řádu, a to i proti nepříjemným rozhodnutím vedení ústavu.


Ach ano, nebo také celým názvem "Ach ano, to chci" je nové hnutí na politickém spektru. Nové hnutí si vzalo inspiraci z hnutí ANO Andreje Babiše, na profesionální formu kampaně navázalo, avšak doplnilo ji o marketingově lákavější obsah. Dále tedy pokračuje politický trend nových iniciativ a hnutí včetně Úsvitu, SPD Tomia Okamury, dále pak Nevím apod.

rozšlápnout  

Money icon
  Ekonomie a business
Prdné je speciální ekologická daň, kterou musí platit každý obyvatel Eunie na základě Directive 2003/87/EC jinak zvané prostě Fart Tax Act. Prdné se vypočítává jednou ročně. Výpočet se provádí jednak vyhodnocením dotazníku o stravovacích zvyklostech dotyčné osoby, a vyhodnocením testů, které musí každý občan Eunie absolvovat dvakrát ročně (v květnu a v úterý) u svého obvodního lékaře.

Morgoš, plným názvem Moravský groš je měna, která bude zavedena na Moravě (viz Moravstán) po jejím osvobození organizací Radikální Moravané od nadvlády Čechů.Pokud Moravistán zahltí svět těmito penězi, a pokud bude zničen světový finanční trh, tak jak jej známe, objevuje se otázka: „Čím budeme platit?“ Odpověď není složitá. Vrátíme se ke starým způsobům placení. Budeme platit starými bačkorami nebo zlatem nebo solí, která je nad zlato.


Reklama (ze slova klamat a předponou "re", která značí opakované klamání) se na nás valí ze všech stran, jsou jí plné poštovní schránky, noviny, časopisy, televize, rádio, je nám vnucována na ulicích či silnicích. Reklama vlastně slouží obchodníkům a výrobcům k přesvědčování lidí, aby si koupili něco, co vůbec, ale vůbec nepotřebují. Mimochodem, stále platí, že dobré zboží se chválí samo.

opylovat  

Kultura ikona
  Kultura a umění
Filmy ikona
Filmová vložka

Piješ jenom dvakrát je ze všech dosud natočených Bondovek s Milošem Zemanem asi nejzvláštnější. Na rozdíl od předchozích dílů, ve kterých bylo vidět vlastně jen přestřelky a filmy neměly hlubší uměleckou hodnotu, v tomto filmu, který si Miloš spolurežíroval se posouváme blíže k žánru noir.

Divadlo ikona
Dramatická vložka

Jan Werich vystudoval střední popelářskou školu v Praze na Negramotné ulici, kde se také seznámil se svým pozdějším partnerem v jejich popelářské společnosti, Jiřím Voskovcem. Po maturitě studoval popelařinu na Karlově univerzitě. V roce 1926 vytvořili s Jiřím Voskovcem dvojici.

Hudba ikona
Hudební vložka

Black metal je hudební styl, který je hrán v kostelích, na mších a různých křesťanských akcích, jeho základ je v starých chorálech opěvujících Ježíše Krista, hudba je to klidná, a zpěv je většinou jednohlasný, občas se můžou přidat i hlasy ostatních členů kapely.

Estetika ikona
Výtvarná vložka

Vincent van Gogh, vlastním jménem Vincent van Grogh, (1853 - ????) byl nizozemský vlastník světoznámého lihovaru a zakladatel uměleckého stylu pop-artu. Byl jednou z největších osobností své doby a je dnes pravděpodobně nejznámější postavou nejen nizozemské historie.

Jídlo ikona
Jedlá vložka

Psíčková je tradiční pokrm českého a moravského venkova. Připravuje se o svátcích místních bůžků (Perun, Persil, Perlinka, Ježíš apod.) nebo na slavná výročí (obsazení země fašisty, obsazení země komunisty, obsazení země oportunisty, obsazení země jehovisty apod.)opylovat  

Religion icon
  Náboženství a svátky
Mezinárodní pohanská federace degenerace (Pagan Federation Degeneration International), případně též deformace, dříve však federace, je nejen název mezinárodní neziskové organizace, ale také obecné označení pro společenský úkaz, který s ní nerozlučně souvisí. Pohanská degenerace je organizace s cílem sdružovat různé postižené osoby – konkrétně takvazné „wiccany“ a „pohany“ (přesněji však pseudo-čaroděje a pseudo-pohany) v rámci „kvazi-pohanské komunity“ a vytvářet kvazi-pohanskou platformu pro vzájemnou komunikaci stejně postižených „pohanů“.

Protitestantismus je přesvědčení až náboženství skupiny lidí, kteří jsou zastánci studentů. Jeho základní myšlenkou je, že ve školách by se neměly psát testy, neboť jejich důsledkem jsou pro většinu příznivců tohoto proudu zarachy, snížení kapesného a podobné tresty ze strany jejich rodičů.


Materialismus je hlavní světové náboženství s 3 000 000 019 věřících (což je prvočíslo), prorok je Karel Marx, bohyně Material, svatá kniha Kapitál shrnuje hlavní (kapitální) myšlenky materialismu a konečná část, komunál. Svatým místem materialismu je Manhatten. Materialistickému chrámu se říká superMarket nebo hyperMarket (anglicky Mall). Slibovaným mesiášem je svatá Máří. Hlava církve neboli boss je McDonald Trump. Znakem materialismu je velké žluté M, spekuluje se, že má představovat dva prsy bohyně Materialy. Věřícím se říká materialisté, nevěřícím amatéři

opylovat  

Jazyk ikona
  Jazyky a řeč
Plzeňština je jazyk úzké skupiny lidí žijících na Plzeňsku, Klatovsku a Domažlicku, tedy v blízkém i vzdálenějším okolí měst Plzně a Klatov. Vyznačuje se zejména velice otevřenou artikulací (pro ilustraci stačí shlédnout několik videí s popularizátorem této jazykové odnože Z. Izerem) změnou koncovek většiny příslovečných otázek (kam = kampa, co = copa, jak = japa atd.), natahováním koncovek plurálů podstatných jmen skupin obyvatel (policajtí/cajtí, blbcí, klucí, vojácí, gumací apod.), deviací ukazovacích zájmen do specifických tvarů (toto - tůto, tudy - tůtady, tento - tůten) a v neposlední řadě i výskytem naprosto originalních slov jako např. šmé - výraz pro podvodné nekorektní jednání.
Lupa ikona
Kategorie
Image-Gallery-Icon
  Obrázek na leden
archiv  

citovat  

doplnit  

Plus ikona
Chybějící články

sprasit  

Na konec článků souvisejících s biologií můžete přidat šablonu {{Společnost}} zobrazí se takto:

Šablona:Regál Společnost


Text Regály Necyklopedie
Regaly_levy.jpg
Regaly_pravy.jpg

ZemědělstvíCestováníOsvětaLidé


BiologieDopravaMatematikaVědaZeměpis