Regál:Zemědělství/Novinky

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Flag of EUS
Mlékařský kongres

V Čáslavi se o minulé sobotě konal historicky první všemlékařský kongres. Jeho tématy byly především evropské dotace, cena mléka a výnosnost zemědělství. Kongres nezveřejnil žádnou oficiální závěrečnou zprávu, pan J. Pučmelík, který nechtěl být jmenován, nám ale prozradil, že se čeští zemědělci shodli, že díky novému operační plánu EU, který vynahrazuje zemědělcům ztráty při úrodě, nemusí už zemědělci vůbec nic pěstovat, stačí, když sepíší dobrovzdání, že zaseli, a EU jim po sklizni vyplatí průměrný zisk na danou plodinu a plochu dle velkoryse pojatých francouzských tabulek.


Zemědělci se bouří

Agrární komora a čeští zemědělci protestují proti návrhu rozpočtu na rok 2009 z dílny Miroslava Kalouska. Menší dotace způsobí, že zemědělci budou muset každé ráno vstávat a jezdit pracovat na pole, což je v příkrém rozporu s původními sliby, danými ČSSD. Zemědělci na protest zablokují hedvábnou stezku zemědělskou technikou. Právě na tyto účely je jejich technika určena.


Milena velba zoja kosmodemjanskaja kojna
Gandalfovič - Protesty zemědělců ceny mléka nezvýší

Producenti mléka by měli věnovat energii místo připravovaným protestům raději své účasti v revolučních programech, které pro ně ministerstvo zemědělství v současné době připravuje. Uvedl to v pátek v rozhovoru pro Mediafax ministr zemědělství Petr Gandalfovič. Historický plán ministerstva spočívá na dvou pilířích:


uncyclopedia