RegioŽralok

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Pavucina.svg

Tento článek je opuštěný.
Prosíme, oprašte ho a vytvořte na něj v ostatních článcích co nejvíce odkazů.
Nezapomeňte potom odstranit tuto šablonu.
Kdo to neudělá, tomu ruka upadne a internet spadne!

RegioZralok.png

Jeden z RegioŽraloků čeká na krmení ve stanici Rumburk.

RegioŽralok je obchodní název nejnovějších motorových jednotek Českých drah, které vyráběla (a možná ještě vyrábí) jedna polská továrna. Původně si ČD myslely, že novými RegioŽraloky nahradí všechny své Šukafony, ale Evropská uhnije zakázala nákup tolika vozidel z důvodu rizika vyčerpání světových zásob oceli.

[editovat] Popis

RegioŽralok je dvoudílný, na každé bočnici má dvoje dveře. Čela dokonale imitují žraločí hlavy. Pravděpodobně má vozidlo i vysouvací ploutve, aby mohlo plavat ve vodě a lovit. To však nebylo ověřeno. Do kabin strojvedoucího se leze ústy žraloka, žádný strojvedoucí se odtamtud ale zatím nevrátil. Tyto úžasné motorové jednotky by měly dosahovat rychlosti 120 km/h, ale té se v nejbližších několika stoletích na kolejích ČD zřejmě nedá využívat, neboť by vlak v první zatáčce vykolejil. Do jednoho hypermoderního RegioŽraloka se vejde tolik lidí, asi jako do dvou Šukafonů.

[editovat] Provoz

Žraloci měli původně jezdit tam, kde jezdí víc lidí. Zvažovalo se jejich nasazení na trase z Prahy do Ostravy místo jednotek Pendolino. V Ostravě však hrozí poškození nových vlaků, a tak budou raději jezdit na méně vytížených vlacích (kde by Šukafon stačil), například Plzeň - Domažlice nebo Brno - Jihlava.

Jako každá jiná vozidla se RegioŽraloci potýkají s provozními problémy, například pojídání cestujících ve stanicích, nebo taky neustálý nedostatek vody v nádržích.

Šotoušov hl.n.
Čekej, debile Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSračkoexpresSŽDCUNŽC

Pozor, sloup Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.
Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Už se plazíme! "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831844

Vítejte do světlých zítřků! Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Tak dlouho čekali, až zkameněli.. Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů

uncyclopedia