FANDOM


Pavucina

Tento článek je opuštěný.
Prosíme, oprašte ho a vytvořte na něj v ostatních článcích co nejvíce odkazů.
Nezapomeňte potom odstranit tuto šablonu.
Kdo to neudělá, tomu ruka upadne a internet spadne!

RegioZralok

Jeden z RegioŽraloků čeká na krmení ve stanici Rumburk.

RegioŽralok je obchodní název nejnovějších motorových jednotek Českých drah, které vyráběla (a možná ještě vyrábí) jedna polská továrna. Původně si ČD myslely, že novými RegioŽraloky nahradí všechny své Šukafony, ale Evropská uhnije zakázala nákup tolika vozidel z důvodu rizika vyčerpání světových zásob oceli.

PopisEditovat

RegioŽralok je dvoudílný, na každé bočnici má dvoje dveře. Čela dokonale imitují žraločí hlavy. Pravděpodobně má vozidlo i vysouvací ploutve, aby mohlo plavat ve vodě a lovit. To však nebylo ověřeno. Do kabin strojvedoucího se leze ústy žraloka, žádný strojvedoucí se odtamtud ale zatím nevrátil. Tyto úžasné motorové jednotky by měly dosahovat rychlosti 120 km/h, ale té se v nejbližších několika stoletích na kolejích ČD zřejmě nedá využívat, neboť by vlak v prvním oblouku vykolejil. Do jednoho hypermoderního RegioŽraloka se vejde tolik lidí, asi jako do dvou Šukafonů.

ProvozEditovat

Žraloci měli původně jezdit tam, kde jezdí víc lidí. Zvažovalo se jejich nasazení na trase z Prahy do Ostravy místo jednotek Pendolino. V Ostravě však hrozí poškození nových vlaků, a tak budou raději jezdit na méně vytížených vlacích (kde by Šukafon stačil), například Plzeň - Domažlice nebo Brno - Jihlava.

Jako každá jiná vozidla se RegioŽraloci potýkají s provozními problémy, například pojídání cestujících ve stanicích, nebo taky neustálý nedostatek vody v nádržích.

Šotoušov hl.n.
Casu dost logo Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSŽDCUNŽC

Zastavovaci sloup zeleznicni zesileny Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovPohlavní nádražíTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Motorovy vuz po modernizaci "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831844

Bezdratova zarovka Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Wintonovasocha Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCity ElefantCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů