FANDOM


Regiojet logo

Název tohoto článku není z technických důvodů zcela správný. Správný název by měl být RegioJet.
Merge-arrows Tento článek se tematicky překrývá s článkem Student Agency.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Reklama13
MEV3e868f p201110160306201

Někdo říká, že je to průkopník falešných úsměvů. My mu ale bezmezně věříme. Sám pan Radim Jan Čura osobně. Foto z dětského dne ve Vysoké Propasti pod Výkalníkem.

Regiojet logo je charitativní firma, s jejíž pomocí je snižováno jízdné ČD na trase Praha - Ostrava. Také provozuje několik železničních tratí na Slovensku. Název vznikl zkomolením sousloví RegioJehovista.

"Provozní" vozidlaEditovat

Zde v Česku jezdí na spojích Regiojet logo vozy, které byly v 30. letech minulého století nasazovány na Rakousko-Uherské tratě. Charitativní společnost Regiojet logo podobně jako sdružení KŽC nechtěla koukat na to, jak umírají staré poklady, a tak odkoupila tyto vozy a na základě podnětu z Drážního úřadu je přeznačila na lůžkové. Vzhledem ke svému věku totiž nemají tripolární podbíječe trakčních tyristorů.

Na Slovensku se nesnaží snížit ceny konkurence (protože tam z investičních důvodů žádná neexistuje), nýbrž zajišťuje přepravu Člověků - nasazuje zde proto moderní jednotky podobné RegioŽralokům. Mají klimatizaci, vakuové WC, které funguje jen ve středu a některé dubnové dny a vůbec všecko.

PlányEditovat

Do budoucna se plánuje více snížit už snížená, ale stále drahá cena ČD a.s., aby mohl být i v Rumunsku šířen Teologický výklad jízdního řádu. (I pro dopravce platí: Nepokradeš!)

Rovněž se plánuje začít provozovat lokálky kolem Olomouce. Nejspíše jen proto, aby nikdo nevnímal, k čemu vlastně jsou kmenové soupravy na trase Praha - Ostrava. Jezdit tam bude zbrusu nová drezína. Předejde se tak soudním sporům s konkurenční ČSAD.

Šotoušov hl.n.
Casu dost logo Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSŽDCUNŽC

Zastavovaci sloup zeleznicni zesileny Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovPohlavní nádražíTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Motorovy vuz po modernizaci "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831844

Bezdratova zarovka Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Wintonovasocha Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCity ElefantCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů