FANDOM


Canon Chybí autentická fotka

Richard Fuld je ekonomický odborník, velmi plodný autor, publikující hojně především v diskusích na serveru finmag.cz. Bohužel ke škodě nás všech je doposud nepochopen, což by autoři tohoto článku měli napravit.

Ekonomická škola Editovat

Richard Fuld je autorem zcela nové, doposud nepojmenované ekonomické školy, která z velké části navazuje na učený Maršálka Keynese. Ústřední teorií této ekonomické školy je to, že užitečnost jakéhokoli opatření v ekonomice a jeho přínosu ekonomice jako takové závisí hlavně na tom, jestli jsou peníze utraceny tzv.běžnými lidmi“. Jinak řečeno projedeny. Obrat „projedeny“ není ironizací jeho postoje. Skutečně jej sám s naprostou vážností ve svých příspěvcích používá a obhajuje.

Řešení řecké krize Editovat

Bude založena nová banka, do které každý Řek vloží 1 euro. Tato bude půjčovat peníze všem Řekům a ti je budou do banky opět ukládat. Pomocí měnové multiplikace se vytvoří dostatek kapitálu, který bude stačit k nákupu všech řeckých dluhopisů. Banka následně Řecku i Řekům dluhy odpustí a zkrachuje. Řekové kteří do ní vložili hotovost o ni přijdou ale Řecko bude zcela oddluženo. Genialitu tohoto řešení si do plných následků neuvědomil ani sám geniální ekonom Fuld, neboť díky 90 % pojištění vkladů v EU do výše 200 000 euro sice každý Řek o 1 euro základního vkladu přijde, ale z pojištění také 180 000 euro získá, což bude díky dalšímu utrácení Řeků věc, která může z Řecka (jako vedlejší efekt jeho oddlužení) udělat jednu z nejbohatších ekonomik světa.

Je nutné říct že by to tak skutečně mohlo legálně proběhnout, mistr se bohužel nezabývá dalšími dopady takového řešení.

Minimální mzda Editovat

Zde mistr nevybočuje z ekonomického mainstreamu. Měla by být co nejvyšší, protože její utrácení podpoří ekonomiku.

Závěr Editovat

Jakékoliv heslo na téma Richard Fuld byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie

Bohužel, článek je zatím velmi povrchní. Publikační činnost pana Fulda je v počátcích, i když jde během několika týdnů o desítky komentářů pod články na serveru finmag.cz. Jeho příspěvky budou pečlivě analyzovány a zdejší článek aktualizován. Jde o unikátní příležitost, kdy můžeme být u zrodu nové ekonomické školy takřka v přímém přenosu.