Robot Oblázek

Z Necyklopedie

Přesměrováno z Robot
Přejít na: navigace, hledání
Honda's Asimo Robot buckling on the stairs

Honda's Asimo Robot buckling on the stairs

Robot Oblázek touží být dokonalý jako japonský robot Asimo.

Automator

Oblázek drží obousměrnou svítilnu.

Robot Oblázek je samočinný český robot roztomilého a příjemného vzhledu. Prošel dlouhým vývojem a první se od posledního velmi liší. (Za povšimnutí stojí, že není přímo řečeno, zda je počet jejich druhů prvočíslo, druhočíslo nebo jiné číslo.) Každý se však vyznačuje velkou sladěností barev a vysokou účelností, kterou kazí jen celková pomalost. Název je odvozený od jeho šedého zbarvení a oválných tvarů, které mají společné s oblázky.

[editovat] Ukládání údajů

Oblázek ukládá údaje na magnetický kotouč, na který se dostávají z děrného štítku. Je kovový, o pevně stanovených rozměrech. Má tloušťku 1 mm, šířku 1 cm a délku 3 cm. Rozpálená drobnohledná dutá jehla vyráží do štítku dírku o mikronové velikosti a roztavený kov odsává a ukládá do nádobky. Když je potřeba přepsat údaje, jehla opět zaplní dírky, uhladí povrch a hluboce zamrazí. Štítek je pak možné znovu použít.

NC003

[editovat] Využití

Oblázek nalézá použití v domácnostech a v kancelářích, kde může dělat jednotvárné práce. Pro jeho složité ovládání, pomalost a energetickou náročnost nalézá v poslední době použití více ve skladištích, na výstavách a v domech odporně bohatých lidí.

Což o to, jako robot je Oblázek dobrý, ale jako těžítko mi slouží ještě lépe.

—Odporně bohatý muž o svém těžítku

[editovat] Nedostatky

Žel Alláhu, Oblázek má chabou obranyschopnost. Sovětský robot Novaja zemlja (obrázek vlevo) je schopen (a ochoten) Oblázka zadupat i do staroj zemlje.

uncyclopedia