Robot Oblázek

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Honda's Asimo Robot buckling on the stairs01:35

Honda's Asimo Robot buckling on the stairs

Robot Oblázek touží být dokonalý jako japonský robot Asimo.

Automator

Oblázek drží obousměrnou svítilnu.

Robot Oblázek je samočinný český robot roztomilého a příjemného vzhledu. Prošel dlouhým vývojem a první se od posledního velmi liší. (Za povšimnutí stojí, že není přímo řečeno, zda je počet jejich druhů prvočíslo, druhočíslo nebo jiné číslo.) Každý se však vyznačuje velkou sladěností barev a vysokou účelností, kterou kazí jen celková pomalost. Název je odvozený od jeho šedého zbarvení a oválných tvarů, které mají společné s oblázky.

[editovat] Ukládání údajů

Oblázek ukládá údaje na magnetický kotouč, na který se dostávají z děrného štítku. Je kovový, o pevně stanovených rozměrech. Má tloušťku 1 mm, šířku 1 cm a délku 3 cm. Rozpálená drobnohledná dutá jehla vyráží do štítku dírku o mikronové velikosti a roztavený kov odsává a ukládá do nádobky. Když je potřeba přepsat údaje, jehla opět zaplní dírky, uhladí povrch a hluboce zamrazí. Štítek je pak možné znovu použít.

NC003

[editovat] Využití

Oblázek nalézá použití v domácnostech a v kancelářích, kde může dělat jednotvárné práce. Pro jeho složité ovládání, pomalost a energetickou náročnost nalézá v poslední době použití více ve skladištích, na výstavách a v domech odporně bohatých lidí.

Což o to, jako robot je Oblázek dobrý, ale jako těžítko mi slouží ještě lépe.

—Odporně bohatý muž o svém těžítku

[editovat] Nedostatky

Žel Alláhu, Oblázek má chabou obranyschopnost. Sovětský robot Novaja zemlja (obrázek vlevo) je schopen (a ochoten) Oblázka zadupat i do staroj zemlje.

uncyclopedia