Scroll lock

Z Necyklopedie

Přejít na: navigace, hledání
Scroll lock

Scroll Lock

Scroll lock ‎(česky Skrollův zámek, nebo také zavinutý chumáč) je speciální klávesa nacházející se na klábosnicích (cizácky kýbórdech) osobních pičítačů.

Její funkce je většině (97% - povšimněte si, prosím, že je to Prvočíslo) uživatelů skryta. Běžní smrtelníci se domnívají, že je prakticky nevyužitelná.

[editovat] Celosvětová Mystifikace

Někteří uživatelé věří, že její funce je taková, jak je popsáno v Českopedii, hanebné to napodobenině na intermetové encyklopedie. V tomto ubohém pamfletu se píše:

„Klávesa Scroll Lock je stavová klávesa, která byla původně určena k zamykání kurzoru v mřížce. Pokud se nastaví textový kursor do nějaké buňky v mřížce a zapne se Scroll Lock, pak při pohybu v mřížce pomocí kursorových kláves (šipek) zůstává kursor ve vybrané buňce a roluje celá mřížka. Při vypnuté klávese Scroll Lock naopak použití kursorových kláves pohybuje kurzorem po buňkách a mřížka roluje jen tehdy, když se kurzor dostane k okraji okna. Dnes lze tuto funkci vyzkoušet například v tabulkovém procesoru Microsoft Excel. Význam této klávesy byl potlačen vynálezem posuvníků na okrajích oken a kolečkem u myši. Klávesa se dnes prakticky nepoužívá. Bývá umístěna mezi klávesami Print Screen a Pause, u některých novějších klávesnic buď vůbec není anebo je nenápadně schována.“

- Českopedie


Věřit tomuto blábolu je samozřejmě neskonale naivní a hloupé. Vždyť Českopedie a rovněž její zploditelka anglická Wikipedie, je, jak známo, zkorumpovaná žido-bolševicko-zednářskou firmou Microsoft a jejím informacím nelze věřit. Z historie článku Scroll Lock na Českopedii i malé dítě vyčte, jak usilovně se Českopedisté brání úpravám článku. Také ho udržují tak krátký, aby ho dokázal číst i pologramotný návštěvník jejich stránek, a došlo tak k co největšímu rozšíření jejich dezinformace.

Někteří lidé nižšího intelektu tuto klávesu používají jen proto, že se jim líbí jak bliká. Říká se, že jejím mačkáním lze přivolat Aštara Šerana i s jeho deseti miliardami vesmírných lodí, avšak tuto možnost Vědecký tým Necyklopedie zatím ani nepotvrdil, ani nevyvrátil.

[editovat] Pravda o Scroll Lock

Vědecký tým Necyklopedie, výzkumný orgán Necykloverzity, odhalil pravdu o fukci Scroll Locku již dávno. Klávesa Scroll Lock je Satanův nástroj. Jejím stisknutím se váš počítač spojí s osobním počítačem velkého Vildy Brány a odešle do něj veškerá vaše data týkající se finanční situace vaší firmy, rodinného rozpočtu a kopie e-mailů, které píšete své tajné milence. U některých počítačů, prodávaných v Česku posílá tyto informace přímo na Ministerstvo místního úpadku, počítače prodávané v Moravstánu odesílají informace nejvyššímu moravskému imámovi do Petrovské mešity.

Z výše uvedeného vyplývá, že klávesa Scroll Lock je bonzácká klávesa. Je specifickým druhem kurvítka, a měla by být z každé klávesnice odstraněna ještě před instalací systému.

[editovat] Scroll Lock Haters

Skupina osvícených občanů Česka, Moravstánu a Slovenska založila hnutí, jehož cílem je odstranění nebezpečí, které klávesa Scroll Lock skrývá. Přijali mezinárodní název Scroll Lock Haters a své životy zasvětili pravdě o klávese Scroll Lock. Tito čačtí mužové - synové tří slovanských národů - nesou před námi pochodeň osvěty. Na svých stránkách usilují o vzdělání co největšího počtu lidí ve věci klávesy Scroll Lock. Budiž jim za to dík a chvála.

[editovat] Jukni taky na

VTN Logo
Počítače
El666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDetektor lžiElektronika 666LenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: LispPočítačová lingvistika
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBox

uncyclopedia
V jiných jazycích